English version Русская версия
Новини   Про нас   Інфоцентр   Конкурси/Тендери   Партнери   FAQ   Лінки   Карта сайту  
Програмні конкурси і тендериАдміністративні конкурси і тендери


Архів новин

Веб-сайт Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД:

Проект Альянсу зі зменшення шкоди в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії:

Регіональний центр техничної піддтримки
у Східній Європі та Центральній Азії (Україна, Київ):

База даних інформаційно-освітніх
матеріалів у сфері ВІЛ/СНІД:

Кодекс найкращих практик:

ЛІНКИ

Шановні Друзі!

В цьому розділі ми спробували стисло описати українські і зарубіжні сайти, що містять інформацію про ВІЛ/СНІД. Деякі з них присвячені безпосередньо проблемі, інші ж просто висвітлюють ті або інші аспекти ВІЛ/СНІД в контексті основної теми сайту. Тому в якихось випадках на сторінці можна знайти масу іншої корисної інформації, ми ж намагалися виділити саме моменти, що стосуються проблеми ВІЛ/СНІД. Багато сторінок на час написання цього матеріалу знаходилися у стадії розробки, і, можливо, зараз містять більш глибоку інформацію, ніж вказано тут. Все ж таки сподіваємося, що і надані посилання будуть Вам корисні. Можливо, Вам здається, що в переліку чогось бракує? Пропущений якийсь цікавий сайт? Ми б були дуже вдячні, якби Ви повідомили нас про цей ресурс, щоб ми змогли заповнити такий пропуск. Буду рада Вашим коментарям

Українські сайти

http://uhrn.civicua.org

Сайт Української Асоціації проектів зниження шкоди в Україні (за фінансової підтримки фонду "Відродження"). Мета сайту - публікація матеріалів з профілактики і лікування ВІЛ/СНІД, інфекцій, що сексуально передаються, і наркоманії, а також популяризація стратегії зниження шкоди. Питання ВІЛ/СНІД висвітлюються в наступному контексті:

ВІЛ і СНІД: питання і відповіді

Статистика по ВІЛ/СНІД 1987-2001 рр. (за даними МОЗ)

Підтримка проектів

Метадон

Реабілітація Новини

Бібліотека

Тренінги, зустрічі, семінари

Конкурси.

Даний сайт є одним з найінформативніших з ВІЛ/СНІД в Україні на сьогоднішній день. Сторінка містить обширну бібліотеку, в якій можна знайти інформацію з питань українського законодавства в області ВІЛ/СНІД, документи МОЗ, ВООЗ і ЮНЕЙДС; методичні рекомендації по складанню проектів, періодику СНД про ВІЛ/СНІД, художню літературу і багато інших корисних речей. Мови сайту - російська і англійська.

http://www.network.org.ua

Дізнайтеся про ВІЛ-позитивнних від них самих. Це - офіційний сайт Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ). Пропонована інформація:

 • Про організацію, її проекти
 • Новини
 • Бюлетень Мережі ЛЖВ
 • Послуги, що надаються ВІЛ-позитивним: НУО і групи самодопомоги
 • Життя з ВІЛ: практичні поради
 • Бібліотека: законодавство, медичні, правові, соціологічні аспекти ВІЛ, історії ВІЛ-інфікованих
 • Знайомства: клуб знайомств для ВІЛ-позитивних.

Сайт містить найобширнішу інформацію для ВІЛ-позитивних і про них. Увагу надано багатьом аспектам ВІЛ/СНІД: медичному, побутовому, соціологічному, юридичному.

http://www.aids.ua

Це Український національний портал з питань ВІЛ/СНІД, наркоманії і сексуального здоров'я БФ "Дорога до дому". Сайт, що регулярно оновлюється, містить масу інформації з питань ВІЛ/СНІД, включаючи державну політику, медичні і соціальні аспекти ВІЛ, статистику по ВІЛ/СНІД, огляд конференцій і подій, проектів по боротьбі з ВІЛ/СНІД в Україні і в регіонах, бібліотеку; в розділі "Юрконсультація" розкриваються правові питання профілактики ВІЛ/СНІД і питання виявлення, медичного обстеження і лікування наркоспоживачів. Мова сайту - російська.

http://www.spid.dp.ua

Дніпропетровська громадська організація "Центр сексуального здоров'я" на своєму сайті помістила інформацію про інфекції, що передаються статевим шляхом (що це таке і як від них уберегтися), і СНІД (в контексті інформування дітей різних вікових категорій про СНІД, а також окремо виділивши проблему "жінка і СНІД"). На сторінці є дискусійний клуб, де можна отримати поради дерматовенеролога, і форум для фахівців. Сайт доступний російською мовою.

http://www.aids.dn.ua

належить Донецькому обласному товариству сприяння ВІЛ-інфікованим. Містить наступну інформацію:

 • ВІЛ/СНІД в регіоні
 • Перелік напрацьованих організацією методичних матеріалів
 • Дозорний ВІЛ (декілька міст Донецької обл.)
 • Зниження шкоди
 • Гаряча лінія СНІД: де можна отримати інформацію про ВІЛ/СНІД і питання, що часто задаються, по гарячій лінії.

Дуже докладні епідеміологічні дослідження по Донецькій області; багатобічне висвітлення діяльності організації. Мова сайту - російська.

http://www.msf.org.ua

Міжнародна НУО "Лікарі без кордонів" на своєму українському сайті помістила наступну інформацію про ВІЛ/СНІД:

 • Брошура "Вам потрібно знати про ВІЛ/СНІД більше"
 • Звернення до Президента України
 • Діяльність організації в Україні (проекти, семінари)
 • Література: переклади статей зарубіжних джерел
 • Збірка "Фармакологічні підходи до лікування опіоїдної залежності"
 • Діяльність "Лікарі без кордонів" в світі: РФ.

І все це - російською мовою.

http://avante.aids.ua

Сторінка львівського благодійного фонду "Аванте" містить коротку інформацію про ВІЛ/СНІД, методи профілактики ВІЛ-інфекції, рекомендації по догляду за хворими на СНІД. Фахівцям фундації можна задати питання в режимі on-line. Мова сайту - українська..

http://www.poryatunok.8m.com

Створений Кременчуцькою міською громадською організацією сприяння профілактиці соціально-негативних явищ в суспільстві "ПОРЯТУНОК" цей сайт містить:

 • Опис проекту
 • ВІЛ і наркомани: програма по профілактиці ВІЛ в Кременчуку
 • Брошури організації
 • Статті з ВІЛ/СНІД
 • Опис ліків.

Цікаві статті про тестування на антитіла ВІЛ, гіпотезу "наркотик-СНІД Пітера Дуйсберга. Мова сайту - російська.

http://www.helpme.com.ua

Сторінка телефону довіри, за яким здійснюються анонімні безкоштовні консультації, у тому числі з питань ВІЛ/СНІД. На сайті містяться статті на психологічні теми, є психологічні тести, працюють форум і чат. Можна прочитати, що таке ВІЛ, як діє імунна система, які існують заходи профілактики ВІЛ, як допомогти ВІЛ-позитивним. Приведено перелік установ в Києві, де можна пройти тестування на ВІЛ-інфекцію. Сайт доступний російською та українською мовами.

http://www.salus.org.ua

Сайт, що належить Фонду "Салюс" ( НУО, що працює з проблемами ІПСШ і ВІЛ/СНІД) містить опис програм і публікації фонду. Особливий інтерес тут представляє галерея робіт, зібраних під час акцій фонду (це як картини, так і об'ємно просторова пластика і мода). Це - українсько - англомовний сайт.

http://www.itc-odessa.euro.ru

Діяльність Проекту "Міжнародний тренінговий центр" сприяє зміцненню міжнародної співпраці в реалізації загальної стратегії по боротьбі зі СНІДом в нових незалежних державах. Його сайт містить інформацію про діяльність центру, задачі центру і контактну інформацію про його співробітників. Мова сайту - російська.

 

http://www.medsoc.dp.ua

Сайт українською та англійською мовами Дніпропетровської асоціації якості життя людини. Крім інформації про організацію, сторінка містить рубрику "Якість життя людей, що живуть з ВІЛ/СНІД", де проблема розкривається наступним чином:

 • Соціально-демографічний аспект епідемії (електронна версія публікації МОЗ і ПРООН "Епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні: соціально-демографічний аспект")
 • Методика оцінки ВООЗ якості життя людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом
 • Законодавчі документи по проблемі ВІЛ/СНІД (указ Президента від 1.11.2000)
 • Організації, що працюють в області ВІЛ/СНІД (посилання на україно-, російсько-, англомовні сайти з ВІЛ/СНІДу).

http://www.redcross.org.ua

Сайт Товариства Червоного Хреста України в розділі "Останні новини" містить наступну інформацію, що стосуєтся проблеми СНІДу:

 • Гуманітарна програма ЕСНО "Надзвичайний відгук на ситуацію, що склалася, в Україні епідемію туберкульоз, ВІЛ/СНІД і ІПСШ шляхом зміцнення служби патронажних сестер і надання освітньої, медичної, матеріальної і соціальної підтримки"
 • Програма "Червоний Хрест проти туберкульозу і СНІДу" у дії

Мови сайту - українська, російська, англійська.

http://www.gay.org.ua

Інформаційний і правозахисний центр для геїв і лесбіянок "НАШ МИР" на своєму сайті інформує про СНІД в розділі "Бібліотека", рубрика "ВІЛ/СНІД". Тут поміщені результати дослідження чинників ризикованої поведінки геїв Східної України, буклет "Стоп СНІД", опис досвіду роботи проекту "ЕСПО", що виріс з групи самодопомоги ВІЛ-позитивних. Сайт доступний в українському, російському і англійському варіантах.

http://www.chernigov.aids.ua

Чернігівський регіональний сайт з питань ВІЛ/СНІД. На ньому зібрано законодавчу базу з ВІЛ/СНІД, представлено перелік організацій, що надають допомогу ВІЛ-позитивним в Чернігові, є також статистика по ВІЛ-інфекції в Чернігові, базова інформація з питання. Можна задати питання консультантам сайту. Це - російськомовний сайт.

http://www.aidsknowledgehub.org/russian/index.html

Регіональний учбово-інформаційний центр з проблем допомоги і лікування при ВІЛ/СНІДі в Євразії

http://www.gayplus.org

Ресурсний портал ВІЛ-позитивних гомосексуальних і бісексуальних людей

http://www.havenplus.sevsky.net

Сайт Севастопольської міської благодійної організації «Гавань»

Сайт Севастопольської ВІЛ-сервісної організації, мета якої – підтримка, допомога та покращення якості життя людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Сайт містить інформацію про діяльність, цілі, структуру організації, ті інформацію, що стосується ВІЛ – новини, статистика по Севастополю та Україні, профілактика, шляхи передачі, діагностика, лікування тощо.

Зарубіжні сайти*:

*Інформацію взято з розділів «Посилання» сайтів: www.aids.nm.ru і www.aids.ru

 

http://www.hiv-aids.ru

Сайт організації СПИД инфосвязь містить статистику по ВІЛ/СНІД, бібліотеку, журнал «Круглый стол», інформацію про телефон довіри і питання, що часто задаються, дискусію і посилання.

http://aids.rusmedserv.com

Сайт «СПИД в России». Загальна інформація про ВІЛ/СНІД, статистика. Матеріали Російської військово-медичної академії і Товариства «Ми і Ви». Новини, пункти обстеження на ВІЛ в Москві, журнал і служба оголошень для ВИЧ+, огляд публікацій про СНІД в ЗМІ. Можна задати питання фахівцям.

http://www.medlux.ru

Сайт корпорації «Медицина для Вас». Містить довідник загальномедичних ресурсів, відомості про наявність ліків в аптеках Москви та ін. корисні відомості.

http://www.postman.ru/~narkonet/

Сайт «НаркоНет» створений Клінічним відділенням дитячої і підліткової наркології НДІ Наркології МОЗ Росії. Містить відповіді на питання, що часто задаються, про наркотики; поради батькам і фахівцям, а також тексти законодавчих актів.

http://www.gay.ru/health/aids/

Російський національний сайт геїв і лесбіянок. Містить інформацію про пункти анонімного обстеження на ВІЛ, телефони довіри в містах Росії, тексти публікацій по СНІД, поради ВИЧ+, історії життя з ВІЛ/СНІД, геїв і СНІД.

http://public.tsu.ru/aids/

Фонд «Сибирь-СПИД-Помощь» в м. Томську. Інформація про організацію, її програми і заходи, брошури та інші публікації. Відомості про епідеміологічну ситуацію в області Томську.

http://www.alien.ru/~sibin/

Сайт регіональної громадської організації «Сибирская инициатива». Містить інформацію про діяльність організації, її проекти, зразки власної друкованої продукції, статистику захворюваності на ВІЛ-інфекцію в Алтайському краї і посилання на сайти інших СНІД-сервісних організацій.

http://www.postman.ru/~safelove/

На сайті приводиться повний текст буклета MSF — Holland «Безопасный секс — мой выбор», де міститься інформація про те, що таке ВІЛ і СНІД, шляхи передачі ВІЛ, способи запобігання зараженню, про правильне використання презервативів та інше.

http://www.realworld.unibel.by

Сайт некомерційної неурядової організації «Реальний мир», Світлогорськ, Білорусь. Мета організації — підтримка і розвиток молодіжних ініціатив, формування здорового способу життя. Сайт містить відповіді на питання, що часто задаються, про ВІЛ/СНІД і наркоманію, статистику по ВІЛ в Білорусі. Білоруський національний СНІД-меморіал КВИЛТ

http://www.asi.org.ru

Оперативні новини соціальної сфери, у тому числі про діяльність недержавних некомерційних організацій. В рубриці «Здравоохранение» і «Статьи» у тому числі міститься інформація по проблеми ВІЛ/СНІД. .

http://narmed.ru

НАРМЕД — вся нетрадиційна медицина: йога, цигун, нейгун, аромато-, цвето-, звуко-, світло-, метало-, мінерало-, водо-, траволікування, астромедицина, біолокація і біополе, герменевтика, гіпноз, іридодіагностика, гомеостатика, психічний та енергетичний захист, саморегуляція і аутотренинг, молитва, усвідомлені сновидіння — вся нетрадиційна медицина — тільки на сайті НАРМЕД!

http://aids.samaratoday.ru/

Проект Самари по боротьбі з СНІД «Анти-СПИД». Проектом зібрані статті по проблемі СНІД, адреси структур, які володіють ситуацією і управляють нею. Приведені посилання на різні ресурси, присвячені профілактиці, лікуванню, життю з ВІЛ і іншим аспектам проблеми СНІД. Висвітлюється робота обласного центру Самари з профілактики і боротьби зі СНІДом

http://www.depart.drugreg.ru/

Официальный сайт Департамента держсанепіднадзору МОЗ России. Докладна інформація про Департамент і його служби. Тексти Федеральних законів, Постанов Уряду, документи МОЗ і Департаменту, протоколи нарад. На сайті так само представлені прес-релізи про санітарно-епідеміологічну обстановку в РФ, повідомлення для ЗМІ про проведення прес-конференцій, брифінгів, науково-практичних конференцій.

http://www.mossanepid.ru

Сайт Держсанепіднадзору Москви. Докладна інформація про структуру служби, керівників підрозділів і координати. Представлені прес-релізи і повідомлення для ЗМІ. .

http://www.delta-k.ru/

Сайт Молодіжного інформаційного центру «Дельта-К». Інформація про організацію і що проводиться нею проектів. На сайті представлений крупний «Инфоресурс», частково доступний в онлайні. Огляд друкованих матеріалів, що випускаються Центром. На жаль, сайт не оновлюється з лютого 2000 року.

http://www.nan.ru

Російський благгодійний фонд «Нет алкоголизму и наркомании». Сфера діяльності — профілактика і реабілітація алкоголіків і наркоманів, зниження шкоди, реабілітаційний простір для неповнолітніх групи ризику, захист прав дітей, соціальне партнерство, ювенальна юстиція. Навчання фахівців в області наркології..

http://www.laboratoria.khv.ru

Сайт для фахівців клінічної лабораторної діагностики, а також — для всіх тих, кого цікавить вибір найінформативнішого дослідження для оцінки стану свого здоров'я і подальша «розшифровка» результатів аналізів. Вперше в Рунеті представлена галерея збудників інфекцій, що передаються статевим шляхом. Представлені огляди і оригінальні статті, переважно по діагностиці захворювань, що передаються статевим шляхом.

http://www.openweb.ru/windows/infoshare

«СПИД-инфосвязь-Россия» — сайт організації повністю присвячений питанням ВІЛ/СНІДу і правам людини в області охорони здоров'я. Містить інформацію про останню статистику, каталог бібліотеки, по якому можна вибрати і замовити найцікавіші матеріали, база даних російських і міжнародних організацій, що працюють в області ВІЛ/СНІД, а також підбірка законодавчих актів з прав людини в області охорони здоров'я і результати досліджень.

http://www.aids-stop.nm.ru

Сайт Міського фонда боротьби зі СНІДом «СПИД-стоп» м. Новоросийська. Новий сайт містить інформацію про Фонд і його проекти, матеріали з профілактики, статистику з ВІЛ/СНІД, інформацію по лікуванню, життя з ВІЛ, правових аспектах, а також регулярні випуски новин про події в області ВІЛ/СНІД і наркотиків у всьому світі.

http://www.ocsen.ru

Сайт Центра Государственного санитарно-эпидемиологического надзора Свердловской области (ЦГСЭН). Матеріали про епідеміологічну обстановку, у тому числі в області ВІЛ/СНІД, в Свердловській області, матеріали держдоповідей по СНІД, статистика, профілактичні заходи, посилання. Щомісячний аналіз інфекційної захворюваності в області.

http://www.weandyou.org.ru

Сайт организации «Мы и Вы». Містить російську статистику з ВІЛ/СНІД, інформацію про пункти тестування на ВІЛ/СНІД/ІПСШ, медичні центри, телефони довіри, громадські організації. Також на сайті розміщені: журнал для ВИЧ+ ««Жизнь продолжается», чат ВИЧ+, дошка оголошень ВИЧ+, конференція «Спросите специалиста» і багато іншого.

http://www.altairegion.ru/biz/altaids

Сайт Алтайського крайового центру з профілактики та боротьбі зі СНІД та іншими інфекційними захворюваннями.

 

http://www.aids74.ru

На сайті Ви зможете дізнатися новини про ВІЛ/СНІД, підписатися на Новини, подивитися архів новин, подивитися анкети в розділі Знайомства і розмістити свою з фотографією, підписатися на повідомлення про розміщення нових анкет в розділі Знайомства, поспілкуватися або задати своє питання на Форумі або в Чаті, залишити свої побажання і пропозиції в Гостьовій книзі. Мешканці всіх міст можуть скористатися можливостями сайту.

www.andrewtatarsky.com

Вебсайт д-ра Ендрю Татарського з питань зменшення шкоди розповідає про його тренінги, послуги з лікування, книгу та психотерапію у сфері зменшення шкоди: «нові підходи в лікуванні залежності від наркотиків та алкоголю», а також інші подібні видання. На цій сторінці ви також знайдете інформацію про загальний напрямок зменшення шкоди, події у цій сфері, а також посилання на сайти інших організацій та останні галузеві новини.