English version Русская версия
Новини   Про нас   Інфоцентр   Конкурси/Тендери   Партнери   FAQ   Лінки   Карта сайту  
Програмні конкурси і тендериАдміністративні конкурси і тендери


Архів новин

Веб-сайт Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД:

Проект Альянсу зі зменшення шкоди в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії:

Регіональний центр техничної піддтримки
у Східній Європі та Центральній Азії (Україна, Київ):

База даних інформаційно-освітніх
матеріалів у сфері ВІЛ/СНІД:

Кодекс найкращих практик:

АРХІВ НОВИН ЗА 2009 РІК

17.12.2009 17 грудня - Міжнародний день проти насильства по відношенню до секс-працівників
Пресc-реліз   

08.12.2009 Здійснити мрію дитини!
В ці передноворічні дні Альянс Україна пропонує всім небайдужим приєднатися до благодійної акції та не залишати без уваги тих, хто її потребує найбільше. Це, в першу чергу - ВІЛ-інфіковані діти, адже їм як нікому потрібна наша теплота, любов і милосердя. Кожного року кількість таких дітей в Україні зростає.
19 грудня 2009 р. МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІЛ в Україні» проводитиме благодійну акцію допомоги ВІЛ-позитивним дітям «Лист до Святого Миколая», в рамках якої кожна ВіЛ-інфікована дитина, що перебуває у стаціонарі ОХМАТДИТу, надішле свій особистий лист бажань до «скриньки Святого Миколая». Зібрані листи ми розповсюдимо серед співробітників, наших друзів та партнерів, та спробуємо допомогти здійсненню кожної дитячої мрії! І вже в день свята до малечі завітають казкові герої дитячих казок з виставою, солодощами та подарунками!
Вашими внесками для формування подарункових наборів та влаштування справжнього Новорічного свята для дітей можуть бути:
Дитячий одяг та білизна, іграшки та книжки
Диски з мультфільмами та фільмами для дітей
Засоби гігієни
Фарби, фломастери, олівці, крейда, кольоровий папір, ножиці та інше приладдя для дитячої творчості
Ялинкові прикраси для Новорічної ялинки
Контакти: Ірина 050 986 78 27, Дарья 066 235 85 09

30.11.2009 ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом:
ДОЛАЄМО ВІЛ/СНІД ВСУПЕРЕЧ КРИЗІ    
Графік подій у регіонах:
Київ   
Донецьк   
Одеса   
Дніпропетровськ   
Херсон   
Черкаси   
Севастополь   
АР Крим   
Статистика   

12.11.2009 Інформаційне повідомлення
«Замісна підтримувальна терапія метадоном відтепер стане доступною в усіх областях України»    

09.11.2009 Україна була достойно представлена на Третій Конференції з проблем ВІЛ/СНІД у Східній Європі й Центральній Азії (звіт Альянсу-Україна)    

26.09.2009 Альянс-Україна бере участь в Третій конференції з ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії.
28-30 жовтня в Москві буде проходити Третя конференція з ВІЛ/СНІДУ в Східній Європі і Центральній Азії. Конференція є провідним регіональним форумом з суспільної охорони здоров'я і тематиці ВІЛ/СНІДу і покликана зміцнити регіональну співпрацю, об'єднати зусилля у боротьбі з ВІЛ/СНІДом і досягненню цілей загального доступу до профілактики і лікування ВІЛ/СНІДу. Альянс-Україна на конференції презентує доповіді і постери з актуальних питань подолання епідемії в Україні – впровадження замісної терапії, програм профілактики серед уразливих груп, боротьби зі стигмою і дискримінацією і тому подібне. Також буде проведений сателіт «Технічна підтримка: чи допомагає вона ВІЛ-сервісу» (29 жовтня з 17.00 до 18.30). Окрема увага буде приділена підведенню підсумків великих програм, які Альянс впроваджував і продовжує реалізовувати в Україні – програмі 1 раунду Глобального фонду і САНРАЙЗ.

29.09.2009 ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
Рівні можливості для лікування наркозалежних в українських тюрмах і на волі.   

Звіт

22.09.2009 Альянс–Україна з національними партнерами відзначає завершення програми 1 раунду
22 вересня Альянс-Україна провів завершальну конференцію 5-річної програми “Подолання епідемії ВІЧ/СНІДУ в Україні”, підтриманої Глобальним Фондом в 1 раунді (січень 2003 - березень 2009). У ній брали участь представники більш ніж 85 національних і регіональних громадських, урядових і міжнародних організацій. Серед успіхів, досягнутих програмою були відмічені прогрес в АРВ-терапії і ЗПТ, а також загальний успіх в побудові сильної і життєздатної національної відповіді на епідемію і підтримку уразливих груп. Зустріч стала хорошим початком для обговорення поточних проблем у сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІДУ.

Презентацiя "Уроки першої грантової програми Глобального фонду: ДИВЛЯЧИСЬ У МАЙБУТНЄ". Андрій Клепіков, Альянс Україна, 22 вересня 2009 р.    

22.09.2009 Глобальний фонд надає понад 100 млн. доларів на фінансування програм з протидії ВІЛ/СНІД в Україні до 2012 року Про це сьогодні під час прес-конференції в УНІАН заявив Андреас Тамберг, порт-фоліо менеджер Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІД, туберкульозом та малярією. Незважаючи на світову фінансову кризу та незадовільне фінансування відповідної Загальнодержавної програми Глобальний фонд нещодавно фактично подовжив угоди з основними реципієнтами фінансової допомоги в Україні загальним обсягом 103,9 млн. доларів США, на період до липня 2012 року включно на виконання Програми «Підтримка з метою запобігання ВІЛ/СНІД, лікування та догляд для найуразливіших верств населення в Україні».

Прес-реліз    
Основні результати виконання першої фази та параметри другої фази    

11.08.2009 Альянс-Україна провів четверту міжнародну літню школу з адвокації    
З 27 липня по 5 серпня 2009 року МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» у партнерстві з Міжнародною Програмою Зменшення Шкоди Інституту Відкритого Суспільства (IHRD/OSI) та МФ «Відродження» вже вчетверте провів міжнародну літню школу з адвокації у сфері протидії ВІЛ/СНІД для представників ВІЛ-сервісних організацій «Адвокація та правозахист у сфері наркополітики та ВІЛ/СНІД».
У навчанні взяло участь 23 слухачі, у т.ч. 3 – з Російської Федерації (з міст Санкт-Петербургу, Москви та Казані) та 2 учасники з Грузії (з міст Тбілісі та Телаві).
Цього року учасники підвищували свої знання і навички у сфері основ адвокації та наркополітики; правозахисної діяльності у контексті наркополітики та ВІЛ/СНІД; ефективної комунікації та роботі з медіа, у т.ч. з новітніми електронними; командної взаємодії.

30.07.2009 Спільна заява МБФ « Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» та ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» щодо впровадження замісної підтримувальної терапії в рамках Програми «Підтримка профілактики ВІЛ та СНІД, лікування та догляд для найуразливіших верств населення в Україні» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією починаючи з 1 серпня 2009р.   

22.07.2009 Віце-президент США Джо Байден зустрівся з виконавчим директором Альянсу-Україна Андрієм Клепіковим.
22 липня віце-президент США Джо Байден зустрівся з Андрієм Клепіковим, Виконавчим директором Альянсу-Україна. Зустріч було проведено в рамках візиту пана Байдена до України 20-22 липня. Андрій Клепіков був у числі 10 відібраних представників громадянського суспільства з різних секторів. Він розповів п. Байдену про досягнення Альянсу за допомогою фінансової підтримки від США, через Американське агентство міжнародного розвитку, та від Глобального Фонду. Він пояснив, що ВІЛ є однією з найбільш критичних соціальних проблем в Україні, і що наступні п’ять років будуть визначальними у боротьбі з епідемією.

Віце-президент сказав у відповідь, що усвідомлює важливість вирішення цього питання та висловив подяку Альянсу за його досягнення у розширенні доступу до послуг та лідерство у відповіді громадського сектору на епідемію.

Ця спеціальна зустріч була співзвучною основній доповіді Байдена, в якій він відмітив зобов’язання США у допомозі Україні в сфері протидії ВІЛ/СНІД через фінансування програм підтримки.

17.07.2009 МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» оголосив відкритий конкурс проектів з профілактики інфікування ВІЛ та замісної терапії. Зверніть увагу, що дати реалізації проектів з профілактики інфікування ВІЛ – 1 жовтня 2009 р. – 30 вересня 2010 р. (останній термін подання проектних заявок - 30 липня 2009р.), та проектів із замісної терапії – 15 серпня 2009 р. – 30 вересня 2010 р. (останній термін подання проектних заявок – 1 серпня 2009р.). Конкурсна документація розміщена на сайті Альянсу за наступними адресами: http://www.aidsalliance.org.ua/cgi-bin/index.cgi?url=/ua/tenders/pdf/08072009/index.htm та http://www.aidsalliance.org.ua/cgi-bin/index.cgi?url=/ru/tenders/pdf/07072009/index.htm

22.06.2009 Звернення МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» щодо неприпустимості нецільового використання благодійної та гуманітарної допомоги   

15.06.2009 Четверта міжнародна літня школа- 2009:
Відбір учасників.«Адвокація и документування порушення прав людини у сфері наркополітики та ВІЛ/СНІД»   

05.06.2009 З 28 по 30 травня 2009 р. під Києвом відбулася Друга національна конференція ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісних організацій України «Партнерство та розвиток»
Програма , презентації та звіт про конференцию…   

05.06.2009 Позиція МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» щодо введення додаткових обмежень для громадян України на в’їзд до країн Європейського Союзу    

20.05.2009 13 травня 2009 відбувся візит міжсекторальної команди програми американського уряду PEPFAR у складі представників Офісу Глобального Координатора з ВІЛ/СНІД Уряду США, Центру з контролю та профілактики захворювань та представників місії Агентства США з Міжнародного Розвитку до України.
В ході зустрічі у Київській міській клінічній лікарні №5 та Київському міському центрі СНІДу з головним лікарем Олександром Юрченком були обговорені питання організації надання різних видів медичної та психосоціальної допомоги людям, які живуть з ВІЛ/СНІД в місті Києві, моніторингу та оцінки діяльності як на місцевому та і на національному рівнях. Гості також ознайомилися з програмою медикаментозного підтримуючого лікування для ВІЛ-позитивних споживачів ін’єкційних наркотиків.
Того ж дня в офісі МБФ "Міжнародний Альянс з Віл/СНІД в Україні" була проведена зустріч представників ключових державних і недержавних організацій, які впроваджують програми медикаментозного підтримуючого лікування, а також реалізують інші програми з надання медичних та психосоціальних послуг людям, які живуть з ВІЛ. На зустрічі були визначені характерні риси розвитку епідемії ВІЛ/СНІД в Україні та слабкі сторони в підходах, які на сьогодні впроваджуються в країні, зокрема необхідності впровадження медикаментозного підтримуючого лікування для ВІЛ-позитивних СІН.

              

14.05.2009 17 травня 2008 року. Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІД
Концепція акції «ЗУПИНИ ЛІЧИЛЬНИК»    
- 17 травня 2009 о 12:00 біля пам’ятника «Червона стрічка»
Графік проведення "Живих" бібліотек до Дня пам'яті людей, які померли від СНІДу   
«Захищайся! Зупини відлік!» Профілактична акція в нічних клубах м. Києва до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІД    
Статистика    

7.05.2009

aulevis

Проект «Зменшення стигми та дискримінації уразливих до ВІЛ груп. Тестування студентів ПТУ та молоді на ВІЛ»
Прес-конференція:«Нарешті «швидке» тестування доступне у професійно-технічних закладах»
Місце: УНІАН (вул. Хрещатик, 4, конференц-зал)
Дата, час проведення: 13 травня 2009 року (11:30-12:30)

- Прес-реліз    
ICTV, Надзвичайні Новини.
ICTV, Факти.
КРТ, Ранок.
Чорноморська ТРК, Наголос.
«Жива» бібліотека та останні новини проекту   
Фотографії   
Учні професійно-технічних освітніх закладів про ДКТ   

23.04.2009 28–30 травня 2009 року відбудеться Друга національна конференція ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісних організацій України «Партнерство та розвиток». Розпочато реєстрацію.    

03.04.2009 Спільна заява МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" та ВБО "Всеукраїнська Мережа ЛЖВ" щодо впровадження програм замісної підтримувальної терапії в Україні на термін з 1 квітня до 31 липня 2009 р.   


27.03.2009 За результатами виконання п’ятирічної програми Глобальний Фонд продовжує фінансування до 2012 року
Сьогодні закінчилась найбільша за обсягами фінансування п’ятирічна благодійна програма з протидії ВІЛ/СНІД – «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні» (98 млн. доларів США). В результаті вдалося у понад три рази зменшити темпи приросту інфікування ВІЛ-інфекцією (з 24,7 % у 2004 до 7,3% у 2008 році), темпи приросту смертності від СНІД за аналогічний період знизилися більш ніж в чотири рази (з 38,1 % у 2004 до 8,2 % у 2008 році).
Короткий опис програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні»    
Прес-реліз підсумкової прес-конференції   

18.03.2009 ПОСТ-РЕЛІЗ
12 березня 2009 року о 10 годині на запитання журналістів щодо виконання Програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», підтриманої Глобальним фондом для боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією, упродовж години відповідали учасники Всеукраїнської конференції за підсумками виконання освітнього компоненту - «Багатогалузева стратегія формування здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед дітей та молоді України»    


16.03.2009
Альянс приймає участь у 52-ій сесії Комісії ООН з наркотичних засобів    
У Відні (Австрія) продовжує свою роботу 52-а сесія Комісії ООН з наркотичних засобів (КНЗ ООН, 11-20 березня 2009 р.). Цього року вперше за часів незалежної України у складі офіційної делегації на сесії приймає участь представник неурядової організації – менеджер програм з політики та адвокації Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, член Національної координаційної ради боротьби з наркоманією при Кабінеті Міністрів України Павло Скала.
11-12 березня проходив етап засідань високого рівня, під час якого керівники делегацій проголошували заяви від імені своїх держав, проходили чотири тематичних круглих столи за основними пріоритетними напрямками роботи КНЗ ООН.
12 березня Павло Скала в якості офіційного представника від України взяв участь у круглому столі «Боротьба з незаконним обігом і пропозицією наркотиків та альтернативний розвиток», який проходив під головуванням Генерального прокурора Мексики Едуардо Мендіна Мора та зібрав високопосадовців та міжнародних експертів з понад 40 країн світу.
Представник Альянсу виступив з промовою, в якій наголосив на необхідності та важливості вироблення збалансованого підходу у протидії наркотикам, аби зусилля правоохоронних органів спрямовувалися у першу чергу на організовану наркозлочинність, а не на наркозалежних, як це має місце у багатьох країнах. Учасників заходу було проінформовано про останні прогресивні зміни в українському законодавстві з питань обігу наркотиків, про початок та розширення програм замісної підтримувальної терапії в Україні. Павло Скала нагадав високопосадовцям країн-учасниць про необхідність під час вироблення нових підходів у протидії незаконному обігу наркотиків дотримуватися принципу дотримання прав людини, у т.ч. залежних від наркотиків.

10.03.2009 Криза у сфері охорони здоров’я у Східній Європі вимагає нової наркополітики    
Останній звіт відображає взаємозв’язок між сферою охорони здоров’я, правами людини та наркополітикою
11-12 березня 2009 року в рамках 52-ї сесії Комісії ООН з питань наркотичних засобів буде проведена зустріч на вищому рівні, в якій візьмуть участь міністри та інші високі державні посадовці. Під час зустрічі буде надано оцінку виконанню Політичної декларації, що була прийнята у 1998 році на спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН, присвяченій проблемі наркотиків. Учасники зустрічі також затвердять нову Політичну декларацію. Згідно з Декларацією 1998 року держави-члени ООН зобов’язалися протягом 10 років досягнути значних та вимірних результатів щодо зменшення обігу та попиту на незаконні наркотики.
Останній звіт ЄМЗШ під назвою «Вплив наркополітики на здоров’я та права людини у Східній Європі: 10 років після Спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН з питань наркотиків» закликає до більш збалансованого підходу до наркополітики, за якого внесок у покращення у сфері охорони громадського здоров’я та забезпечення прав людини прирівнюється до внеску до справи зменшення обігу наркотиків.
Повна електронна версія звіту російською мовою знаходиться тут   

06.03.2009 24-28 лютого 2009 р. пройшов перший в Україні тренінг «Методологія операційних досліджень серед уразливих груп» для дослідників, фахівців НУО, ресурсних центрів та міжнародних організацій.    

06.03.2009 2 березня 2009 р. Кен Ямашита, виконуючий обов’язки керівника департаменту, бюро Європи та Євразії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), відвідав програму замісної підтримувальної терапії на базі Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
Під час візиту Пан Ямашита зустрівся з головним лікарем Центру Олександром Юрченком, наркологом сайту замісної підтримувальної терапії Світланою Стахів, клієнтами програми і обговорив перспективи розширення програми, потреби її клієнтів, труднощі, які виникають в ході розгортання програм замісної терапії на національному рівні. Кен Ямашита також ознайомився з діяльністю інших програм профілактики ВІЛ-інфекції серед уразливих груп, включаючи роботу мобільної гінекологічної клініки, яку здійснює київська громадська організація «Клуб «Еней».
Починаючи з березня 2008 року, Альянс в рамках підтриманого Агентством США з міжнародного розвитку проекту САНРАЙЗ в партнерстві з місцевими неурядовими організаціями та ВООЗ реалізує пілотний проект з надання замісної підтримувальної терапії для ВІЛ-позитивних споживачів ін’єкційних наркотиків. Метою проекту є надання інтегрованого пакету послуг, який пов’язує замісну терапію з антиретровірусною терапією, дотичними профілактичними та медичними послугами, доглядом, психологічною підтримкою тощо. В рамах проекту планується охопити 300 ВІЛ-позитивних споживачів наркотиків в 10 сайтах п’яти міст України – Київ, Одеса, Миколаїв, Херсон та Севастополь. Станом на 1 лютого 2009 року в рамках цього проекту 123 ВІЛ-позитивних СІН в Києві, Одесі та Миколаєві отримують замісну підтримувальну терапію із застосуванням препарату метадон, із них 50 на базі Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

24.02.2009 Прес-сніданок: Правління Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні підтвердило багатомільйонний внесок у Загальнодержавну програму боротьби зі СНІДом на 2009-2013 роки.    


 13.02.2009

Круглий стіл: «Сила наркополітики або наркополітика сили !?»
Місце: УНІАН (вул. Хрещатик, 4, конференц-зал)
Дата, час проведення: 18 лютого 2009 року (12:30-14:30)

Круглий стіл під назвою «Сила наркополітики або наркополітика сили !?», що відбувся 18 лютого2009 року у м. Києві, об’єднав в у залі центральної інформаційної агенції два десятки фахівців та експертів у зазначеній сфері: політиків, державних високопосадовців, представників міжнародних та неурядових організацій, активістів спільноти наркозалежних людей та їх батьків.
Приводом для його проведення стала 14 річниця прийняття Верховною Радою України, вперше на пострадянському просторі, трьох основних «антинаркотичних» Законів, які заклали фундамент державної наркополітики. Захід також відбувся незадовго до моменту прийняття в рамках сесії Комісії ООН з наркотичних засобів за участі офіційної делегації України нової Політичної декларації ООН з питань протидії проблемам, пов’язаним з наркотиками, що має визначити напрямки розвитку світової наркополітики на наступні 10 років.
Учасники круглого столу відзначили, що за 14 років свого існування вітчизняна наркополітика не призвела до кардинального покращення ситуації із вживанням наркотичних речовин. Кількість наркозалежних людей та різновидів наркотиків в Україні постійно зростає. За оціночними даними лише споживачів ін’єкційних наркотиків в Україні налічується 402 тис. осіб. Небезпечні практики вживання наркотиків призводить до тисяч смертей внаслідок передозувань, зростання поширеності ВІЛ-інфекції, гепатитів та інших небезпечних захворювань.
За результатами заходу було ухвалено резолюцію круглого столу з констатацією найбільш актуальних проблем, рекомендаціями щодо їх вирішення та включення до пріоритетів державної делегації України, що братиме участь у роботі 52-ої сесії Комісії ООН з наркотичних засобів, що відбудеться 11-20 березня 2009 року у Відні (Австрія).

- Прес-реліз    
- Резолюція    
- Статистика    
- Стенограма круглого столу   

03.02.2009 Альянс-Україна стає незалежним у січні 2009 року
Відтепер «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (Альянс-Україна) – незалежна організація в складі глобального партнерства Альянсу, яке об’єднує понад 30 організацій.
Оновлений Альянс Україна збереже перевірені часом місію, бачення та цінності, які спрямовували діяльність Альянсу протягом останніх років. Значна частина змін Альянсу-Україна стосується створення незалежних органів управління організації, включаючи Правління та Наглядову Раду. Діяльність Наглядової Ради Альянсу-Україна підкріплена створенням спеціального відділу, що опікується питаннями зовнішніх партнерських відносин, управління ризиками та забезпечення відповідності вимогам законодавства, донорів і внутрішнього розпорядку. Зі створенням цього підрозділу Альянс-Україна впроваджує додаткові механізми підзвітності, підвищення ефективності та прозорості роботи організації.
Альянс-Україна підготував спеціальну заяву, яка містить більш докладну інформацію щодо набуття незалежного статусу та останніх нововведень.  

08.01.2009 Довідковий матеріал для спеціалістів ВІЛ-сервісних організацій: огляд міжнародної практики діяльності громадських центрів зниження шкоди для уразливих до ВІЛ груп населення.    


Архів новин сайту:  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2010  2011  2012  2013  2014