English version Русская версия
Новини   Про нас   Інфоцентр   Конкурси/Тендери   Партнери   FAQ   Лінки   Карта сайту  
Програмні конкурси і тендериАдміністративні конкурси і тендери


Архів новин

Веб-сайт Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД:

Проект Альянсу зі зменшення шкоди в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії:

Регіональний центр техничної піддтримки
у Східній Європі та Центральній Азії (Україна, Київ):

База даних інформаційно-освітніх
матеріалів у сфері ВІЛ/СНІД:

Кодекс найкращих практик:

Діагностика та лікування ІПСШ у представників уразливих груп

Діагностика та лікування ІПСШ у представників уразливих груп є складовою заявки 6 раунду та компонентом Програми “Підтримка з метою запобігання ВІЛ/СНІД, лікування та догляду для найуразливіших верств населення в Україні”. ІПСШ є фактором, який підвищує ризик інфікування ВІЛ-інфекцією у 10 разів. Також важливість заходів з діагностики та лікування ІПСШ обумовлена тим, що вперше за останні 12 років частка випадків інфікування ВІЛ статевим шляхом зросла до 41,7% та перевищила частку випадків зараження ВІЛ внаслідок введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом (37,3%)

Основні цільові групи Програми:
- ЖСБ (жінки секс-бізнесу)
- СІН (споживачі ін'єкційних наркотиків)
- ЧСЧ (чоловіки, які мають секс з чоловіками).

МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» проводить наступну діяльність за даним напрямком:
1. Профілактика розповсюдження ІПСШ у представників уразливих груп
2. Закупівля та постачання швидких тестів для проведення скринінг-тестування на ІПСШ представників уразливих груп
3. Закупівля та постачання препаратів для проведення курсів лікування ІПСШ у представників уразливих груп
4. Проведення скринінг-тестування (сифіліс, хламідіоз, гонорея) та консультування на ІПСШ представників уразливих груп
5. Методологічний супровід проведення діагностики та лікування ІПСШ у представників уразливих груп
6. Організація взаємодії між НУО та лікувальними установами, створення системи цільової переадресації
7. Організація проведення лікування та консультування на ІПСШ представників уразливих груп у лікувальних закладах
8. Проведення навчання медичних працівників та представників НУО з питань діагностики та лікування ІПСШ у представників уразливих груп і специфічності роботи з ними
9. Впровадження світового досвіду в сфері проведення діагностики та лікування ІПСШ у представників уразливих груп в практику української дерматовенерологічної служби.

МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» укладено угоди з НУО по всій Україні про проведення діяльності у сфері діагностики та лікування ІПСШ. Кожна НУО обов’язково має Угоду з лікувальною установою (шкірно-венерологічний диспансер, центр профілактики та боротьби зі СНІДом, ТМО), відповідального лікаря.

Альянс спільно з фірмою «Фармаско» проводить навчальні презентації з питань організації та проведення скринінг-тестування на ВІЛ/ІПСШ за допомогою швидких тестів.

За підтримки Альянсу на базі Інституту дерматології та венерології АМН України працює Всеукраїнський Координаційний центр з питань проведення скринінг-тестування та лікування ІПСШ у представників уразливих груп населення та консультаційна телефонна лінія для лікарів-дерматовенерологів. Фахівцями Інституту розроблені та узгоджені МОЗ України 20 січня 2009 року «Методичні рекомендації стосовно проведення лікування ІПСШ у представників уразливих до ВІЛ груп населення».

Українським центром профілактики та боротьби зі СНІДом МОЗ України розроблено та узгоджено МОЗ України 31 березня 2009 року «Методичний посібник щодо моделей надання дерматовенерологічної допомоги представникам уразливих груп населення».


Регіональні координатори по проведенню діагностики та лікування ІПСШ в групах ризику 10 Раунд


Новини

    23-24 липня 2014 у м. Києві було проведено тренінг «Впровадження нових підходів до консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, встановленню на диспансерний облік та подальшому лікуванню для груп ризику».
    У тренінгу взяли участь 30 осіб з 16 регіонів України.
    Інформаційні матеріали тренінгу знаходяться тут.    

   21-22 липня 2014 у м. Києві було проведено тренінг з діагностики та вакцинопрофілактики вірусного гепатиту В для груп ризику.
    У тренінгу взяли участь 26 осіб з 18 регіонів України.
    Інформаційні матеріали тренінгу знаходяться тут.    


Лютий 2011
Створено інформаційний фільм «Проведення скринінг-тестування у представників груп ризику на ВІЛ / ІПСШ / вірусні гепатити з використанням швидких тестів (техніка проведення, інтерпретація результатів, аналіз основних помилок).
Фільм призначено для медичних працівників (лікарів, медсестер), мультидисциплінарних команд, що працюють у НУО та мобільних амбулаторіях та проводять скринінг-тестування


Інформаційний лист для НУО: Проведення скринінг-тестування на гепатит В та відбір кандидатів для проходження вакцинації проти гепатиту В а В   


Січень 2011
Вийшов перший випуск інформаційного бюлетеня, розробленого співробітниками Координаційного Центру по проведенню діагностики і лікування ІПСШ в групах ризику (Координаційний центр створено при Інституті дерматології і венерології АМН України за підтримки МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»).
Мета цього бюлетеня – висвітлення актуальних питань проведення діагностики і лікування ІПСШ у групах ризику, епідеміологічної ситуації з ВІЛ/ІПСШ в Україні та впровадженню практики ведення випадку (кейс-менеджменту) ІПСШ.
Курси лікування ІПСШ в групах ризику на 01.01.2011    

Листопад 2010 р.

Альянс-Україна запрошує НУО, що працюють з групами ризику та усі зацікавлені сторони прийняти участь в обговоренні проекту Типового положення про спеціалізовані формування «Мобільний пункт консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію та мобільну амбулаторію консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію та інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) і лікування ІПСШ». Ваші зауваження та пропозиції з приводу даного проекту надсилайте, будь ласка, протягом листопада 2010р. за адресою savenko@aidsalliance.org.ua. Після обговорення, доопрацювання та затвердження проект буде передано до МОЗ України.


Старший фахівець відділу лікування Оксана Савенко взяла участь у міжнародному конгресі у Тбілісі - «25th IUSTI Europe Congress». Детальніше дізнайтесь, будь ласка, тут   .Жовтень 2009 р.
3 жовтня підписано Угоду про надання гранту з Українським центром профілактики та боротьби зі СНІДом МОЗ України. Згідно Угоди, Укрцентр проводитиме супервізію закупівель препаратів для лікування ІПСШ у представників груп ризику, їх поширення, моніторинг використання

Завершується підготовка технічних завдань для групи консультантів, які займатимуться розробкою методичних рекомендацій з питань впровадження кейс-менеджменту та діяльності мобільних амбулаторій

Проведено три тренінги з питань скринінг-текстування на ВІЛ/ІПСШ з використанням швидких тестів – в мм. Харкові, Києві та Дніпропетровську

Вересень 2009 р.
11 вересня Комітетом з розгляду проектних пропозицій визначено Український центр профілактики та боротьби зі СНІДом МОЗ України як переможця відкритого конкурсу проектних пропозицій за напрямком "Супервізія закупівель препаратів для лікування ІПСШ, їх поширення, моніторинг, система МіО для ІПСШ, розробка нормативних документів".

Серпень 2009 р.
10 серпня МОЗ України видано Наказ № 581 «Про розподіл препаратів для лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, у групах ризику, закуплених за кошти гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією». Цей наказ врегульовує розподіл між ЛПУ препаратів, закуплених в рамках другого програмного року Програми за фінансової підтримки ГФСТМ. Розпочато розвезення препаратів по регіонах.

Липень 2009 р.
15 липня Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» оголосив відкритий конкурс проектних пропозицій за напрямком "Супервізія закупівель препаратів для лікування ІПСШ, їх поширення, моніторинг, система МіО для ІПСШ, розробка нормативних документів". Більш детальну інформацію див. тут    
24 липня Бюро ВООЗ в Україні у співпраці з ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» було видано Звіт Місії «Оцінка наявності й доступності послуг з діагностики і лікування інфекцій, які передаються статевим шляхом, для груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ в Україні». Місію було організовано Бюро ВООЗ в Україні спільно з ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» з 30 березня по 3 квітня 2009 року.

Червень 2009 р.
1 червня підписано Наказ МОЗ України „Про внесення змін до наказу МОЗ від 18.06.2008 № 325” щодо перерозподілу препаратів для лікування ІПСШ у групах ризику.
2 червня у Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом за ініціативи головного лікаря О. В. Юрченка відбулась оперативна нарада з питань взаємодії НУО та лікарів ЛПУ м. Києва стосовно організації та проведення діагностики та лікування ІПСШ у представників уразливих груп

Травень 2009 р.
З метою покращення діяльності в напрямку діагностики та лікування ІПСШ серед уразливих груп Альянс провів опитування 42 партнерських НУО та ЛПУ, що працюють в даній сфері, та опитування головних обласних спеціалістів-дерматовенерологів з 27 регіонів України. Всі отримані пропозиції щодо внесення змін у сфері організації діагностики та лікування ІПСШ серед уразливих груп були проаналізовані та обговорені на робочих зустрічах з питань ІПСШ, та найкращі з таких пропозицій включені до діяльності, запланованої у 2 фазі роботи Програми.


Нормативні документи

Наказ МОЗ України № 479 від 05.08.2011 «Про затвердження Розподілу препаратів для лікування ІПСШ у групах ризику, закуплених за кошти ГФ» (pdf file)  
Лист № 1063 від 26.09.2011 «Головним лікарям дерматовенерологічних закладів…»   
Перелік хвороб, що рекомендуються до лікування   
Наказ МОЗ України № 325 від 18.06.2008   
Наказ МОЗ України № 581 від 10. 08.09   


Методичні рекомендації

Моделі організації надання послуг з діагностики та лікування ІПСШ представникам уразливих груп населення   
Особливості лікування ІПСШ у представників уразливих груп   


Контакти партнерських організацій

Всеукраїнський координаційний центр з питань проведення діагностики та лікування у представників груп ризику    
Перелік медичних закладів   


Iнформація про курси лікування

інформація про курси лікування на 01.10.2009   


Інформація про скринінг-тестування

Звіт по проведенню скринінг тестування на ІПСШ на 1.08.2009   


Інформаційні листи

Інформаційний лист для НУО: Проведення скринінг-тестування на гепатит В та відбір кандидатів для проходження вакцинації проти гепатиту В В   


Інформаційний фільм

Проведення скринінг-тестування у представників груп ризику на ВІЛ / ІПСШ / вірусні гепатити з використанням швидких тестів В