English version Русская версия
Новини   Про нас   Інфоцентр   Конкурси/Тендери   Партнери   FAQ   Лінки   Карта сайту  
Програмні конкурси і тендериАдміністративні конкурси і тендери


Архів новин

Веб-сайт Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД:

Проект Альянсу зі зменшення шкоди в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії:

Регіональний центр техничної піддтримки
у Східній Європі та Центральній Азії (Україна, Київ):

База даних інформаційно-освітніх
матеріалів у сфері ВІЛ/СНІД:

Кодекс найкращих практик:

АРХІВ НОВИН ЗА 2012 РІК
28.12.2012 27 грудня представники національних ЗМІ вручали новорічні подарунки маленьким пацієнтам Клініки для лікування дітей з ВІЛ/СНІД при Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ». Одним з організаторів акції виступив Альянс-Україна за підтримки приватних благодійників.    
   Акція в ЗМІ:
     Факты и Комментарии  
     Обозреватель   
     “For-Ua.com”   
     Ліга.Новости   

27.12.2012 18 – 26 грудня 2012р. в більшості областей України в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки МФ «Відродження», було проведено акції «Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!»
    Детальніше про акцію    

19.12.2012 Цього року у традиційній акції «Листи до Святого Миколая 2012» прийняло участь понад 300 ВІЛ-позитивних діточок. Напередодні Дня Святого Миколая співробітники Альянсу-Україна виступили у ролі помічників цього великого благодійника. ВІЛ-позитивні дітки, що перебувають у Клініці для лікування дітей з ВІЛ/СНІД при Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ» отримали довгоочікувані святкові подарунки. Окрім установ Києва, що опікуються ВІЛ-позитивними дітками, подарунки незабаром попрямують до аналогічних організацій у Черкасах та Одесі.
    В Україні сьогодні близько 3000 дітей з ВІЛ-позитивним діагнозом і ще багато чекають на його підтвердження. Переважна кількість таких дітей — сироти, інші — діти з неповних родин (такі, кого виховує один з батьків або бабуся). Діти знаходяться на постійному амбулаторному обліку та потребують регулярного медичного контролю. Переважна частина ВІЛ-позитивних дітей за станом свого здоров’я має отримувати АРВ терапію на постійній основі.

17.12.2012 18 – 20 грудня у 29-х містах України буде проводитися акція “Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!”. Акція має на меті привернути увагу ЗМІ та місцевої влади, зокрема обласних та міських рад, які будуть приймати відповідні місцеві бюджети, до необхідності вирішення проблеми поширення епідемії вірусного гепатиту С в кожній із областей.
Детальніше про акцію    
Висвітлення акції регіональними ЗМІ   


6.12.2012 19-23 листопада 2012 р. Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією організував прес-тур для журналистів французьких та українських ЗМІ. За цей час журналісти детально ознайомилися з реалізацією програм ГФ в Україні, спрямованих на профілактику та лікування ВІЛ/СНІДу. Для цього були здійснені візити до 12 унікальних організацій-субреципієнтів в Києві та Одесі. За підсумками прес-туру було опубліковано кілька статей та вийшло три радіо сюжети:
Radio France Internationale
http://www.rfi.fr/emission/20121128-1-sida-ukraine
http://www.rfi.fr/emission/20121128-2-sida-ukraine
Radio France Inter
http://www.franceinter.fr/player/reecouter?play=514081
Liberation
http://www.liberation.fr/monde/2012/11/30/en-ukraine-le-sida-favorise-par-un-aveuglement-d-etat_864304 
20 minutes
http://www.20minutes.fr/monde/1053038-sida-77-toxicomanes-seropositifs-traites-ukraine
Associated Press
http://finance.yahoo.com/news/ukraine-fights-spreading-hiv-epidemic-112653647.html
Kyivpost :
http://www.kyivpost.com/content/kyiv/kyiv-street-children-brace-for-winter-316994.html
http://www.kyivpost.com/content/ukraine/as-world-makes-progress-on-hiv-ukraine-struggles-316566.html
http://www.kyivpost.com/content/ukraine/drug-users-experience-life-at-bottom-316481.html2.12.2012 У ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ УКРАЇНЦІВ ЗАКЛИКАЛИ БУТИ НЕБАЙДУЖИМИ    

Висвітлення теми в ЗМІ:

5-й канал    
Коммерсант-Украина   
ВВС-Україна   
Газета «Сегодня»    
Газета «Сейчас»   
РБК-Україна    
Кореспондент    

29.11.2012 Через брак державного фінансування у ВІЛ-інфікованих в Україні ризик померти від СНІДу більший, ніж у громадян найбільш уражених країн Африки.
Відкрите звернення Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом
  
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у регіонах:
АР Крим
   Заходи    
   Прес-реліз    
Донецька обл.
   Заходи    
   Прес-реліз    
Дніпропетровська обл.
   Заходи    
   Прес-реліз    
Київська обл.
   Заходи    
   Прес-реліз    
Миколаївська обл.
   Заходи    
   Прес-реліз    
Одеська обл.
   Мероприятия   
   Прес-реліз    
Харківська обл.
   Заходи    
   Прес-реліз    
Херсонська обл.
   Заходи    
   Прес-реліз    
Черкаська обл.
   Заходи    
   Прес-реліз    
Місто Київ
   Заходи    
   Прес-реліз    
Місто Севастополь
   Заходи    
   Прес-реліз    

29.11.2012 Альянс відзначив Всесвітній день боротьби зі СНІДом спільними акціями з Укрзалізницею та НАУ    

ЗМІ про акцію:

Урядовий Портал   
ICTV     
ТРК Україна    
Телеканал ZiK   
5-й канал   
Robinson TV   

29.11.2012 У фільмі «Чиясь мати, чийсь брат» показані Альона з України та Нга з В’єтнаму. Двоє людей, чиї життя вдалося покращити завдяки доступу до послуг зі зменшення шкоди, включаючи обмін голок і метадон..    

19.11.2012 Приєднуйтесь до акції Альянсу «Листи до Святого Миколая».
   Дізнайтеся більше    

16.11.2012 Глобальний фонд для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією ухвалив три рішення, які визначатимуть його майбутнє у найближчі роки.
Детальніше    


18.10.2012 Уряд України вiдзначив успiхи програм з профiлактики ВIЛ, якi впроваджуються громадськими органiзацiями за підтримки Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією.
    Детальна інформація:
    Урядовий Портал
    Офіційний веб-сайт Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань
   Офіційний веб-сайт Міністерства охороні здоров’я України  18.10.2012 ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» оголошує конкурс «Позитивне серце» за особливі досягнення у сфері боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні    


11.10.2012 Україна, як одна з 151 країн-реципієнтів коштів Глобального фонду, отримуючи менше 1% грантового бюджету, за підсумками впровадження профілактичних програм увійшла до четвірки країн, на прикладі яких Глобальний фонд сьогодні ілюструє результати інвестування в боротьбу з ВІЛ/СНІДом.   


05.10.2012 ЛГБТ-організації України, правозахисники та міжнародні організації вимагають відкликати скандально відомий гомофобний законопроект № 8711, який ставить під ризик забезпечення базових прав людини в Україні.    


04.10.2012
Альянс Україна розпочинає новий проект «Технічна допомога в сфері MiO та Ефективного Використання Даних» (METIDA).
    Цей п’ятирічний проект спрямований на вдосконалення процесу прийняття рішень у сфері ВІЛ/СНІДу в Україні, заснованого на доказовості. Проект передбачає посилення співпраці між ключовими партнерами, зміцнення професійного потенціалу персоналу у сфері моніторингу і оцінки, покращення якості даних та підтримки діяльності з проведення досліджень, що забезпечать потребу наявності даних у сфері стратегічної інформації.
    Проект підтримується Центрами з контролю та профілактики захворювань США в рамках Надзвичайного плану Президента США по боротьбі зі СНІДом (PEPFAR).
    Детальніше про проект    

   
04.10.2012 Інтерв’ю Асоційованого директора з питань політики та партнерських відносин Альянсу-Україна Ганни Довбах канадському телеканалу CTV News щодо прийняття Верховною Радою України Закону № 8711

   
27.09.2012 Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочинає новий проект «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні», розрахований на 5 років, із загальним бюджетом у 22 млн. доларів США. Проект запроваджується міжнародними організаціями Пакт (Pact) та Фемілі Хелс Інтернешнл (FHI360).
   Детальніше про проект    

25.09.2012 У Києві вдруге відбудеться міжнародний форум з ВІЛ/СНІДу для спільноти людей, що споживають наркотики
    28 вересня у Києві відбудеться 2-й форум з ВІЛ/СНІДу. Цей захід є продовженням міжнародного форуму з ВІЛ/СНІДу «Ми зробимо все, щоб нас почули!», який було проведено 9-10 липня цього року в Ірпені.
    Головна тема форуму – пріоритети фінансування програм протидії ВІЛ/СНІДу в контексті концентрованої епідемії ВІЛ у країнах Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА). Його учасники обговорять підсумки XIX Міжнародної конференції з ВІЛ/СНІДу (AIDS2012), яка відбулася у Вашингтоні 22-27 липня 2012 р. Вони також обговорять те, наскільки під час AIDS2012 були виправдані сподівання громадянського суспільства та спільнот СІН/ЛЖВ.
    Форум організовує Євразійська Мережа Зменшення Шкоди (ЄМЗШ) за підтримки Міжнародної спілки зі СНІДу (IAS) та регіонального офісу UNAIDS. У форумі братимуть участь лідери спільноти споживачів наркотиків з країн СЄЦА. Окрім форуму, ЄМЗШ також проводить сесію з організаційного розвитку Євразійської мережі людей, що споживають наркотики, 23-24 вересня, і тренінг із розвитку послуг, спрямованих на лікування туберкульозу для споживачів наркотиків (25-27 вересня).
    Місце проведення форуму: м. Київ, вул. Червоноармійська,72, 1-й під'їзд, 8-й поверх, зал “SYNERGETIC ROOM”. Бізнес-центр «Олімпійський» (ст. метро «Олімпійська»).
    Початок заходу – 11.30.

   

24.09.2012 Альянс-Україна випустив навчальний посібник призначений для індивідуальної та групової підготовки соціальних працівників програм профілактики ВІЛ і допомоги ВІЛ-позитивним людям.
    В ньому представлено матеріали з основних питань, з якими стикаються представники уразливих до ВІЛ груп населення та люди, що живуть з ВІЛ. Ці питання висвітлюються з точки зору стратегії Зменшення Шкоди – ключової стратегії впливу на епідемію ВІЛ/СНІД у світі.
    Зміст навчального посібника розроблено з урахуванням потреб соціальних працівників ВІЛ-сервісних організацій, які зазвичай не мають базової освіти з соціальної роботи та/або спеціальної медичної освіти. Посібник містить матеріали, які є базою сучасної соціальної роботи в сфері ВІЛ/СНІД, а також охоплює основні медичні аспекти ВІЛ/СНІД і наркозалежності. Вивчивши ці матеріали, соціальні працівники одержать спеціальні знання, необхідні для кращого розуміння проблем клієнтів і своєчасного реагування на їхні актуальні потреби.
    Проблеми клієнтів у цьому навчальному посібнику представлено у вигляді «уроків», які містять інформаційну (теоретичну) частину та питання для самоконтролю (тести та «ключі» до них). Кожен з двадцяти уроків представлено у вигляді обов'язкового мінімуму знань з тієї чи іншої теми. Теми обрано з урахуванням специфіки проектів, що реалізуються на поточний момент МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Наприкінці цього посібника наведено список рекомендованої літератури з кожної з них. Очікується, що він стане супутником соціальних працівників ВІЛ-сервісу та настільною книгою організаторів соціальної роботи в сфері ВІЛ/СНІД.
    Згадування медичних препаратів у тексті посібника не є рекламою, і наводиться виключно з метою зниження ризиків і негативних наслідків вживання ін'єкційних наркотиків.
    Соціальні працівники не можуть призначати або рекомендувати ті чи інші медичні препарати без консультації лікаря. Основною тактикою соціального працівника в цьому випадку є супровід та переадресація клієнта до лікаря/медичного працівника для одержання консультації. Спектр медичних препаратів, що призначаються лікарем або медичним працівником, визначається проектом і політикою донорської організації, що фінансує проект, а також сферою компетенції організації (наявність ліцензії на надання медичних послуг, наявність у штаті медичного персоналу, надання медико-соціальних послуг і т.п.).
   

20.09.2012 З 10 по 16 вересня в м. Ялта Альянс-Україна проводив традиційну школу адвокації в рамках проекту, підтриманого Міжнародним Фондом «Відродження» (МФВ)    

13.09.2012 Альянс передав Президентові України вимоги громадян почати боротьбу з гепатитами
    МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» передав звернення до Президента України Віктора Януковича із закликом визнати епідемію вірусного гепатиту С в країні та забезпечити фінансування доступу до діагностики та лікування гепатитів за рахунок державного бюджету.
    Звернення на ім’я Голови держави з рук активістів прийняв Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, який підтвердив нагальну необхідність затвердження програми державних дій із протидії гепатитам та туберкульозу.
    «В ситуації, коли швидкі тести виявили більше 10% позитивних результатів серед протестованих на гепатити В і С громадян України, прийняття державної програми із протидії гепатитам С – першочергова задача. Державна програма із доступу до діагностики та лікування гепатитів В та С розроблена, але, на жаль, зараз чекає на прийняття», - підкреслила Анна Довбах, асоційований директор з питань політики та партнерства Альянсу-Украина, передаючи звернення.
    Треба зазначити, що звернення підтримали 6 тисяч громадян, які підписали його під час Всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», присвяченої Всесвітньому дню боротьби з гепатитами.
    В зверненні також говориться про необхідність затвердження Національної програми з протидії поширенню вірусних гепатитів, розробки та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам, та запровадженню заходів для зниження цін на ліки як мінімум на 50%.

13.09.2012 Альянс-Україна спільно з організаціями – партнерами підтримав звернення до Президента України Віктора Януковича про необхідність виділення 1 млрд. грн. за рахунок державного бюджету на 2013 р. для фінансування лікування та профілактики ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатитів. Вказана сума дозволить забезпечити доступ до безкоштовних медичних послуг для 106 740 пацієнтів.
    В зверненні відмічається, що стратегія поєднання комплексних профілактичних та лікувальних заходів вже підтвердила свою ефективність в усьому світі.
    На підтвердження потреби у виділенні коштів за результатами акції «Вимагаємо лікування!», організованої Альянсом-Україна протягом літа 2012, було підготовлено та буде передано Президентові звернення щодо доступу до діагностики та лікування гепатитів B та С, підписане близько 6 тисячами громадян із 20 областей України

31.08.2012 «Альянс Україна» успішно отримав статус гуманітарної допомоги для закупок медичних препаратів та обладнання, що здійснюються в рамках реалізації програм 6, 9 та 10 раундів Глобального фонду.
    Відповідну заявку було затверджено Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України, яка звільнила всі закупки від сплати митних зборів та ПДВ.
    З початку року Альянс одержав кілька негативних відповідей від Комісії з питань гуманітарної допомоги, які фактично нівелювали досягнуті раніше домовленості щодо звільнення від оподаткування закупок препаратів та товарів медичного призначення, які фінансуються Глобальним фондом. Альянсу вдалося підняти це питання на вищий рівень. Завдяки безпосередній участі Менеджера портфоліо Глобального фонду Ніколя Канто та лідерства з боку Віце-прем’єр-міністра України – Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової, яка зуміла успішно вирішити це питання на рівні Кабінету Міністрів України, механізм було відновлено. Таким чином, на даний момент Комісія з питань гуманітарної допомоги затвердила всі подані Альянсом заявки.
    Одержавши це затвердження, Альянс зможе здійснити дві поставки за рахунок програм 6 та 10 раундів Глобального фонду: шприци на суму 981.706,92 дол. США та чоловічі презервативи на суму 987.840 дол. США. Для забезпечення лікування туберкульозу для 600 пацієнтів за рахунок програми 9 раунду Глобального фонду здійснюватиметься закупка наступних медикаментів: Капреоміцин (72000 шт.), Канаміцин (7200 шт.), Циклосерін (10800 шт.), Етіонамід (10800 шт.), Левофлоксацин (10800 шт.) та PAS sodium (14400 шт.). Крім препаратів 2-го ряду для лікування туберкульозу будуть закуплені 12 систем для ПЛР GeneXpert (GX-IV, 4-х модульна) та 2100 наборів діагностичних реагентів.

23.08.2012 Офіс Генерального Інспектора Глобального Фонду за результатами комплексної аудиторської перевірки позитивно оцінив роботу Альянсу-Україна
    Офіс Генерального Інспектора Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією оприлюднив остаточний звіт за підсумками аудиту щодо використання грантів Глобального фонду з загальним бюджетом 229 мільйонів доларів США, спрямованих на боротьбу зі СНІДом в Україні, з 2004-го по 2010 року. Позитивні підсумки аудиту є підтвердженням успішної роботи Альянсу, який є одержувачем 82 % грантових коштів.
    У супровідному листі до звіту, який був надісланий керівництву Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, Генеральний Інспектор Глобального фонду Джон Парсонс зазначає: «Я впевнений, що інші одержувачі коштів Глобального фонду можуть багато чому навчитися на прикладі досягнень програми в Україні, а також на прикладі дій з подолання виявлених у звіті перешкод у реалізації програми».
    Головний позитивний результат перевірки - використання всіх грантових коштів в Україні було визнано цільовим. Це дуже важливо зазначити, оскільки комплексні аудиторські перевірки грантів такого масштабу, які проводилися Офісом Генерального Інспектора в інших країнах, закінчувалися визнанням низки витрат нецільовими чи непідтвердженими та вимогою повернути кошти до Глобального фонду. “Із перерахованих 183 мільйонів доларів Глобальний фонд не вимагав від України повернути ані копійки. І це головне досягнення основних реципієнтів – Альянсу та Мережі ЛЖВ – у порівнянні з основними реципієнтами в інших країнах, що проходили подібні аудити, де суми повернень складають мільйони доларів», - зазначив виконавчий директор Альянсу-Україна Андрій Клепіков.
    Детальніше про звіт    
    Aidspan про результати грантових програм ГФ в Україні    

22.08.2012 Оголошення про проведення семінару «Інтегрування лікування для споживачів наркотиків в Україні»
    МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та Асоціація учасників замісної підтримуючої терапії України оголошують конкурс на участь в семінарі «Інтегрування лікування для споживачів наркотиків в Україні».
    Мета семінару – надати підтримку українським активістам у визначенні видів діяльності з адвокації, спрямованих на підвищення доступу до лікування ТБ + ВІЛ для споживачів наркотиків.
    Семінар відбудеться 8-11 жовтня в м. Алушта, АР Крим.
    Заявку на участь в семінарі можуть подавати представники українських неурядових організацій, що працюють у сфері адвокації або представляють інтереси людей, що живуть з ВІЛ, ТБ, споживачів ін'єкційних наркотиків, пацієнтів програм ЗПТ, які відбувають покарання у виправних установах.
    Більш детальну інформацію Ви можете дізнатись за посиланням: http://network.org.ua/media/news/page-3018/

22.08.2012 Приєднуйтеся до Всеукраїнської кампанії з профілактики ВІЛ-інфекції «Безпечне життя»!
    Альянс-Україна розпочинає Всеукраїнську кампанію з профілактики ВІЛ-інфекції «Безпечне життя». Кампанія відбудеться в багатьох містах України з вересня по грудень 2012 року. «Безпечне життя» є продовженням профілактичної акції «Розважайся безпечно!», яка відбулася під час Євро-2012 в українських містах, що приймали чемпіонат ЄВРО 2012, за підтримки Альянсу-Україна, Глобального фонду, Levi Strauss Foundation та OSI.
    Головна мета нової ініціативи – пропаганда здорового способу життя шляхом забезпечення профілактики поширення ВІЛ-інфекції серед загального населення. В рамках кампанії заплановано безкоштовне розповсюдження інформаційних матеріалів щодо профілактики шляхів передачі ВІЛ-інфекції та презервативів.
    Детальніше про кампанію    

16.08.2012 Автор концепції «Лікування як профілактика» Хуліо Монтанер закликає посилити програми зменшення шкоди в Україні.
    Наукова концепція «лікування ВІЛ-інфекції як профілактика передачі ВІЛ» обернулася в Україні риторикою штучного протиставляння профілактики та лікування, та підбурювань до перерозподілу ресурсів за рахунок профілактики.
    В ситуацію втрутився найбільш авторитетний експерт у цій галузі – винахідник та провідник цієї концепції Хуліо Монтанер. «Не може бути вдалого лікування як профілактики без того, щоб приділяти увагу іншим профілактичним заходам, і найважливішому серед них – програмам зі зменшення шкоди» - стверджує доктор Монтанер у відкритому листі до Генерального менеджера Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією . Його настільки стурбували спроби маніпулювання цією концепцією, зокрема з метою перерозподілу коштів гранту Глобального фонду в Україні, що відкритий лист було направлено керівникам профільних агентств – Глобального фонду, ЮНЕЙДС , ВООЗ, а також і Раїси Богатирьової – Віце-прем’єр міністру Украіни та очильнику МОЗ.
    Використовуючи приклад України, доктор Монтанер підкреслює, що програми зменшення шкоди включаючи замісну підтримувальну терапію довели свою ефективність. Вони є необхідною складовою покращення доступу до тестування на ВІЛ та забезпечення доступу до АРТ та прихильності до лікування для уразливих груп населення, таких як споживачі наркотиків. Висновок світового експерта – «скорочення ресурсів на профілактику заради збільшення доступу до лікування в рамках концепції «лікування як профілактика» - це не лише хибний шлях, а й такий, що призведе до протилежних результатів».
    Доктор Хуліо Монтанер є професором медицини та директором Центра Британської Колумбії з досліджень ВІЛ/СНІДу (Ванкувер, Канада). Раніше він займав посаду президента Міжнародної спілки з СНІДу (IAS). Доктор Монтанер відомий в усьому світі завдяки розробці комбінованої антіретровірусної терапії для лікування ВІЛ-інфекції, чому він присвятив багато років роботи. В 2011 році він став одним з авторів концепції «Лікування як профілактика», яка свідчить про зниження ризиків передачі ВІЛ гетеросексуальним шляхом. Нещодавно концепція отримала номінацію «Прорив року» від журналу Science.


16.08.2012 Касаційний суд відмовив у задоволенні вимог прокурора та остаточно підтвердив безпідставність обвинувачення одеського лікаря Іллі Подоляна у збуті наркотиків пацієнтам ЗПТ.
    Колегія судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України, розглянувши касаційну скаргу прокурора на ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 8 листопада 2011 року щодо рішення Київського районного суду м. Одеси від 29 червня 2011 року, залишив скаргу без задоволення а попередні судові рішення без змін.
    Нагадаємо, що раніше суди першої та апеляційної інстанції виправдали лікаря замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) Іллю Подоляна та визнали необґрунтованими звинувачення його у чисельних фактах нібито збуту препаратів ЗПТ понад сорока наркозалежним пацієнтам, які отримували лікування на базі Одеського обласного наркологічного диспансеру.
    Вищий суд визнав прокурорську скаргу та обвинувачення 64-річного лікаря у збуті наркотиків безпідставними і таким чином поставив крапку у більш ніж дворічній слідчій та судовій епопеї, що розпочалася у березні 2010 року із затримання одеською міліцією лікаря Подоляна, медичних сестер програми ЗПТ, регіонального координатора Альянсу-Україна, арештом препаратів ЗПТ та трьохденним перериванням лікування для майже 200 наркозалежних пацієнтів програми.
    Це був перший і, на щастя, єдиний випадок подібного тривалого і масового переривання лікування ЗПТ в Україні, що призвів до мобілізації спільноти, як пацієнтів так і медичного персоналу проти міліцейського свавілля.
    Справою честі не лише для лікаря Подоляна, який 120 днів провів за гратами в одеському СІЗО, але й для Альянсу-Україна, як виконавця загальнодержавної програми з протидії ВІЛ/СНІД в частині впровадження програм ЗПТ, було довести у суді безпідставність обвинувачень, що й було нарешті зроблено завдяки мужності і безкомпромісності самого Іллі Костянтиновича, професійності та наполегливості його адвокатів та постійній підтримці з боку Альянсу.
    На ініційовану нами публічну кампанію на захист лікаря стали десятки міжнародних та вітчизняних організацій, сотні фахівців у сфері протидії ВІЛ/СНІД та наркології, події навколо справи неодноразово висвітлювалися на міжнародних конференціях та у ЗМІ.
    Ця остання важлива перемога у вітчизняному суді дозволяє сподіватися, що у подальшому подібного роду необґрунтовані кримінальні переслідування медичного персоналу програм ЗПТ в Україні стануть неможливими і держава не допустить подібних ганебних випадків, особливо, враховуючи останню законодавчу підтримку подальшому розширенню програм ЗПТ в державі.
    Наші щирі вітання з перемогою доктору Іллі Подоляну та усім людям та організаціям, які його підтримували!
Додаток:
Нещодавно отримане рішення Вищого спеціалізованого суду України по справі    
Інформація по справі   

14.08.2012 Новий сервіс покращить облік програмної діяльності для партнерів Альянсу-Україна    

02.08.2012 БІЛЬШЕ 10% УКРАЇНЦІВ ВИЯВИЛИСЯ НОСІЯМИ ГЕПАТИТІВ ТА ВИМАГАЮТЬ ВІД ДЕРЖАВИ ДОСТУПНОГО ЛІКУВАННЯ
    27-30 липня в Києві та 36 містах України в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» було проведено інформаційно-профілактичні акції, присвячені Всесвітньому дню боротьби з гепатитами. Під час заходів усі бажаючі отримали можливість безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатити, а також одержати практичні рекомендації з профілактики, довідатися більше про діагностику та лікування вірусних гепатитів. Також в рамках кампанії відбулися прес-конференції, акції, флеш-моби та проекти із формування толерантного ставлення до маргіналізованих груп за підходом «живої бібліотеки». До проведення кампанії залучено 47 партнерських громадських організацій у різних регіонах України.
    По всій Україні за час акції на наявність вірусів гепатиту В та С було протестовано 2326 громадян. З них - 249 позитивных результатів. Зокрема, у 215 осіб виявлено вірусний гепатит С та у 32- вірусний гепатит В.
    Найбільша частка людей, інфікованих гепатитами від загальної кількості протестованих спостерігається у Павлограді (Дніпропетровської області) – 35,5%, Василькові (Київської області) – 20,5%, Макіївці (Донецької області) – 19,3%, Дніпропетровську – 18,7%, Донецьку та Сумах – 16,5%. Кількість виявлених інфекцій в Києві становить 7,7%. Більшість учасників тестування віком від 15 до 55 років, тобто працездатне населення.
    Україна не має системи статистичного обліку інфікованих на гепатити В і С громадян, не фінансує спеціалізовані програми із профілактики, доступного тестування та лікування. За даними експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я , Україна посідає перше місце за темпами поширення вірусних гепатитів в Європі, в країні вже нараховується більш 3.5 мільйонів інфікованих вірусними гепатитами (В та С). Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише в двох фармацевтичних компаній), зберігається висока вартість курсу лікування. В Україні вона перевищує $20 000, що недоступно більшості наших громадян.
    Під час акції було зібрано більше 6000 підписів під зверненням до Прем’єр-міністра України з вимогою визнати епідемію вірусного гепатиту С в країні, відповідно до цього затвердити Національну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів, розробити та затвердити протокол лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам, а також забезпечити державні закупівлі якісних та безпечних ліків, запровадивши заходи для зниження ціни на ліки як мінімум на 50%.
    До 31серпня 2012 року організатори закликають всіх пацієнтів, у яких встановлено діагноз гепатит В і С написати персональну заяву із вимогою доступного лікування на адресу місцевого управління із охорони здоров’я (про подані заяви просимо повідомити організаторам акції на сторінці у Facebook. Наразі лише кількість поданих особистих заяв може служити для МОЗ сигналом про наявний рівень захворюваності і потребу у лікуванні, необхідному для закупівлі в рамках державних та місцевих бюджетів.
    Дивиться у додатках:        
    Дані з результатами тестування в 19 містах України
    Список та контакти партнерів кампанії в регіонах
    Приклад заяви із проханням про лікування від пацієнта
    Копія звернення до Прем’єр-міністра України
   
   ТВ:
    канал 1+1
    Перший Національний
    5 канал
    “Громадський Простір”
2.08.2012 31 липня 2012 року успішно завершено виконання програми Глобального фонду шостого раунду
    МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» завершив діяльність в рамках виконання Програми «Підтримка профілактики ВІЛ та СНІД, лікування та догляд для найуразливіших верств населення в Україні» (2007 - 2012) за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІД, туберкульозом та малярією (6 раунд). Починаючи із серпня 2007 року, організації вдалось розширити унікальний пакет послуг для уразливих груп, який зараз включає не лише консультування та тестування на ВІЛ швидкими тестами, але і діагностику та лікування ІПСШ, консультування в мобільних амбулаторіях, діагностику та вакцинацію гепатитів, якісне психологічне та юридичне консультування, консультування щодо репродуктивного здоров’я, профілактику серед споживачів стимуляторів, гендерно-чутливі програми для СІН, профілактику насильства серед ЖКС, програми громадських центрів та менторської підтримки для ЧСЧ.
    Для багатьох професіоналів в сфері громадського здоров'я Програма 6 раунду стала можливістю реалізації та розширення інноваційних ідей та найкращих світових підходів на практиці. За результатами операційних досліджень в рамках цієї Програми багато інновацій були досліджені та розширені в масштабі країни. Зокрема, ДКТ швидкими тестами, аптечні проекти, мобільні амбулаторії, програми із замісної підтримуючої терапії, програми із «впровадження силами рівних», використання жіночих презервативів, програма супервізії для психологів, перепрофілювання та розширення мережі міжрегіональних інформаційно-ресурсних центрів задля організаційного розвитку громадських організацій та уразливих спільнот.
    За п’ять років доступ до послуг отримали не лише представники уразливих груп, яки мешкають в великих містах, а також і в районних центрах та сільської місцевості. Станом на кінець 2011 року, програмою було охоплено за останні 12 місяців 54,1% СІН, 40 % осіб задіяних до секс бізнесу, 20% від оціночної кількості ЧСЧ та 18% від загальної кількості засуджених Результати рутинного та дозорного епідеміологічних наглядів вже вкотре підтверджують значний вплив профілактичних програм на поширеність ВІЛ серед СІН. Абсолютна кількість вперше виявлених випадків ВІЛ інфекції серед СІН стабілізувалась у 2006 році, та має тенденцію щодо зниження, починаючи з 2009 року. Відсоток ВІЛ-позитивних результатів серед СІН стабільно зменшується з 2006 року, коли цей показних складав 16.5% до 11.3% у 2011. Найбільш характерним досягненням можна вважати призупинення росту епідемії серед нещодавніх СІН.
    Детальна інформація про програму   
    Узагальнений звіт МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” щодо виконання програми «Підтримка профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування та догляду для найуразливіших груп населення України» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у другому півріччі 2011 року (та за рік в цілому)

30.07.2012 Більше ніж 300 жителів Києва мали змогу пройти експрес-тестування на гепатити в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!»
28 липня у Києві пройшла загальнонаціональна інформаційно-профілактична акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з гепатитами, у ході якої всі бажаючі змогли безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатити, а також отримати практичні рекомендації з профілактики захворювання.
За підсумками роботи п’яти пунктів експрес-тестування 319 осіб мали можливість здати аналіз на наявність гепатитів. В результаті був виявлений 21 позитивний результат на гепатит С і два позитивні результати на гепатит В.
    Під час акції було зібрано більше ніж 1200 підписів під зверненням до Прем’єр-міністра України з вимогою затвердити Державну цільову соціальну програму, забезпечити виділення відповідного бюджетного фінансування діагностики та лікування, а також вжити заходів для зниження ціни на лікарські засоби.
    35 людей взяли участь у флеш-мобі «Нічого не бачу, нічого не чую, нічого нікому не скажу», метою якого було встановлення світового рекорду Гіннеса з привернення уваги громадськості до світової епідемії вірусних гепатитів. В рамках акції також працювала «Жива бібліотека» людей, що живуть з гепатитами, які спілкувалися та ділилися власним досвідом з усіма бажаючими.
    В той же день аналогічні акції пройшли у 35 містах України. Головна мета всеукраїнської кампанії – висунути вимоги до Уряду України щодо оприлюднення достовірної інформації про захворюваність та поширеність гепатитів; затвердження Національної програми протидії поширенню вірусних гепатитів; розробки та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, що відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, здійснюючи заходи зі зниження ціни на ліки принаймні на 50%.

27.07.2012 Асоційований директор з питань політики та партнерства МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" Анна Довбах в ефiрi програми “Час-Time” української служби Голосу Америки

26.07.2012 Виконавчий Директор Альянсу-Україна Андрій Клепіков відповів на питання української службі Голосу Америки під час участі в Міжнародної конференції зі СНІДу в Вашингтоні.

25.07.2012 Стаття кореспондента російської служби новин “Голосу Америки” Фатіми Тлісової про офіційний прийом у Посольстві Великобританії в США за нагоди Міжнародної конференції з ВІЛ/СНІДу у Вашингтоні. Серед запрошених були представники Альянсу-Україна. Під час заходу відбувся прем’єрний показ документальної стрічки "Що дня мене означає зниження шкоди", знятої за матеріалом двох країн – України та В'єтнаму.    

25.07.2012 АНДРІЙ КЛЕПІКОВ: ПРОГРАМИ ФОКУСОВАНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ДОВЕЛИ СВОЮ ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗІ ВПЛИВУ НА ЕПІДЕМІЮ .
Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу-Україна, виступив на сесії «Як нам досягти цього: ефективне планування зі збільшення впливу на рівні країн» в рамках Міжнародної конференції зі СНІДу в Вашингтоні 23 липня. У ході виступу він говорив про важливість доступу до повноцінного лікування для людей, які вживають наркотики, в умовах концентрованої епідемії у країнах Східної Європи. «В Україні ПІН складають тільки 8% від осіб, що одержують АРТ. Безумовно, лікування споживача наркотиків коштує дорожче, оскільки окрім АРТ, він потребує лікування туберкульозу, гепатиту, замісної терапії. Незважаючи на це, програми фокусованої профілактики в Україні довели свою ефективність зі впливу на епідемію”, – зазначив Андрій Клепіков.
    На його думку, уряди мають очолити справу боротьби з епідемією у країнах Східної Європи. «На цей момент ПІН мають обмеження доступу до лікування, а з державного бюджету кошти на фокусовану профілактику серед вразливих груп не виділяються і зовсім не плануються”.
    Колеги по дискусії вітали прийняття в Україні Закону про виконання програм Глобального Фонду, який надасть можливість економії міжнародних коштів за рахунок податків.
   Ключові завдання для участі Глобальної родини Альянсу у конференції: показати вплив комплексного пакету послуг на епідемію серед вразливих груп, а також голосно заявити про необхідність розвитку послуг серед вразливих людей на рівні спільнот, які можуть включати такі компоненти, як послуги з лікування АРТ, ЗПТ, ІПСШ, туберкульозу та гепатитів.

24.07.2012 ГОЛОВНІ ДОСЯГНЕННЯ АЛЬЯНС УКРАЇНА В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ «ЗУПИНИМО ТУБЕРКУЛЬОЗ В УКРАЇНІ»   

24.07.2012 28 липня у Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами відбудеться всеукраїнська кампанія «Вимагаємо лікування!»
В Україні понад 2 000 000 людей інфіковані гепатитами В та С, не знаючи про це!!!
28 липня в Києві (з 15:00 до 18:00 на Контрактовій площі, у сквері біля пам'ятника П.Сагайдачному) та в усіх регіонах України, буде проводитися загальнонаціональна інформаційно-профілактична акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з гепатитами.
    В ході акції бажаючі отримають можливість безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С, а також одержати практичні рекомендації з профілактики, довідатися більше про діагностику та лікування вірусних гепатитів, підписати звернення до Прем’ер-Міністра України з вимогою затвердити Державну цільову соціальну програму, забезпечити виділення відповідного бюджетного фінансування діагностики та лікування, а також вжити заходів для зменшення ціни на лікарські засоби.
    Під час акції також усі охочі зможуть взяти участь у флеш-мобі «Нічого не бачу, нічого не чую, нічого не говорю», який матиме на меті встановлення світового рекорду Гіннеса з привернення уваги громадськості до світової епідемії вірусних гепатитів. У сквері також буде працювати «Жива бібліотека» людей, які живуть з гепатитом С, з якими можна буде поспілкуватись та поділитись досвідом.
    «Гепатит С – це наступна епідемія, яка через кілька років може стати більш серйозною проблемою, ніж ВІЛ/СНІД», – інформує Всесвітня організація охорони здоров'я. У світі близько 350 мільйонів людей інфіковані гепатитом B, і близько 140 мільйонів людей — гепатитом С. Україна за темпами поширення вірусних гепатитів посідає перше місце в Європі.
    За розрахунковими даними в Україні понад 1 млн. людей інфіковані вірусами гепатиту B і близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому, більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише в двох фармацевтичних компаній), зберігається висока вартість курсу лікування. В Україні вона перевищує $20 000, що недоступно більшості наших громадян.
    Головна мета всеукраїнської кампанії – висунути вимоги до Уряду України стосовно оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С та визнання епідемії вірусного гепатиту С в країні; затвердження Національної програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши заходи для зниження ціни на ліки як мінімум на 50%.
www.hepatit.org.ua

24.07.2012

Тетяна Дешко, Асоційований директор регіональних програм Альянсу Україна, здобула нагороду Pioneer Award від Levi Strauss & Co. за свій внесок у боротьбу з ВІЛ/СНІДом.
    Церемонія проходила на зборах представників Альянсу перед відкриттям XIX Міжнародної конференції з ВІЛ/СНІДу у Вашингтоні 22 липня. Ця нагорода є визнанням досягнень Тетяни у впровадженні програм зниження шкоди на основі аптек в Україні, ініціювання заходів з профілактики гепатитів В та С серед груп ризику, а також сприяння міжнародному обміну досвідом у сфері зниження шкоди.
    Вручаючи нагороду, Бренді Батлер, Керівник програми Levi Strauss в Європі, на Близькому Сході та в Африці, сказала: “Коли ми подали пропозицію щодо номінацій, комітет відбору лауреатів Pioneer Award одержав багато цікавих відповідей. Але інновативний підхід Тані у сфері профілактики виділявся як яскравий приклад духу новатора, який ми прагнемо вшанувати.” Вона наголосила, що Таня з її баченням могла помітити можливості там, де інші вбачали тільки перепони. «Сьогодні ми вітаємо внесок Тані у боротьбу проти ВІЛ та СНІД і віддаємо належне її баченню, відданості та лідерству», - зазначила пані Батлер.
    Приймаючи нагороду, Тетяна сказала: «Я пишаюся тим, що одержую цю нагороду перед колегами з групи Альянсу, оскільки я не перший представник Альянсу, якому вона вручається». На додачу до нагороди, Альянс Україна одержить 15 000 доларів США, які, за твердженням Тетяни, буде використано для вдосконалення систем обміну інформацією та комунікацій організації.
Нагорода Pioneer Award від Levi Strauss & Co. відзначає досягнення людей, які сприяють позитивним змінам у спільнотах усього світу. Нагорода вшановує новаторів з неурядових організацій, які вносять свій внесок, працюючи у цих організаціях чи для них.


21.07.2012

Альянс-Україна бере активну участь у найбільшому міжнародному форумі з ВІЛ/СНІД: 19 виступів і постерів презентують співробітники Альянсу Україна в рамках Всесвітньої конференції зі СНІДу у Вашингтоні 22-27 липня 2012 р.

    19-а Міжнародна конференція з ВІЛ/СНІДу, що проводиться раз на два роки і вважається однією з основних подій для спеціалістів у сфері охорони здоров’я, політиків та представників груп і спільнот, що роблять свій внесок у протидію епідемії ВІЛ, проходить під гаслом «Переломимо ситуацію спільними зусиллями». Конференція проводиться у той час, коли сподівання подолати епідемію стають все реалістичнішими. У цьому контексті її важливість значно збільшується.


20.07.2012 Альянс закликає людей, інфікованих гепатитами, захистити своє право на лікування
    Згідно даним дослідження, в Україні нараховується більш 2 мільйонів інфікованих гепатитами. Нерівні з недостатнім фінансуванням профілактики та лікування, у державі досі відсутня реальна статистика щодо рівня захворюваності.
    Напередодні Всесвітнього дня з боротьби гепатитами (28 липня), Альянс-Украина закликає людей, інфікованих гепатитами С та В та всіх, кому не байдужа їхня доля,підписатись під відкритим листом Прем'єр-міністру України щодо нагальної необхідності вирішення проблеми з неконтрольованим поширенням вірусних гепатитів в Україні та виділення достатнього фінансування на його діагностику та лікування.
    Тим для кого доступ до лікування являється життєвою необхідністю вже сьогодні, ми пропонуємо заповнити заяву від пацієнта з приводу надання негайної медичної допомоги. Оригінал треба надіслати до управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації за місцем проживання.
    Відкритий лист Прем'єр-міністру України та заяву з приводу надання медичної допомоги прохання надсилати на ел. пошту

18.07.2012 Українськи парламентарiї залишаються головными гомофобами країни
    Удруге в Україні оприлюднені результати рейтингів "ЛГБТ-френдлі діяч року" та "Гомофоб року". Рейтинги засновані всеукраїнською громадською ЛГБТ-спільнотою "Гей-Форум України" в травні 2011. До рейтингів потрапляють українські політики та громадські діячі, які відкрито висловлювали свою позицію щодо представників ЛГБТ-спільноти на публічних заходах та в ЗМI. Цьогорічну топ-десятку формували сім експертів із ЛГБТ –лідерів та неурядових організацій.
    Як наголосила Анна Довбах, асоційований директор з питань політики та партнерства МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні", майже 1,5% українців перебувають в соціальному гетто, коли не можуть відкрито говорити про свою сексуальну орієнтацію, що прямо впливає на можливості для них отримувати необхідні соціальні та медичні послуги. "Поки в нашій державі пропагуватимуть цінність гомофобії та розпалюватимуть ненависть, доти в нашому суспільстві посилюватимуться фашистські настроїі неможливо буде будувати соціальний захист для всіх громадян держави".
    Святослав Шеремет, в.о. президента Гей-форуму України, відзначив, що гей-парад у травні 2012 спровокував сплеск гомофобних агресій. "Із часом геїв не стає більше, просто вони виходять із тіні, стають більш видимими у суспільстві. Через це пройшла Європа, нині такий шлях долає й Україна”, - каже вiн.
    "Головним" гомофобом року визнали народного депутата Євгена Царькова за радикалізм висловлювань і намагань повернути до кримінального кодексу сталінську статтю за одностатевий чоловічий секс, а також за внесення законопроекту № 8711, в якому зокрема пропонує встановити адміністративну та кримінальну відповідальність за «пропаганду гомосексуалізму».

16.07.2012 Вразливі групи зробили все, щоб їх почули: вони терміново потребують послуг з лікування та захисту їхніх прав
    9-10 липня в Ірпені проводився міжнародний форум з ВІЛ/СНІДу «Ми зробимо все, щоб нас почули!». Метою Форуму було нарощення потенціалу регіональних та національних груп споживачів наркотиків та інших вразливих груп у країнах Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА). Більше ніж 50 представників спільнот споживачів наркотиків, а також провідні міжнародні експерти, взяли участь в цьому заході.
    Ключовими темами обговорення на Форумі були захист прав людини від порушення та репресивних заходів в процесі впровадження політики боротьби з наркотиками в країнах СЄЦА; доступ до кваліфікованих послуг з лікування; права та здоров’я жінок – споживачів наркотиків; недостатнє фінансування програм профілактики ВІЛ/СНІД серед вразливих груп; стратегічне планування Євразійської мережі споживачів наркотиків. Крім того, 8-11 липня МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» проводив додаткові навчальні сесії та дискусійні зустрічі щодо адвокації та лідерства. Серед них, Мишель Казачкін, член Глобальної Комісії з Наркополітикі и до недавнього часу виконавчій директор Глобального Фонду до Боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією; Жан-Елі Малкін, голова Регіональної групи підтримки UNAIDS для Європи та Центральної Азії; Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ «Міжнародний Альянс ВІЛ\СНІД в Україні».

20.06.2012 20 червня під Верховною Радою, в рамках акції «Депутат-альтруїст» активісти просили віддати 1 мільярд гривень, або третину від суми, яка щороку виділяється державним чиновникам на санаторно-курортне оздоровлення і лікування, смертельно-хворим українцям. Людина, вдягнена в костюм, який символізував чиновника, намагалася боронити мільярди штучних гривень, від пацієнтів, хворих на смертельно-небезпечні хвороби, катаючи їх на візку перед Радою.
   «Скільки ти вбив своїх виборців?» – моє питання до кожного народного депутата. «На шальках терезів – 2.6 мільярдів гривень, які наразі йдуть з держбюджету на VIP медпослуги для можновладців, та життя понад 4 мільйонів українців, хворих на СНІД, туберкульоз та гепатити, які досі чекають на фінансування. Хоча б часткова відмова від привілеїв врятує життя смертельно-хворих українців, рішення – за вами!», - звертається до народних обранців Андрій Клепіков, директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні.
(Прес-реліз)
08.06.2012 Протягом Євро-2012 в українських містах, що приймають чемпіонат, Альянс за підтримки Глобального фонду, Levi Strauss Foundation та OSI проводить масові профілактичні заходи для вітчизняних та іноземних вболівальників, та не тільки. У мобільних амбулаторіях Альянсу буде проходити безкоштовне консультування і швидке тестування на ВІЛ, вірусні гепатити й інфекції, що передаються статево, волонтери розповсюджуватимуть презервативи й інформаційні матеріали. «Жива бібліотека» (10 червня, з 15-00 до 17-00), й футбольний матч «Зірки вулиць» для дітей груп ризику (20 червня, з 11-00 до 15-30) пройдуть у Києві у Європейському містечку поблизу арки Дружби народів, що біля Європейської площі. Слідкуйте за новинами!
25.04.2012 “Насильство та фальсифікація кримінальних справ проти секс-працівниць - серед основних інструментів правоохоронців напередодні ЄВРО 2012». Прес-реліз.
20.04.2012 Посол Великобританії в Україні Лі Тернер опублікував на Українській Правді, Корреспондент.net і сайті британського МЗС блог «ВІЛ/СНІД та програма обміну голок в Україні» за результатами зустрічі з Лордом Фаулером, Головою Спеціального Комітету з питань ВІЛ/СНІД Палати Лордів.

10-13 квітня в Україні з робочим візитом перебуває Лорд Норман Фаулер, Голова Комітету з ВІЛ/СНІД Палати Лордів у Великобританії. Лорд Фаулер, відомий державний діяч та один з ініціаторів програм зменшення шкоди у Великобританії (які зменшили відсоток інфікування через шприц у цій країні до 2%), високо оцінив результативність таких проектів в Україні. У програмі візиту: відвідання Альянсу, Київського центру СНІД, зустрічі з активістами уразливих спільнот, міністром охорони здоров'я України Раїсою Богатирьовою та Головою Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Тетяною Бахтеєвою.
    Сюжет ICTV про візит Лорда Фаулера
Фоторепортаж Reuters:    у мобільній амбулаторії, у СНІД центрі.

09.04.2012 Робота Альянсу отримала максимальний рейтинг Глобального фонду «А1: перевищує очікування»   

02.04.2012 Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» оголошує відкритий конкурс проектних пропозицій за напрямком "Надання медико-соціальних послуг з консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію і діагностики та лікування ІПСШ у представників груп ризику в Україні за участю мультидисциплінарних команд у 2012–2013 роках"
Увага! Назву та напрямки діяльності, що підтримуватимуться в рамках цього конкурсу було змінено. Підтримка регіональних центрів МіО в складі центрів СНІДу не є частиною даного конкурсу, оскільки даний компонент в рамках програми ГФ буде реалізовуватись Українським Центром СНІДу.


02.04.2012 Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» оголошує відкритий конкурс проектних пропозицій за напрямком "Медичний та соціально-психологічний супровід клієнтів замісної підтримувальної терапії, в тому числі на базі центрів інтегрованої допомоги у 2012 -2013 роках"

20.03.2012 24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Дізнайтесь більше про туберкульоз з інформаційного бюлетеня, за безкоштовним номером гарячої лінії: 0-800-50-30-80 або на сайті програми «Зупинимо туберкульоз в Україні». Детальніше про програму «Зупинимо туберкульоз в Україні» за підтримки Глобального фонду можна прочитати тут   

24.02.2012 Конкурс проектних пропозицій з профілактики ВІЛ-інфекції серед споживачів ін'єкційних наркотиків у м. Дніпропетровську, в містах Херсонської області за виключенням м. Херсон, Вінницькій, Луганській та Чернігівській областях, та серед осіб, залучених до секс-бізнесу, у Вінницькій, Луганській та Чернігівській областях.   

23.02.2012 За підтримки Європейської Союзу Альянс розпочав реалізацію проекту, спрямованого на вдосконалення профілактики ВІЛ серед груп найбільшого ризику в Україні, Грузії, Арменії, Азербайджані, Молдові, Російській Федерації та Республіці Беларусь у 2012-2014 роках. В результаті проекту 700 фахівців, які надають профілактичні послуги, отримають додаткові навички, 140 посадовців будуть залучені до інформаційних та адвокаційних заходів, 60 лідерів уразливих спільнот та громадських організацій пройдуть навчання з адвокації та отримають відповідну підтримку. Комплексні пакети послуг для уразливих груп буде розроблено та включено до національних програм у 7-ми країнах. Бюджет проекту становить понад 1,4 млн євро.
    Наразі триває підбір співробітників для реалізацію проекту. Запрошуємо зацікавлених фахівців взяти участь у конкурсі на посади Керівника проекту та Менеджера проекту,, який триває до 6 березня 2012 р.

22.02.2012 Оприлюднено результати реалізації Альянсом Загальнодержавної програми та програми Глобального фонду за підсумками 2011-го року: • поведінка молодих представників уразливих груп стає безпечнішою, поширеність ВІЛ серед них знижується;
• індикатори Глобального фонду перевиконано;
• виконання бюджету за період 2-ї фази 6-го раунду ГФ склало 93%.

Більше можна дізнатися за наступними посиланнями:
Оглядовий звіт Альянсу    
Презентация исполнительного директора Альянса Национальному Совету по вопросам противодействия туберкулезу и ВИЧ-инфекции СПИда 16 февраля 2012 года    

13.02.2012 Підсумки тренінгу "Профілактика вірусного гепатиту B" для мультидисциплінарних команд проектів НУО.   

06.02.2012 Відбувся тренінг з питань гепатиту С для спеціалістів, що працюють з ЧСЧ та іншими уразливими групами.    


31 cічня 2012 року офіційно завершився SUNRISE – семирічний флагманський проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні. Цей проект USAID з фінансуванням у розмірі 13 млн доларів США, що здійснювався Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД разом із партнерами (PATH та Мережею ЛЖВ) сприяв інноваціям, що дозволили уповільнити епідемію ВІЛ у найбільш уражених регіонах та країні в цілому.
    Програмами з профілактики у рамках SUNRISE, що реалізували 65 організацій громадянського суспільства, було охоплено приблизно 200 000 людей, які вживають ін'єкційні наркотики, 34 000 працівниць комерційного сексу, 25 000 чоловіків, що мають секс з чоловіками, і 3 500 безпритульних дітей. В результаті, їх поведінка змінилася на безпечнішу. Понад 44 000 людей, які живуть з ВІЛ/СНІД отримали доступ програм з догляду та підтримки.
    "Синергія між Глобальним фондом та проектом USAID SUNRISE призвела до вражаючого зменшення темпів поширення епідемії ВІЛ в дев'яти регіонах, у яких здійснювався проект", - заявив Посол США в Україні Джон Ф. Теффт, підбиваючи підсумки проекту на заключній конференції.
"В регіонах, охоплених проектом SUNRISE, практично не зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ, що мало позитивний вплив на епідемічну ситуацію в країні в цілому", повідомив Міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко.

Підсумкова презентація проекту SUNRISE   
Стисло про проект та результати   
Детальний звіт про проект   

16-17 січня 2012 р., в ході візиту Мішеля Казачкіна, виконавчого директора Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, була вирішена низка принципових питань.

Секретаріат Кабінету Міністрів повідомляє:
«У нас була досить відверта та відкрита дискусія з Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим. І він досить чітко висловився: що стосується замісної терапії, то Україна буде продовжувати рухатися окресленим курсом і продовжуватиме використовувати замісну терапію, як засіб профілактики ВІЛ», - заявив Мішель Казачкін. За його словами, є намір охопити програмою замісної терапії 20 000 пацієнтів: «І якщо ця цифра збільшиться, то, можливо, доведеться переглянути існуючі законодавчі нормативи». При цьому виконавчий директор Глобального фонду відзначив успішне впровадження Україною програм замісної терапії. Він підкреслив, що в регіоні Східної Європи Україна займаю лідируючі позиції у цьому питанні.
    Прем'єр-міністр України Микола Азаров, доручив Міністру охорони здоров'я взяти під особистий контроль збільшення кількості пацієнтів замісної терапії.

    Крім того, Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про здійснення програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні», який передбачає надання допомозі Глобального фонду податкових пільг та звільнення від сплати мита.

    Відзначивши прогрес, досягнутий Україною у відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу, Мішель Казачкін окреслив ключові напрямки, яку потребують термінових дій з боку країни: «В найближчому майбутньому Україна має сконцентруватися на досягненні суттєвого прогресу у виділенні державного фінансування для фокусних програм профілактики, а також задовольнити невідкладні потреби щодо профілактики та лікування у тюремних закладах».

    В ході візиту Мішель Казачкін відвідав проекти, які підтримує Альянс: сайт замісної терапії на базі Київського міського центру СНІДу, профілактичні пункти організацій «Еней» та «Вертикаль», громадський центр організації «Конвіктус».
Результати візиту висвітлювали New York Times, Washington Post, ICTV та інші ЗМІ.


Архів новин сайту:  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2013  2014