English version Русская версия
Новини   Про нас   Інфоцентр   Конкурси/Тендери   Партнери   FAQ   Лінки   Карта сайту  
Програмні конкурси і тендериАдміністративні конкурси і тендери


Архів новин

Веб-сайт Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД:

Проект Альянсу зі зменшення шкоди в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії:

Регіональний центр техничної піддтримки
у Східній Європі та Центральній Азії (Україна, Київ):

База даних інформаційно-освітніх
матеріалів у сфері ВІЛ/СНІД:

Кодекс найкращих практик:

Підтримка вимушених переселенців - клієнтів програми ЗПТ.   Карта ЗПТ Украіни

   

З травня 2014 р. МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (далі Альянс-Україна) реалізує проекти підтримки пацієнтів замісної підтримувальної терапії (далі - ЗПТ), що прибули з окупованого Криму та тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей за фінансової підтримки:

 • IRF, в період з 08.05.2014р. по 31.03.2015р.; проект «Підтримка пацієнтів замісної терапії з півострова Крим і Донбасу»;
 • Фонду Елтона Джона (EJAF), в період з 01.10.2014р. по 25.12.2014р.; проект «Гуманітарна допомога пацієнтам ЗПТ з Криму і Південного Сходу України».
 • Групи Помпіду Ради Європи (Pompidou Group), в період з 01.02.2015р. по 31.05.2015р.; проект «Підтримка для переміщених осіб - пацієнтів ЗПТ в Україні».

   З 01.06.2015р.  в рамках програми «Інвестиції заради впливу на епідемії туберкульозу та ВІЛ» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (далі - ГФ) Альянс-Україна реалізує проект «Підтримка пацієнтів ЗПТ/внутрішньо переміщених осіб із зони АТО Донецької та Луганської областей». Послугами проекту передбачається охопити щонайменше 200 пацієнтів ЗПТ, які прибули із зони АТО. Для забезпечення прийому пацієнтів ЗПТ, що прибувають із зони АТО, організовано надання послуг проекту на підконтрольних України територіях Луганської, Донецької областей  та в м. Харків. Це стало можливим завдяки співпраці Альянсу-Україна та ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» з Департаментами охорони здоров'я Донецької та Луганської облдержадміністрацій. Результат співпраці - видання наказів про частковий перерозподіл препаратів ЗПТ з сайтів ЗПТ, що залишились на тимчасово неконтрольованій території на сайти ЗПТ інших територій, куди прибули ці пацієнти. Також були видані накази Департаментів охорони здоров'я Донецької та Луганської областей про перерозподіл місць для пацієнтів ЗПТ та препаратів на сайти ЗПТ контрольованих території, відповідно до наказів МОЗ України. Ситуація з ЗПТ на неконтрольованих територіях особливо погіршилася у зв'язку із забороною влади т.зв. «ЛНР» продовження ЗПТ на території Луганської області та після закриття в м.Горлівка Донецької області сайту ЗПТ через  повне вичерпання запасів  препаратів.

   Інформування пацієнтів ЗПТ про можливу участь у проекті проводиться через НУО, регіональних координаторів/кейс-менеджерів проекту та Всеукраїнський телефон довіри з питань ЗПТ.

Інформація про кількість клієнтів проекту станом на 26.10.2015 г - Додаток 1.    

Послуги, що надаються клієнтам у рамках проекту:

 • Забезпечення безперервності ЗПТ (видача  лікувального препарату);
 • Індивідуальний кейс-менеджмент для кожного клієнта проекту, в т.ч. для сприяння його соціалізації за місцем прибуття;
 • компенсація проїзду до місця участі у проекті;
 • Забезпечення проживання в хостелах або квартирах;
 • Забезпечення харчування / видача продуктових наборів;
 • Видача гігієнічних пакетів (шампунь, мило, пральний порошок і т.д.);
 • Забезпечення лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу та надання інших медичних та соціальних послуг (при необхідності).

 

   В рамках проекту для поліпшення умов надання ЗПТ та її розширення на підконтрольних України територіях Донецької та Луганської областей, передбачено проведення ремонту та оснащення сайтів ЗПТ, в т.ч. відкриття нового сайту на 50 пацієнтів у м.Рубіжне Луганської області. На даний час Альянсом завершені всі організаційні процедури щодо проведення ремонтів і закупівлі обладнання та розпочато укладання договорів з виконавцями робіт та головними лікарями ЛПУ контрольованої території Донецької та Луганської областей, на базі яких функціонують сайти ЗПТ.

   Про хід виконання проекту і необхідність проведення невідкладних заходів щодо покращення умов для його виконання на містах поінформовано представників влади Донецької та Луганської областей під час виїзних засідань тематичної групи ВООЗ/підгрупи з питань ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та ЗПТ, що відбулись 15-16.09.2015 р.

Звертаємо увагу потенційних клієнтів проекту:

 • Готівкові виплати передбачені виключно для компенсації проїзду до міста отримання послуг проекту.
 • Учасники проекту самостійно вирішують питання отримання допомоги від держави відповідно до законодавства України, як внутрішньо переміщені особи із зони АТО. У складних випадках можлива допомога кейс-менеджера проекту.
 • На отримання послуг в рамках проекту можуть розраховувати тільки пацієнти ЗПТ. Члени сімей пацієнтів ЗПТ та їх рідні не можуть бути отримувачами послуг проекту, якщо вони не є пацієнтами ЗПТ.

Для отримання додаткової інформації про проект, а також для реєстрації участі в ньому, просимо звертатися на «Всеукраїнський телефон довіри з питань ЗПТ» 0-800-507-727. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів.