English version Русская версия
Новини   Про нас   Інфоцентр   Конкурси/Тендери   Партнери   FAQ   Лінки   Карта сайту  
Програмні конкурси і тендериАдміністративні конкурси і тендери


Архів новин

Веб-сайт Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД:

Проект Альянсу зі зменшення шкоди в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії:

Регіональний центр техничної піддтримки
у Східній Європі та Центральній Азії (Україна, Київ):

База даних інформаційно-освітніх
матеріалів у сфері ВІЛ/СНІД:

Кодекс найкращих практик:

АРХІВ НОВИН 2011 РОКУ


22-23.12.2011 року за підтримки МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» було проведено конференцію-нараду «Координація спільних заходів протитуберкульозної служби та служби СНІДу з метою протидії епідемії ко-інфекції ВІЛ/туберкульоз на національному та регіональному рівнях», в якій прийняли участь Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, відповідні спеціалісти Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України, Всеукраїнського центру контролю за туберкульозом МОЗ України, керівники закладів охорони здоров'я, науковці, представники міжнародних та неурядових організацій. На нараді розглядались питання спільних дій закладів охорони здоров'я та неурядових організацій в організації роботи по профілактиці, виявленню, лікуванню та наданню соціальної підтримки хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ. Регіони поділились своїм досвідом з цих питань.
Також були заслухані доповіді: ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ» та Державна установа «Український центр профілактики і боротьби зі СНІДом Міністерства охорони здоров'я України» щодо досвіду впровадження заходів з ТБ/ВІЛ в рамках 6 раунду Глобального фонду, а також організація РАТН – досвід впровадження компоненту ТБ/ВІЛ проекту «Партнерство по контролю за туберкульозом в Україні».
На сесіях були розглянуті питання: моделі ведення випадку пацієнта з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ з метою надання інтегрованої допомоги та механізм передачі протитуберкульозних та АРВ препаратів між тубзакладами та Центрами СНІДу.
Заслухавши і обговоривши доповіді та виступи у обговореннях, учасники конференції-наради виділили питання, які потребують особливої уваги: налагодження системи співпраці з надання інтегрованої допомоги хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ із залученням неурядових організацій, перегляд клінічних протоколів щодо профілактики, діагностики та лікування хворих з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ з метою приведення цих протоколів до міжнародних стандартів, розробка механізму передачі протитуберкульозних та антиретровірусних препаратів між протитуберкульозною та СНІД службами.

23.12.2011З 1-го січня 2012 Альянс за підтримки Фундацій Відкритого Суспільства (OSF) розпочинає реалізацію проекту з забезпечення доступності лікування гепатиту С для вразливих груп, шляхом зниження ціни на лікування та мобілізації спільнот уражених епідемією вірусного гепатиту С, з метою сприяти досягненню відповідних змін у політиці на національному та регіональному рівнях та ефективному використанню фінансових ресурсів, призначених для боротьби з вірусом гепатиту.
Цілі проекту: мобілізація громад та нарощення лідерського та адвокаційного потенціалу; координація адвокаційної діяльності спільнот на національному рівні; розробка регіональних стратегій боротьби з епідемією вірусу гепатиту С.
Цільові групи: вразливі групи населення, особи, які приймають рішення (представники уряду, народні депутати України, ключові представники фармацевтичних компаній), загальне населення.
Тривалість проекту - 14 місяців.   

19.12.2011 Підписано угоду з Глобальним фондом: Україна отримує 86 мільйонів на боротьбу з епідемією     

Репортаж 5-го телеканалу   
Репортаж телеканалу «Тоніс»   
Репортаж радіо ООН   

15.12.2011 17 грудня - Міжнародний день проти насильства по відношенню до секс-робітників. .
Прес-анонс   
Результати дослідження   

9.12.2011 8-9 грудня у Києві проходить підсумкова конференція проекту USAID SUNRISE
Програма конференції   

2.12.2011Візьміть участь в акції «Лист до Святого Миколая» – допоможіть здійснити мрії дітей, які живуть з ВІЛ!

01.12.2011Інформаційне повідомлення з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом   

Заходи за підтримки Альянсу і партнерів з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у регіонах
Київ   
Київська область   
Донецьк   
Дніпропетровськ   
Херсон   
Миколаїв   
Севастопіль   
Луганськ   
Харків   

Діяльність Альянсу-Україна у регіонах   
Фотоальбом   

09.11.2011Свобода доктора Подоляна: остаточне рішення суду.
8 листопада 2011 року Апеляційний суд Одеської області остаточно виправдав лікаря-нарколога програми замісної підтримувальної терапії Іллю Подоляна, підтвердивши законність рішення Київського районного суду від 29.06.2011, який визнав, що лікар Подолян не скоював 44 тяжких злочинів (збут наркотичних препаратів пацієнтам ЗПТ).
Таким чином апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги прокурора, який в суді першої інстанції вимагав призначити лікарю покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
Нагадаємо, що лікар Подолян був затриманий міліцією у березні 2010 року, а у подальшому заарештований. Провів під арештом у слідчому ізоляторі 4 місяці.
Із закликами до найвищого керівництва держави та Генеральної прокуратури України про звільнення лікаря та припинення кримінального переслідування медичних працівників, що впроваджують ЗПТ, виступили десятки вітчизняних неурядових та міжнародних організацій.

Попередні матеріали:
http://www.aidsalliance.org.ua/cgi-bin/index.cgi?url=/ru/news/all/0281
http://www.aidsalliance.org.ua/cgi-bin/index.cgi?url=/ru/news/all/0280

Рішення суду 29.06.2011   

03.11.2011Завершився ознайомчий візит української делегації з обміну досвідом з питань замісної підтримувальної терапії до США.   

06.10.2011 СУДОВІ БАТАЛІЇ ЩОДО ВИМОГИ ПРО ВИЗАНННЯ НЕЗАКОННИМИ ВСТАНОВЛЕНИХ МОЗ УКРАЇНИ «ГРАНИЧНИХ РОЗМІРІВ НАРКОТИКІВ» ТРИВАЮТЬ: АЛЬЯНС ПОДАВ АПЕЛЯЦІЙНУ СКАРГУ   
1. Копія постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.09.2011
2. Копія апеляційної скарги Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні від 05.10.2011
3. Копія адміністративного позову Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні від 27.04.2011

23.09.2011 Інформаційне повідомлення щодо оприлюднення оцінки механізмів контролю та нагляду Глобального фонду   


05.09.2011 Компанія Microsoft підтримала заявку Альянсу, безкоштовно надавши програмне забезпечення загальною вартістю близько 150 000 доларів США, яке дозволить зробити інформаційно-комунікаційні процеси в організації ще сучаснішими та ефективнішими.


05.09.20116 вересня 2011 року о 15:00 в Окружному адміністративному суді м.Києва відбудеться відкрите судове слухання за позовом Альянсу проти Міністерства охорони здоров'я України. Мета – домогтися визнання незаконними окремих положень Наказу Міністерства, згідно з якими у 20 разів знижено «мінімальний розмір наркотиків», за зберігання яких настає кримінальна відповідальність і покарання до 3-х років позбавлення волі. Ці норми замість протидії наркобізнесу криміналізують наркозалежних, паралізують програми обміну шприців, протирічать міжнародній практиці й ідуть врозріз з публічними заявами Міністра внутрішніх справ Анатолія Могільова.
Дізнайтесь більше з прес-анонсу.   


26.08.2011 Cлідкуйте за новинами Альянсу у YouTube та Facebook!

26.08.2011 Звіт МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» щодо виконання програми Глобального фонду у першому півріччі 2011 року   

16.08.2011 Роль Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні в реалізації програми 9 Раунду "Зменшення тягарю туберкульозу в Україні шляхом зниження епідемії туберкульозу серед уразливих груп ", яка фінансується Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.    

15.08.2011 До уваги потенційних грантонабувачів! 18 серпня 2011 в м. Києві МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» проводить зустріч-інструктаж із заповнення форми проектної заявки. У разі Вашого бажання взяти участь у даній зустрічі, будь ласка, надсилайте інформацію про заявленого учасника (у форматі: ПІБ, посада, регіон, НУО) на електрону адресу асистента відділу управління проектами у центральному регіоні Іваненко Дар’ю ivanenko@aidsalliance.org.ua до 15:00 вівторка, 16 серпня. План та місце проведення зустрічі буде надіслано учасникам додатково.

09.08.2011 За підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Альянс оголошує наймасштабніший конкурс проектів для профілактики поширення ВІЛ/СНІДу на 2012-2013 роки, що має амбітну мету: досягти зменшення поширення ВІЛ серед найбільш уразливих груп, і, таким чином, призупинити епідемію. Загальний бюджет грантів складає понад 150 мільйонів гривень. Прийом заявок триває до 8 вересня 2011 року.
• Інформаційне повідомлення    
• Конкурсне оголошення    

09.08.2011 Підбито підсумки акції до Міжнародного дня боротьби з гепатитом, організованого Альянсом за сприяння міжнародного фонду «Відродження»: у Києві та 7 регіонах України розповсюджено тисячі інформаційних матеріалів, презервативів й фемідомів (наданих USAID), 933 особи пройшли добровільне тестування й консультування, було зібрано близька 2000 підписів під відкритим листом до Міністра охорони здоров’я, розміщені плакати и біл-борди . Акцію широко висвітлювали ЗМІ: Інтер , 1+1 , 5 канал , Українська правда , Новий канал , ICTV , Cіті , Deutsche Welle , Комсомольска правда , День , а у інформаційній агенції «Українські новини» відбулася підсумкова прес-конференція «Ми вимагаємо доступу до діагностики та лікування» .

25.07.2011 28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом
• прес-реліз    
• адвокасі-листівка   

24.06.2011Виступ Олександра Федька, Голови Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань    

21.06.2011 Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» ухвалив рішення про продовження програмного року реалізації існуючих проектів до 31 грудня 2011 року, шляхом продовження строку дії укладених угод про надання гранту на 3 місяці: з 01 жовтня 2011 року до 31 грудня 2011 року.   

10.06.2011 8-10 червня у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку проходить Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН зі СНІДу за участі 30 голів держав та урядів, а також 192 офіційних делегацій країн. Поряд із Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном та виконавчим директором ЮНЕЙДС Мішелем Сідібе, форум відкривала Тетяна Афанасіаді, активістка руху із захисту прав людей, які живуть з ВІЛ, та наркозалежних, регіональний координатор Альянсу в Одеській області, член Всеукраїнської мережі ЛЖВ.   

Виступ Тетяни Афанасіаді на відкритті форуму   
ВІДЕО   

• Звернення Президента України В.Ф.Януковича до Генеральної Асамблеї   
• Прес-реліз ООН щодо Засідання високого рівня (англ.)   
• Корреспондент.net: Cьогодні у Нью-Йорку відкривається Генеральна Асамблея з ВІЛ/СНІДу (рос.)   
• Новинар та Корреспондент.net: Янукович проігнорує Генасамблею ООН зі СНІДу   
• Голос Америки: Про Україну будуть говорити на Генасамблеї ООН зі СНІДу   
• Deutsche Welle: ООН візьметься за Україну в питанні боротьби зі СНІДом   
• The Guardian: Життя з ВІЛ в Україні   
• УНІАН: СНІД в Україні - в центрі уваги Генеральної асамблеї ООН   
• ЛІГА.НОВИНИ: Україна в центрі уваги Генеральної асамблеї ООН   

01.06.2011До Міжнародного дня захисту дітей

30.05.2011 «Прокуратура та санітарно-епідеміологічна служба зривають національну програму зі збору шприців» - репортаж 5-го каналу.
ДИВИТИСЬ ВІДЕО   
ЧИТАТИ ТЕКСТ   

23.05.2011 Репортаж спеціального кореспондента Кіри Кей для програми NewsHour громадського телебачення США (PBS), телеканалу з найбільшими рейтингами довіри американських глядачів, про успіхи та проблеми в профілактиці та лікуванні ВІЛ/СНІД в нашій країні: «Україна бореться, щоб приборкати епідемію ВІЛ, незважаючи на перебої з ліками та політичні перешкоди»    

13.05.2011 «Живі бібліотеки» знаходять все більше читачів у багатьох куточках України.    
Розклад проведення    

26.04.2011 Захедул Іслам, Директор департаменту лікування, закупівель та політики Альянсу Україна взяв участь у круглому столі «Туберкульоз, стійкий до лікарських препаратів та ТБ-ВІЛ конфекція в Україні – що може зробити ЄС щоб стримати загрозу?», організованому у Брюсселі Робочою групою Європейського Парламенту з інновацій, доступу до ліків та хвороб, пов’язаних із бідністю. Він зробив доповідь «Ризики для охорони здоров’я, створені мультирезистентним туберкульозом та ТБ-ВІЛ коінфекцією в Україні» , а також продовжив адвокаційну роботу з ЄС щодо тиску українського керівництва на програми замісної підтримувальної терапії, що впроваджуються НУО, зустрівшись з Мадлен Мажоренко, Головою відділу політики сусідства та служби зовнішньої дії (яка пообіцяла підняти проблему замісної терапії на рівень найвищого політичного діалогу з Україною протягом найближчої зустрічі Комітету та Ради зі Співробітництва восени) та Полем Ковалем, членом Європарламенту, Головою парламентської делегації ЄС-Україна (який запевнив, що запросить Альянс Україна на наступну зустріч ЄС-Україна у Києві у вересні). Презентацію З.Іслама на круглому столі Європарламенту щодо туберкульозу та ВІЛ-ТБ можна переглянути тут.

21.04.2011 Спільне повідомлення Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні та Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, щодо тиску державних органів на громадські організації    

19.04.2011 Виконавчий директор Альянсу Україна Андрій Клепіков взяв участь у Слуханнях для представників громадянського суспільства з нагоди Засідання високого рівня зі СНІДу (штаб-квартира ООН, Нью-Йорк), представляючи українські громадські організації та сім'ю Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД. Цей захід дав можливість уповноваженими представникам держав членів ООН, зустрітись з делегатами громадянського суспільства, щоб обговорити проблеми, досягнення та наміри щодо протидії епідемії ВІЛ/СНІДу та подальші шляхи, оскільки держави члени ООН починають роботу над новим підсумковим документом з ВІЛ/СНІДу, який буде прийнято в ході Засідання високого рівня зі СНІДу в червні 2011. У своєму виступі під час слухань виконавчий директор Альянсу Україна повідомив про проблеми й досягнення у боротьбі з епідемією в Україні, провів робочу зустріч з паном Мішелем Казачкіним, виконавчим директором Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, а також дав інтерв'ю щодо цього візиту.

08.04.2011 У столиці Ливану Бейруті з 3 по 7 квітня пройшла Міжнародна конференція зі зменшення шкоди – 2011. Співробітники Альянсу представили наступні презентації (англійською):
• Консультування, тестування, переадресація…й жодного лікування для споживачів ін'єкційних наркотиків в Україні
• Адвокація програм по боротьбі з гепатитами в Україні
• Профілактика ВІЛ серед жінок-ув'язнених
• Приховані випадки передозування
• Криміналізація споживачів опіоїдів в Україні тепер у 100 разів вища, ніж в Росії! Потенційні та реальні ризики..
• Аптечні інтервенції в Україні: покращення доступу до сервісі для найбільш уразливих до ВІЛ груп
• Гендерно-чутливий підхід до профілактики серед жінок – споживачв ін'єкційних наркотиків в Україні: зміна філософії надання послуг

08.04.2011 Генеральна прокуратура України доповіла Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини: «Прокуратура Орджонікідзевського району міста Запоріжжя реагувала на факти необгрунтованого виключення пацієнтів з програми замісної підтримуючої терапії в обласному клінічному наркологічному диспансері. Аналогічні порушення встановлено прокурорами Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської та Херсонської областей. До їх усунення вжито заходів реагування. Прокурори вживають заходів до захисту прав пацієнтів, хворих на ВІЛ/СНІД. Спільна робота омбудсмана та Генеральної прокуратури України у цьому напрямку триває.»

31.03.2011 Альянс-Україна підписав офіційну Декларацію Міжнародної конференції зі зменшення шкоди - 2011 (пройде в Бейруті, Ліван з 3 по 7 квітня; представники Альянсу виступатимуть з доповідями). Декларація закликає забезпечити повноцінний доступ споживачів ін'єкційних наркотиків (категорії населення, що найбільш постраждала від епідемії) до послуг з профілактики ВІЛ/СНІД, лікування, догляду та підтримки, а також використовувати замість каральних підходів до наркозалежних науково-обґрунтовані підходи, що базуються на дотриманні прав людини. Приєднатись до декларації можна тут.   

25.03.2011 На сайті Верховної Ради України опубліковано Концепцію Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року, затверджену розпорядження Кабінету Міністрів України. У розробці та адвокації концепції брали активну участь представники Альянсу Україна (Альянс реалізує проект з профілактики гепатитів за підтримки міжнародного фонду «Відродження»).

24.03.2011 Інформаційне повідомлення Альянсу Україна з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

23.03.2011 23 березня в офісі Альянсу Україна відбулася зустріч Посла Еріка Гузбі, Глобального координатора Державного Департаменту США з питань ВІЛ/СНІДу, з активістами організацій, що опікуються програмами замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в Україні. Під час зустрічі йшлося про актуальні проблеми впровадження програм та системні порушення прав пацієнтів та медперсоналу. Посол Гузбі підтвердив необхідність розширення програм ЗПТ (як це передбачено в Угоді про Рамкове Партнерство між Урядом України та Урядом США з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2011-2015), а також запевнив, що порушення прав пацієнтів та медперсоналу викликатимуть відповідну реакцію. Днем раніше відбулася зустріч Посла Гузбі із Міністром охорони здоров'я України Іллєю Ємцем, де серед іншого також обговорювалися питання ЗПТ. Також Глобальний координатор з питань ВІЛ/СНІДу відвідав Київський міський Центр профілактики та боротьби зі СНІДом, на базі якого впроваджується програма ЗПТ.
Програми ЗПТ з використанням метадону та бупренорфіну реалізуються на базі 125 лікувальних закладів в усіх регіонах України. Станом на 01.03.2011 лікування отримують 6062 пацієнти, у т.ч. 2722 ВІЛ-позитивних.

23.02.2011 23 лютого 2011 року МОЗ України поширило повідомлення про стан та результати замісної терапії в Україні. Зокрема зазначається, що з 6044 пацієнтів майже 35% пацієнтів працевлаштовані, 31% створили сім’ї. Жодного випадку летальності внаслідок передозування препаратів за всі 6 років впровадження програми не було. Лише за один рік майже 9% пацієнтів шляхом поступового зменшення дози змогли вийти з програми - припинити прийом препаратів взагалі. Серед позитивних досягнень проведення терапії в Україні відзначено: зниження інфікування ВІЛ через кров, зменшення кількості уражених ВІЛ-інфекцією серед споживачів ін'єкційних наркотиків та зменшення темпів приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію в цілому по країні. .   

23.02.2011 22 лютого 2011 Прем’єр-міністр України Микола Янович Азаров дав доручення Міністру охорони здоров’я України Ємцю І.М. та Міністру внутрішніх справ України Могильову А.В. сприяти розширенню застосування замісної підтримувальної терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків.   

17.02.2011 15 лютого у МОЗ України відбулась зустріч зацікавлених сторін, присвячена програмам протидії епідемії ВІЛ/СНІД, які підтримуються Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. У зустрічі взяли участь Олександр Федько, голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІД та іншим соціально-небезпечним хворобам, Ані Шакарішвілі, координатор Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД в Україні, представники Альянсу-Україна та інших основних реципієнтів 6 та 9 раунду Глобального Фонду, інші зацікавлені сторони.
Презентація щодо виконання гранту Глобального фонду 6-го раунду у другому півріччі 2010 року та в цілому за рік   
Презентація щодо перешкод у впровадженні замісної підтримувальної терапії   
Протокол зустрічі    
Порядок денний   

11.02.2011Експерти ООН з прав дитини закликають Уряд України до охоплення послугами з профілактики ВІЛ/СНІД та декриміналізації наркозалежної молоді    
Експерти ООН з прав дитини - за програми зменшення шкоди для молоді та декриміналізацію дітей, які вживають наркотики в Україні   

10.02.2011 Інформаційне повідомлення щодо розмежування замісної підтримувальної терапії, яка надається безоплатно за підтримки Альянсу (передбачає прийом таблетованих форм препаратів), та платних послуг у сфері лікування гострого абстинентного синдрому, спричиненого залежністю від опіоідів (препарати вводяться ін’єкційно).

10.02.2011 Звернення Human Rights Watch до Президента України Віктора Януковича щодо тиску правоохоронців на пацієнтів, які лікуються від наркозалежності, медичних працівників та ВІЛ-сервісні організації    
Kyiv Post: «Світові правозахисники вимагають від Януковича припинити порушувати права людини»   
Ліга.Новини: «Human rights watch закликає Януковича приструнчити Генпрокурора та голову МВС»   

1.02.2011Сюжет у новинах тижня на телеканалі ICTV
ICTV: журналістське розслідування щодо тиску правоохоронців на програми замісної терапії (текст, укр)

31.01.2011 Об’єднана Програма ООН з ВІЛ/СНІДУ (UNAIDS) закликає Уряд України забезпечити неперервність послуг, пов’язаних з ВІЛ, і вітає прийняття нового закону, що просуває заснований на правах людини підхід до проблеми СНІДу

21.01.2011ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні та Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ,
до Президента України Януковича В.Ф. щодо системних втручань державних органів в реалізацію програм з протидії ВІЛ/СНІД за підтримки міжнародних донорів   


Прес-реліз   

Про проблему на Корреспондент.net   

Інтерв’ю виконавчого директора Альянсу-Україна Андрія Клепікова інформаційній агенції УНІАН   

Рейди проти НУО, споживачів наркотиків та людей, які живуть з ВІЛ. Повідомлення секретаріату Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД, Великобританія (англ.).   

17.01.2011 Президент України Віктор Янукович днями підписав зміни до Закону України "Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення" ухвалені наприкінці грудня 2010 року Верховною Радою, згідно з якими “держава гарантує забезпечення запобігання поширенню ВІЛ-інфекції за допомогою програм зменшення шкоди, що, серед іншого, передбачають використання замісної підтримувальної терапії для осіб, які страждають на наркотичну залежність, та створення умов для заміни використаних ін'єкційних голок і шприців на стерильні з подальшою їх утилізацією”.
Таким чином замісна підтримувальна терапія регламентована вже двома Законами України. Відповідно, державою мають бути вирішені проблеми з системними втручаннями правоохоронних органів в роботу відповідних програм, що значно почастішали у 2010 році. До того ж, така редакція Закону нарешті знімає проблему щодо доступності добровільного консультування та тестування на ВІЛ для неповнолітніх осіб віком від 14 років за їх власною згодою; також усунуто ряд інших дискримінаційних обмежень.
Нова редакція профільного Закону є результатом дворічної роботи державних, неурядових та міжнародних організацій, представники яких входили до складу відповідної міжвідомчої робочої групи при МОЗ України з розробки законопроекту та супроводжували його на подальших етапах. У новому Законі враховано більшість пропозицій, поданих Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні.
В той же час, Загальнодержавна програма з протидії ВІЛ/СНІД в 2011 році профінансована лише на 45%. В державному бюджеті України на 2011 рік коштів на заходи з профілактики ВІЛ/СНІД серед уразливих груп, зокрема, на замісну підтримувальну терапію, не передбачено взагалі.


Архів новин сайту:  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2012  2013  2014