English version Русская версия
Новини   Про нас   Інфоцентр   Конкурси/Тендери   Партнери   FAQ   Лінки   Карта сайту  
Програмні конкурси і тендериАдміністративні конкурси і тендери


Архів новин

Веб-сайт Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД:

Проект Альянсу зі зменшення шкоди в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії:

Регіональний центр техничної піддтримки
у Східній Європі та Центральній Азії (Україна, Київ):

База даних інформаційно-освітніх
матеріалів у сфері ВІЛ/СНІД:

Кодекс найкращих практик:Результати експрес-тестування на гепатит С в містах України в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!».

 

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ З ЛІКУВАННЯ ВІРУСНОГО ГЕПАТИТУ С У 100 ВІЛ-ПОЗИТИВНИХ ПАЦІЄНТІВ ЗПТ ЗА ПІДТРИМКИ ГЛОБАЛЬНОГО ФОНДУ ДЛЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ, ТУБЕРКУЛЬОЗОМ ТА МАЛЯРІЄЮ В РАМКАХ ПРОГРАМИ 10-ГО РАУНДУ

Опис проекту    
Клінічний протокол діагностики та лікування ВГС у дорослих, хворих на ВІЛ-інфекцію    
Алгоритм надання лікування ВГС для ВІЛ-інфікованих пацієнтів програм ЗПТ   

Результати проведення першої хвилі операційного дослідження «ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ МОДЕЛІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ ПОСЛУГ З ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ВІРУСНОГО ГЕПАТИТУ С У ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ КЛІЄНТІВ ПРОГРАМ ЗАМІСНОЇ ПІДТРИМУВАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ»    

Звіт за результатами першої хвилі операційного дослідження «ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ МОДЕЛІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ ПОСЛУГ З ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ВІРУСНОГО ГЕПАТИТУ С У ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ КЛІЄНТІВ ПРОГРАМ ЗАМІСНОЇ ПІДТРИМУВАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ»   
25.05.2015 Інформація щодо проекту «Розширення доступу до ефективного лікування гепатиту С через моделі лікування на рівні громад для уразливих груп населення в умовах обмежених ресурсів України»  

22.04.2015 Звіт «Гепатит С у країнах Східної Європи і Центральної Азії: епідемія та відповідь на неї»

У результаті дослідження, проведеного командою Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, Центром кращих практик з питань ВІЛ/СНІД, наркозалежності та гепатитів при Міжнародному Альянсі з ВІЛ/СНІД в Україні, ITPCru і Access та за безцінної підтримки колег у країнах регіону СЄЦА був підготовлений звіт «Гепатит С у країнах Східної Європи та Центральної Азії: епідемія та відповідь на неї».

У даному документі узагальнені дані з гепатиту С у 10 країнах регіону: Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, України та Узбекистану. Крім того, є інформація щодо країн Балтії та Росії. Документ містить епідеміологічні дані щодо вірусного гепатиту С (ВГС); щодо доступності різних препаратів для лікування ВГС, зокрема розглянуті питання реєстрації та цінової політики в різних країнах; наявності керівництв з лікування ВГС у країнах СЄЦА. У звіті також можна ознайомитися з національними та донорськими програмами лікування гепатиту С у регіоні СЄЦА і результатами участі НУО у протидії епідемії ВГС.

Детальніше зі звітом можна ознайомитися за посиланням   


02.04.2015Альянс-Україна розпочинає нову пілотну програму лікування гепатиту С.
    Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс-Україна) розширює охоплення послугами з лікування вірусного гепатиту С (ВГС) шляхом впровадження першої у країні програми лікування з використанням нових противірусних препаратів прямої дії. Починаючи з червня 2015 року, лікування ВГС за схемами з використанням софосбувіру зможуть отримати до 1 500 осіб, включаючи пацієнтів із коінфекцією ВІЛ/ВГС споживачів ін’єкційних наркотиків та представників інших уразливих груп у 25 регіонах України.    


02.04.2015 31 березня в офісі Альянсу-Україна проведено робочу зустріч регіональних/обласних координаторів Альянсу-Україна з питань вірусного гепатиту С в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!». Учасники зустрічі розглянули та проаналізували ситуацію з виконанням держ. та обласних програм з вірусних гепатитів, обговорили зрушення та досягнення координаторів в областях, отримали найостаннішу інформацію щодо нових препаратів прямої дії для лікування гепатиту С, про розширення програм лікування гепатиту С Альянсу- Україна. Також учасники визначили наступні кроки в рамках кампанії.

16.03.2015 ВООЗ вперше опублікувала рекомендації з лікування гепатиту В
   ВООЗ вперше опублікувала рекомендації з лікування хронічного гепатиту В, вірусної інфекції, що є причиною більш ніж 650 000 смертей щороку. «Рекомендації профілактики, підтримки та лікування осіб, що живуть з хронічним гепатитом В» покривають увесь спектр підтримки від визначення тих, хто потребує лікування до того, які саме ліки слід використовувати, яким чином та як відстежувати цих осіб у довгостроковій перспективі.
    Основні рекомендації включають у себе використання простих безконтактних тестів для визначення стадії захворювання печінки, щоб з’ясувати потреби у лікуванні; визначення пріоритету лікування осіб з цирозом печінки; алгоритм використання двох безпечних та ефективних препаратів (тенофовір або ентекавір) для лікування хронічного гепатиту В; регулярне відстеження за допомогою простих тестів для раннього виявлення раку печінки факту, чи спрацювало лікування, і чи воно може бути припинене.
    Минулого року ВООЗ випустила подібні вказівки щодо лікування гепатиту С. Детальніше з публікацією можна ознайомитися на сайті ВООЗ

fb
10.02.2015 Публікація «Стратегії активістів з розширення доступу до лікування ВГС в країнах з низьким і середнім рівнем доходів»
    За посиланням знаходиться публікація «Стратегії активістів з розширення доступу до лікування ВГС в країнах з низьким і середнім рівнем доходів», яку підготувала Керін Каплан, директор відділу міжнародної політики і адвокації з гепатитів/ВІЛ «Групи дій з лікування», за участі інших організацій, що працюють у сфері ВГС, у тому числі Альянсу-Україна.
    У звіті, ви можете знайти цілий ряд ключових стратегій, описаних в трьох основних розділах: закладення основ через організацію спільнот, подолання економічних перешкод для доступу до лікування ВГС, співпраця з дослідниками, щоб створити свої практики доступу до лікування ВГС. На основі реальних тематичних досліджень, звіт показує, як стратегії, що використовуються для боротьби з епідемією СНІДу можуть бути, і були пристосовані для розширення доступу до лікування ВГС. Інформація щодо Української кампанії «Вимагаємо лікування» також була включена до публікації.
    Нажаль, наразі документ доступний лише англійською мовою, однак невдовзі, публікація буде перекладена українською, щоб мати змогу поділитися з усіма, хто долучений до всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування» та інших партнерів в регіоні Східної Європи та Центральної Азії.121

30.12.2014 Вже 2 роки, як громадяни України можуть проходити діагностику ВГС зі знижкою до 50%

Завдяки плідній співпраці МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні", БО "СВІТЛО НАДІЇ" та за підтримки МБФ "Відродження" та приватної лабораторії "Синєво", за останні 11 місяців більше 12 тисяч українців отримали змогу пройти діагностику вірусного гепатиту С зі знижкою 50%. Соціальна ініціатива «Якісна діагностика – перший крок до лікування» діє в Україні вже більше 2-х років та розпочата в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Нагадаємо, що основні завдання всеукраїнської кампанії - підвищення рівня обізнаності щодо шляхів передачі та лікування ВГС; визнання Урядом України епідемії вірусного гепатиту С в країні; затвердження Державної та регіональних програм протидії вірусним гепатитам з адекватним бюджетним фінансуванням; затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; зниження ціни на діагностику та лікування; початок та розширення програм лікування ВГС для уразливих груп населення Альянсом-Україна, в тому числі й новими препаратами та адвокація за проведення державних закупівель якісних та безпечних ліків за зниженою ціною.

05.11.2014 3 листопада 2014 року Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс-Україна) провів перше засідання Національного Наглядового Комітету у рамках проекту Альянсу-Україна «Лікування вірусного гепатиту С із застосуванням софосбувіру для представників груп ризику в Україні» за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією (ГФ). Основна мета проекту - розширення доступу до лікування вірусного гепатиту С із застосуванням нових препаратів для представників груп підвищеного ризику.
    Спільно з представниками МОЗ, Центрів контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров'я США в Україні та Росії, партнерськими НУО та активістами були розглянуті такі питання, як погодження Протоколу проекту з проведення лікування вірусного гепатиту С із застосуванням нових препаратів для представників груп ризику в Україні, закупівля Альянсом-Україна 1500 курсів софосбувіру, в тому числі 250 курсів за підтримки ГФ, погодження схем лікування, зазначених у протоколі, критерії відбору пацієнтів, діагностика пацієнтів та побічні реакції у пацієнтів. Також, під час засідання були розглянуті питання реєстрації препарату софосбувір в Україні та прийняття до Національного Наглядового Комітету нових членів.
    7 листопада проект буде надіслано на розгляд Міжнародного дорадчого комітету з реалізації проекту. Під час реалізації проекту буде розроблена та відпрацьована модель надання послуг з лікування ВГС та медико-соціального супроводу для уразливих груп. Також результати проекту будуть використовуватися задля подальшого розширення доступу до лікування ВГС вразливих груп та загального населення в Україні.
04.11.2014 30.10.2014 в Альянсі-Україна відбулося чергове засідання Міжсекторальної робочої групи з розробки проекту Стратегії забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ до профілактичних послуг (МРГ - офіційно створена наказом Держслужби соцзахворювань № 29 від 7.05.2014) . В її роботі взяли участь 33 представники від громадського та державного сектору (у тому числі представники ЦООВ: Міністерства молоді та спорту України, Міноборони України (Центрального санітарно-епідемічного управління), УБНОН МВС України; представники Державних служб та профільних інститутів: Державної служби України з контролю за наркотиками, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, ДУ «Український центр контролю по соцхворобом МОЗ України», ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України»; представники всеукраїнських громадських та міжнародних організацій .
    Під час зустрічі учасники обговорили основні складові майбутнього документу Стратегії. Визначили, що першочергово необхідно визначити предмет та види послуг, а також який державний орган має бути відповідальним за замовлення та надання відповідних послуг. Визначили які документи мають бути основою для розробки проекту документу, зокрема переліку профілактичних послуг для уразливих груп. Також був проведений аналіз ключових проблемних питань у сфері профілактики, зазначено брак коштів на профілактику з державного та місцевих бюджетів після закінчення донорського фінансування. Учасники проаналізували основні причини наявних проблем та обговорили шляхи їх вирішення.
    Також під час засідання було надано інформацію щодо висновків регіонального семінару «Механізми підтримки життєздатності медико-соціальних послуг для груп населення, уразливих до ВІЛ-інфекції», який відбувся 22-24 вересня 2014, у Тбілісі, Грузія.
    Наступне засідання МРГ заплановано на 25 листопада 2014 р.29.10.2014 Проблема державних закупівель медпрепаратів для лікування ВГС загострюється
   29 жовтня об 11:00 в МОЗ, за участі, зокрема, і представників Альянсу-Україна, відбулося розкриття тендерних пропозицій щодо закупівлі лікарських засобів для дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит (Рибавірин в капсулах і таблетках і Пегінтерферон-альфа в ампулах/флаконах, оголошення №175851). У тендерних торгах взяли участь дві фармацевтичні компанії: ТОВ «Людмила фарм» та ТОВ «Фармадіс». За попередніми даними ТОВ «Фармадіс» запропонувало нижчу ціну по кожному з лотів, однак детальний розгляд тендерних пропозицій ще попереду.
    На жаль, все ще не пройшли відкриті конкурсні торги на закупівлю протигепатитних лікарських засобів для дорослих, які мали відбутися ще 14 липня 2014 року. Як відомо, минулого разу рішення по результатах конкурсних торгів було оскаржено з боку ТОВ "Валартін Фарма", оскільки, на думку компанії, опис вимог до одного з лотів був вузькоспеціалізованим і задовольнити його міг лише один виробник на українському ринку. Рішенням органу оскарження було постановлено призупинити процедури цієї закупівлі. 25 вересня на сайті МОЗ було оголошено про поновлення проведення відкритих торгів без зміни тендерних вимог, внаслідок чого постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг повторно постановила призупинити процедуру закупівлі через нову скаргу ТОВ "Валартін Фарма".
    В очікуванні проведення закупівель тисячі хворих на вірусні гепатити втрачають надію на отримання життєво важливих ліків цього року. Тим часом активісти слідкують за новими оголошеннями МОЗ та за прозорістю виконання процедур державних закупівель.29.10.2014 За посиланням нижче – документ «Не відмовляти в лікуванні нікому», підготований в MDM і INPUD. У ньому підкреслено важливість інтеграції споживачів наркотиків в програми лікування вірусного гепатиту С, викладені ключові аргументи щодо того, чому включення споживачів наркотиків в національні рекомендації та програми з лікування хронічного вірусного гепатиту С є доцільним, економічно обґрунтованим і виключно важливим з точки зору як охорони здоров'я, так і прав людини. http://www.hepcoalition.org/novosti/article/ne-otkazyvat-v-lechenii-nikomu?lang=ru24.10.2014 23-24 жовтня у Берліні проходила Перша Європейська конференція з питань гепатиту С та споживання ін’єкційних наркотиків, яка закликала забезпечити доступ до лікування гепатиту С для найуразливіших груп населення.
    На сьогоднішній день вірусом гепатиту С (ВГС) уражено приблизно 9 мільйонів людей у Європі. Поширеність ВГС серед споживачів ін’єкційних наркотиків у деяких східно-європейських країнах сягає 90%. В інших групах населення, таких як МСМ, поширеність інфекції останнім часом також стрімко зростає. ВГС – серйозна хвороба, яка без належного лікування стає смертельною.
    Перша Європейська конференція з питань гепатиту С об’єднала ключових партнерів у сфері боротьби з цією хворобою, включаючи експертів зі зменшення шкоди, медичних спеціалістів, представників фармацевтичних компаній, представників спільноти споживачів наркотиків, дослідників та осіб, які приймають рішення і розробляють способи ефективної протидії поширенню епідемії.
    Під час конференції були представлені кращі з існуючих політик і практик у сфері боротьби з гепатитами, зокрема щодо розширення доступу до лікування, тестування, догляду та підтримки у Європі та за її межами. Особлива увага була приділена питанням доступу до лікування уразливих груп. Альянс-Україна на конференції представив власний позитивний досвід з розширення доступу до лікування гепатиту С у СІН в Україні.
    Одним із пріоритетних питань конференції стала презентація «Берлінської декларації» – термінового заклику до національних та європейських урядів та організацій, щодо покращення доступу та якості лікування гепатитів для найбільш маргіналізованих груп та осіб.6.10.2014 Альянс-Україна виступає одним з організаторів міжнародної конференції з питань гепатиту та ВІЛ-2014: «ВІЛ та вірусний гепатит: Проблеми своєчасного тестування та лікування», яка відкрилась 5 жовтня 2014 року в Барселоні (Іспанія). В Європі виникла нагальна потреба змінити стратегію тестування ВІЛ та гепатитів. Пізня діагностика означає вищий рівень смертності, вищій ризик передачі і відповідно збільшення витрат на лікування. Уперше конференція зібрала одночасно провідних експертів зі стратегічних підходів до тестування на ВІЛ та вірусних гепатитів оскільки труднощі, пов’язані з діагностикою пацієнтів з ВІЛ та з гепатитами багато в чому перетинаються.
    Альянс-Україна на конференції презентує доповіді і постери з актуальних питань ВІЛ/Гепатитів у Східній Європі, складнощів у зв’язку з лікуванням. 7 жовтня представник Альянсу-Україна також виступатиме модератором сесії «Тестування та зв’язок з лікуванням ключових груп».
   Програма конференції   30.09.2014 30 вересня 2014 в Альянсі-Україна відбулася робоча зустріч регіональних координаторів з ВГС. Під час зустрічі учасники проаналізували зміни у сфері ВГС за останній рік у країні загалом та окремо у кожній області, розглянувши, як досягнення і позитивні зрушення, так і негативні зміни. Також був проведений аналіз ключових проблемних питань у сфері ВГС (недостатня поінформованість населення, відсутність єдиної надійної системи реєстрації випадків інфікування ВГС , брак коштів на лікування з державного та місцевих бюджетів, відсутність доступу уразливих груп до лікування, зависока ціна на лікування). Учасники проаналізували основні причини наявних проблем та обговорили шляхи їх вирішення.29.09.2014 Перші результати лікування гепатиту С у ВІЛ-позитивних пацієнтів ЗПТ в Україні
    Перша програма з лікування гепатиту С у ВІЛ-позитивних пацієнтів ЗПТ почалася в України майже рік тому, 15 жовтня 2013 року.
    Лікування проводиться на базі клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб і 9 Центрів СНІДу в наступних регіонах/містах: Київ, Вінниця, Донецьк, Дніпропетровськ, Луганськ, Полтава, Суми, Миколаїв, Харків.
    Соціальна підтримка лікування проводиться партнерськими НУО Альянсу. На сьогоднішній день, 100 пацієнтів отримують лікування ВГС в 11 медичних установах в 9 регіонах України.
    В даний час спостерігається висока ефективність лікування.    
07.08.2014    ПРЕС-РЕЛІЗ.
    Результат всеукраїнського тестування на гепатит С - 9% інфікованих!      24.07.2014     28 липня в рамках Всесвітнього дня боротьби з гепатитами у Києві та 30 містах України відбудуться акції «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!»    12.06.2014 Меморандум до 67-ї Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я
   До 67-й Всесвітньої асамблеї з охорони здоров'я міжнародні організації MDM, TAG, ACT UP Basel, APN Plus, INPUD, ITPC і Альянс-Україна підготували і опублікували меморандум, в якому описані основні/глобальні проблеми у сфері ВГС та рекомендовані шляхи їх вирішення.
    Особливу увагу приділено необхідності зниження вартості препаратів для лікування ВГС, яка повинна стати пріоритетом для урядів країн-членів ООН та ВООЗ, лікуванню в пріоритетному порядку СІН та ВІЛ-позитивних людей, розвитку послуг зменшення шкоди.
    Організації закликають ВООЗ до дії через негайне впровадження програм прекваліфікації біоподібних пегільованих інтерферонів і просять вжити необхідних заходів для включення дженерикових противірусних препаратів прямої дії в перелік основних лікарських засобів.
    Наостанок конкретні рекомендації були надані щодо ефективної боротьби зі світовою епідемією гепатиту С країнам-членам ООН і Генеральному директору ВООЗ д-ру Маргарет Чан.
    Меморандум    
    Веб-сайт коаліції    
   12.06.2014 10-11 червня Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД провів тренінг з лікування вірусного гепатиту С та адвокації розширення доступу до лікування для вразливих груп.
    Перша частина тренінгу була присвячена поглибленню знань учасників щодо ВГС, його проявів, показаннях до тестування на ВГС, методах діагностики та лікування гепатиту С, його проявів при ко-інфекції з ВІЛ. Також учасники тренінгу мали змогу ознайомитися з методологією використання швидких тестів та по-практикувати їх застосування. Крім того, тренер ознайомила учасників з нормативно-правовою базою, яка регулює діагностику та лікування ВГС та побочні ефекти терапії і методи роботи з ними.
    Друга частина тренінгу була присвячена заходам з адвокації збільшення доступу до діагностики та лікування гепатитів. Учасники представили поточну ситуацію в різних областях України та дізналися про важливість ухвалення регіональних цільових програм та подальші дії для їх затвердження. Також під час тренінгу була розглянута та прийнята концепція акції до всесвітнього дня боротьби з гепатитами, як важлива складова адвокаціїної діяльності та етапах підготовки до акції в рамках всеукраїнської адвокаційної кампанії «Вимагаємо лікування».
   10.06.2014 П’ятого червня учасники першої глобальної зустрічі партнерів з боротьби з гепатитами, що проводилася під егідою ВООЗ у березні 2014 року, погодили історичний документ – «Заклик до дій із посилення боротьби з епідемією гепатитів на глобальному рівні». Альянс-Україна, як учасник Стратегічного та технічного дорадчого комітету ВООЗ з питань гепатитів, а також першої зустрічі партнерів з протидії цим захворюванням, брав активну участь у розробці цього документу. У цьому «Заклику до дій» державні, неурядові та наукові організації – партнери звертаються до світової спільноти із вимогою вжити невідкладних одностайних заходів щодо розширення доступу до профілактики, діагностики та лікування вірусного гепатиту. Близько 500 млн. людей в усьому світі інфіковані хронічним вірусним гепатитом, і без лікування їм загрожуватиме розвиток тяжкого захворювання печінки, наприклад, цирозу чи раку печінки.
    Наступні сфері є пріоритетними для узгоджених дій партнерів у боротьбі з епідемією:
    • Адвокація та підвищення обізнаності;
    • Наукові знання та докази;
    • Профілактика передачі;
    • Скрінінгове обстеження, догляд та лікування.
   Детальніше   23.05.2014 Під час 67 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві було затверджено резолюцію, що закликає країни-члени ООН до мобілізації ресурсів для боротьби з епідемією гепатитів. Альянс-Україна прийняв активну участь у підготовці документу. Разом з партнерськими організаціями вдалося досягти включення до резолюції теми доступу до лікування гепатитів для представників уразливих груп в рамках програм зменшення шкоди.
    Офіційний прес-реліз (англ. мовою)    
    Повідомлення на веб-сайті ВООЗ   
30.04.2014 Альянс-Україна разом з партнерськими організаціями продовжує роботу з розширення доступу до лікування вірусного гепатиту С.
   Незважаючи на складну політичну ситуацію в Україні, регіональні активісти проводять адвокаційну роботу в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» з метою затвердження обласних програм та виділення коштів з місцевих бюджетів для боротьби з епідемією вірусного гепатиту С (ВГС).
    Відсутність адекватної відповіді на епідемію ставить під загрозу життя тисяч пацієнтів ВГС, які досі перебувають без жодних гарантій отримати лікування за рахунок держави. Обласні програми з протидії поширенню гепатиту С вже затверджено у семи областях, але цього недостатньо для покриття існуючих потреб у лікуванні.
    На даному етапі активісти залучились підтримкою місцевих ЗМІ з метою актуалізації проблеми. Завдяки цьому у більшості областей до загальної аудиторії вдалося донести інформацію про існуючий стан епідемії ВГС.
    Наступні кроки в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!» - проведення круглих столів та робочих зустрічей за участю представників обласного керівництва та громадських активістів з метою розробки стратегії протидії ВГС в областях. Також розпочато підготовку до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, що традиційно проводиться 28 липня.
   Підсумки моніторингу ЗМІ   
25.04.2014 АНОНС
   Конференція з питань гепатиту та ВІЛ-2014: «ВІЛ та вірусний гепатит: Проблеми своєчасного тестування та лікування».    
23.04.2014АНОНС
    Перша Європейська конференція з гепатиту С закликає забезпечити доступ до лікування гепатиту С для найбільш вразливих груп.

    На сьогоднішній день вірусом гепатиту С (ВГС) уражено приблизно 9 мільйонів громадян Європи. Споживачі ін’єкційних наркотиків, або люди, що споживали ін’єкційні наркотики в минулому, є найчисельнішою із вразливих груп, серед якої поширеність ВГС у деяких європейських країнах сягає 90%. В інших групах, таких як МСМ, поширеність інфекції також стрімко зростає. Без належного лікування ВГС може бути серйозною, навіть смертельною хворобою.
    Перша Європейська конференція зможе об’єднати ключових партнерів у сфері боротьби з гепатитом С, включаючи представників спільноти споживачів наркотиків, експертів зі зниження шкоди, медичних спеціалістів, фармацевтичні компанії, дослідників та розробників політики, що розроблятимуть способи ефективної протидії пов’язаним із гепатитом медичним проблемам та забезпечення лікування для тих, хто найбільше цього потребує. Одним із пріоритетних питань конференції буде презентація «Берлінської декларації», термінового заклику до національних та європейських урядів та організацій, щодо покращення доступу та якості лікування гепатитів для найбільш маргіналізованих груп та осіб.

    Конференція відбудеться 22-24 жовтня 2014 р.

    Кінцевий термін реєстрації: 01 жовтня 2014 р.

    Пройти реєстрацію та подати стисле резюме виступу можна за посиланням:
    http://www.hepatitis-c-initiative.eu/conftool/
    За подальшою інформацією просимо перейти за посиланням http://conference.hepatitis-c-initiative.eu/index.html28.02.2014 Міжнародна дорадча рада спільнот з лікування ВГС: люди, які живуть з гепатитом С, заслуговують на доступ до лікування та не повинні стати заручниками жадібності фармкомпаній.14.04.2014 Тисячі хворих на вірусний гепатит С (ВГС) мешканців України перебувають без жодних гарантій отримати лікування за рахунок держави. Незважаючи на затвердження державного бюджету на 2014 рік, Уряд продовжує ігнорувати зобов’язання перед пацієнтами в рамках Державної цільової програми протидії вірусним гепатитам, що має забезпечити кошти на закупівлю життєво важливих ліків.   10.04.2014    ВООЗ опублікував перші протоколи з діагностики та лікування вірусного гепатиту С
   Протоколи ВООЗ – це дев’ять ключових рекомендації, заснованих на найкращих практиках та останніх наукових дослідженнях в галузі лікування вірусних гепатитів. Досвід роботи в рамках кампанії «Вимагаємо лікування» став у нагоді і на глобальному рівні.
    Члени Стратегічного Комітету ВООЗ по гепатитам також розробили рекомендації з реалізації протоколу ВООЗ. Ці два документи ВООЗ важливі для подальшої роботи в сфері гепатитів, а саме в розробці та внесенню змін до існуючих програм по гепатитам, в тому числі, до Держпрограми в роботі з ключовими відповідальними особами на обласному, місцевому та національному рівнях, у роботі з лікарями, консолідації зусиль громадянського суспільства, влади та фармацевтичних компаній.
    Альянс-Україна брав участь у їх розробці та фіналізації. Досвід роботи в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!» став у нагоді і на глобальному рівні.
    Повний текст протоколу (англ. мовою)    


28.02.2014 Міжнародна дорадча рада спільнот з лікування ВГС: люди, які живуть з гепатитом С, заслуговують на доступ до лікування та не повинні стати заручниками жадібності фармкомпаній.12.11.2013 АКТИВІСТИ З ПИТАНЬ ДОСТУПУ ДО ЛІКУВАННЯ ГЕПАТИТУ С ПОГОДИЛИ КЛЮЧОВІ НАПРЯМКИ РОБОТИ НА НАСТУПНИЙ РІК    

04.11.2013 Завдяки спільної ініціативі Альянсу та організацій-партнерів ціни на діагностику вірусного гепатиту С в Україні знижено в 2 рази    31.10.2013 В Україні розпочато лікування хворих на вірусний гепатит С за зниженою ціною    


17.09.2013 Глобальний фонд: Вперше лікування гепатиту С стане доступним в Україні, де висока вартість ліків досі була серйозною перешкодою.   
Джерело: Global Fund News Flash: Issue 25    


10.09.2013 Альянс-Україна досяг безпрецедентного для регіону зниження ціни на лікування гепатиту С    


09.08.2013 У 13% з усіх протестованих громадян виявлено гепатит С!
Такі невтішні результати медичного тестування було отримано в рамках проведення в 30 містах України наприкінці липня всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», що вже другий рік поспіль проводиться Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні .    26.07.2013 «Президент та Уряд у відпустці – гепатит С наступає!»
    Черговий Всесвітній день боротьби з гепатитами Україна та щонайменше 1,2 млн. хворих на гепатит С її громадян знову зустрічатимуть без Державної програми з протидії вірусним гепатитам, відповідно, без виділених бюджетних коштів на закупівлю життєво-важливих ліків.    23.07.2013 28 липня в рамках Всесвітнього дня боротьби з гепатитами у Києві та 30 містах України відбудуться акції «Переможемо С!».    


01.03.2013 Альянс планує забезпечити лікування вірусного гепатиту С для 50 ВІЛ - позитивних пацієнтів замісної підтримувальної терапії    

27.12.2012 18 – 26 грудня 2012р. в більшості областей України в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки МФ «Відродження», було проведено акції «Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!»
    Детальніше про акцію    


18 – 2
2 грудня у 29-х містах України відбулася акція “Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!”. Акція мала на меті приверненя увагі ЗМІ та місцевої влади, зокрема обласних та міських рад, які будуть приймати відповідні місцеві бюджети, до необхідності вирішення проблеми поширення епідемії вірусного гепатиту С в кожній із областей.

Акція в ЗМІ:

Чернівці
http://buknews.com.ua/page/na-bukovyni-i-v-chernivtsiakh-epidemiia-virusnoho-hepatytu-s-hromadski-orhanizatsii.html
Запоріжжя
http://kriminal.tv/news/V-Zaporoje-hotyat-zastavit-vlast-priznat-epidemiyu-gepatita-S.html
http://genderz.org.ua/problema-poshirennya-virusnih-gepatitiv-potrebuye-pilnosti-kozhnoyi-lyudini/#more-2924
http://www.zoda.gov.ua/news/17784/do-uvagi-zhurnalistiv.html
http://golos.zp.ua/6843-pomogut-li-bolnym-gepatitom-v-zaporozhe.html
http://www.panoptikon.org/articles/37372-8-tysjach-zhitelejj-zaporozhskojj-oblasti-bolejut-gepatitom.html
http://reporter-ua.com/2012/12/19/v-zaporozhe-obsudili-problemu-zabolevaniya-gepatitom
http://bit.ly/12KeLYg
http://zabor.zp.ua/www/content/v-zaporozhskoi-oblasti-bolee-8-tys-chelovek-boleyut-gepatitom-v-i-s
http://zp.comments.ua/news/2012/12/19/163731.html
http://bit.ly/TkgDpO
Харків
http://www.bfblago.inf.ua/blog/index.php?id=hu8
http://robinzon.tv/news/5937
http://bit.ly/VYIYwG
http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/15626
http://www.objectiv.tv/201212/78831.html
Тернопіль
http://bit.ly/Y6mpI3
Ужгород
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=O1EmR6rSiKU
Кіровоград
http://bit.ly/WB3kOY
Рівне
http://zik.ua/ua/news/2012/12/15/384147
Суми
http://100.sumy.ua/index.php/news1/society/5076-2012-12-19-08-46-45
Сімферополь
http://bit.ly/12A1nGU
Херсон
http://bit.ly/Y6ItT8

Інформаційно-освітній відеоролик про гепатит С С      Короткий опис

Всеукраїнська кампанія «Вимагаємо лікування!»

Місто проведення: усі регіони України

Мета: висунути вимоги до Уряду України стосовно оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С та визнання епідемії вірусного гепатиту С в країні; затвердження Національної програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши заходи для зниження ціни на ліки як мінімум на 50%. 

 

1+1   
Перший національний    
5 канал   
Полтавська телевізійна студія    
11 канал Дніпропетровська    
Сумська ОДТРК      
Радіо Ера-ФМ    

Матеріали кампанії    

Фото