English version Русская версия
Новини   Про нас   Інфоцентр   Конкурси/Тендери   Партнери   FAQ   Лінки   Карта сайту  
Програмні конкурси і тендериАдміністративні конкурси і тендери


Архів новин

Веб-сайт Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД:

Проект Альянсу зі зменшення шкоди в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії:

Регіональний центр техничної піддтримки
у Східній Європі та Центральній Азії (Україна, Київ):

База даних інформаційно-освітніх
матеріалів у сфері ВІЛ/СНІД:

Кодекс найкращих практик:

АРХІВ НОВИН ЗА 2014 РІК

31.12.2014 Альянс-Україна підсумовує 2014 рік та визначає плани на майбутнє у формі традиційного Новорічного прес-релізу    


121

30.12.2014 Вже 2 роки, як громадяни України можуть проходити діагностику ВГС зі знижкою до 50%

Завдяки плідній співпраці МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні", БО "СВІТЛО НАДІЇ" та за підтримки МБФ "Відродження" та приватної лабораторії "Синєво", за останні 11 місяців більше 12 тисяч українців отримали змогу пройти діагностику вірусного гепатиту С зі знижкою 50%. Соціальна ініціатива «Якісна діагностика – перший крок до лікування» діє в Україні вже більше 2-х років та розпочата в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Нагадаємо, що основні завдання всеукраїнської кампанії - підвищення рівня обізнаності щодо шляхів передачі та лікування ВГС; визнання Урядом України епідемії вірусного гепатиту С в країні; затвердження Державної та регіональних програм протидії вірусним гепатитам з адекватним бюджетним фінансуванням; затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; зниження ціни на діагностику та лікування; початок та розширення програм лікування ВГС для уразливих груп населення Альянсом-Україна, в тому числі й новими препаратами та адвокація за проведення державних закупівель якісних та безпечних ліків за зниженою ціною.


121

    Надія Мацьків
    (12.12.1988 – 14.12.2014)
    Страшну звістку приніс недільний день 14 грудня. Трагічно і передчасно пішла з життя наша колега Надія Мацьків. Смерть це завжди страшно, але особливо боляче, коли йде з життя молода, життєрадісна, повна сил людина, яка щойно дала життя синові. Ми всі пам’ятаємо Надю як чудового професіонала, але перш за все – як яскраву особистість, яка могла, як сонечко, освітити своїм оптимізмом все навколо, дати надзвичайний заряд позитиву. Її промениста усмішка завжди залишиться у наших серцях.
    Глибокі співчуття родині і близьким Наді.
    Хто бажає допомогти – картка батька Надії № 5457 0931 4037 3111 (Михайло Білоус)


121

11.12.2014 «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» представляє публікацію Європейського бюро ВОЗ «Good practices in Europe: HIV-prevention for People Who Inject Drugs implemented by the International HIV/AIDS Alliance in Ukraine»/Кращі практики в Європі: Профілактика ВІЛ серед людей, які вживають наркотики за підтримки Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні».

Ця публікація є відображенням досвіду України з подолання епідемії ВІЛ-інфекції серед споживачів ін'єкційних наркотиків, він демонструє весь спектр діяльності державних і громадських організацій, спрямований на досягнення цієї мети, на високому, європейському, рівні.


08.12.2014 20 жовтня 2014 року МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» запросив організації-партнери та донорів на зустріч-презентацію щодо проміжних результатів проекту «Розширення доступу до медикаментозного підтримувального лікування (МПЛ) в Україні», який реалізується в рамках партнерства з Школою медицини Єльського університету, США, та Українським інститутом політики щодо громадського здоров’я, Україна. Серед учасників зустрічі були представники наступних організацій-партнерів: Державної служби України з контролю за наркотиками, Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського, Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка, USAID, UNAIDS, РАСТ, UNODC, CDC, МБФ «Фонд Вільяма Дж. Клінтона», а також представники наркологічної та пенітенціарної служб, представники НУО.
    5-річний дослідницький проект «Розширення доступу до медикаментозного підтримувального лікування (МПЛ) в Україні», що стартував у 2012 році, був розроблений задля досягнення 3-ох цілей:
    № 1 Дослідження бар’єрів та сприятливих факторів вступу та утримання в програмах МПЛ (ЗПТ зокрема). Збір даних проводиться у 5 містах, що географічно репрезентують різні частини України. Для збору даних використовуються змішані методи: якісні і кількісні. Збір даних включає проведення 25 фокус-груп, розробку опитувальника та проведення структурованого самозаповнюваного анкетування серед 1 500 респондентів. Кількісні і якісні дані збираються серед трьох основних категорій респондентів: (1) клієнти ЗПТ (2) клієнти ЗПТ в минулому (3) активні споживачі опіоїдних наркотиків.
    № 2 Впровадження та оцінка доказової інтервенції, спрямованої на оптимізацію процесів на сайтах ЗПТ (NIATx), з метою покращення показників вступу та утримання в програмі ЗПТ. 22-23 жовтня був проведений тренінг NIATx для 37 представників з 21 регіону України, що працюють в програмах ЗПТ та реалізують дану програму у своїх регіонах.
    № 3 Розширення доступу до МПЛ шляхом пілотного впровадження налтрексону пролонгованої дії (Вівітрол ©) для лікування опіоїдної залежності для споживачів наркотиків в місті Києві з дослідженням показників опіоїдної залежності (час до рецидиву, відсоток днів без вживання нелегальних наркотиків) та показників щодо ВІЛ-інфекції (ВІЛ-статус, початок лікування, прихильність до лікування, рівень вірусного навантаження та CD 4). Протокол дослідження вже розроблений і погоджений етичним комітетом.
    У рамках цього проекту Альянс сподівається на співпрацю з усіма ключовими партнерами. Ми плануємо регулярно обмінюватись інформацією щодо стану реалізації проекту та ключових знахідок.
    З коротким описом проекту, а також матеріалами зустрічі, Ви можете ознайомитись за посиланням    .
01.12.2014 1 грудня ми раді представити Вашій увазі короткий фільм, що закликає збільшити фінансування програм зменшення шкоди. Майже 13 мільйонів людей у світі вживають ін’єкційні наркотики. І в усіх країнах, окрім Африки південніше Сахари, на долю споживачів наркотиків приходиться 30% нових випадків інфікування ВІЛ. Програми зменшення шкоди довели свою ефективність у боротьбі з ВІЛ-інфекцією, а також в сприянні соціальній інтеграції людей, які вживають наркотики. Зменшення шкоди відновлює сім’ї. Зменшення шкоди об’єднує спільноти. Зменшення шкоди рятує життя. Зменшення шкоди досягає результатів. Зменшення шкоди потребує фінансування!01.12.2014 Інформаційне повідомлення з нагоди всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: Альянс-Україна підставляє плече державі,що бореться iз зовнішнім агресором – допомагає стримувати епідемію ВІЛ  

28.11.2014 Заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у регіонах    

27.11.2014 25.11. 2014 в офісі Альянсу-Україна відбулося чергове засідання Міжсекторальної робочої групи (МРГ) з розробки проекту Стратегії забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ до профілактичних послуг.
    В засіданні МРГ взяли участь 30 представників громадського та державного сектору у тому числі представники Міністерства соціальної політики, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, МВС УБНОН, Міноборони (Центральне санітарно-епідемічне управління); Державних служб та профільних інститутів: Державної служби України соцзахворювань, Державної служби України з контролю за наркотиками, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Державної пенітенціарної служби, ДУ "Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України", Центральної СЕС МВС України; НАДУ при Президентові України; всеукраїнських громадських та міжнародних організацій .
    Під час зустрічі учасникам було представлено перший проект документу «Стратегія забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ до профілактичних послуг та аналіз послуг з профілактики серед груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ», а також обговорено та узгоджено перелік послуг, які будуть включені у додаток до Стратегії. Планується, що Стратегія буде затверджена Розпорядженням КМУ.
    Також було проінформовано про мету та завдання дослідження «Механізми забезпечення життєздатності профілактичних заходів щодо ВІЛ/СНІД для уразливих груп з огляду на очікуване скорочення міжнародної фінансової допомоги».
26.11.201412 мобільних амбулаторій передано для роботи з профілактики ВІЛ та вірусних гепатитів в регіонах України
    Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні передав неурядовим ВІЛ-сервісним організаціям 12 спеціалізованих мобільних амбулаторій для подальшої роботи з профілактики ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів та інших соціально-небезпечних хвороб серед найуразливіших верств населення у Волинській, Донецькій, Київській, Житомирській, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Чернівецькій областях та у місті Києві.
    Ключі та техпаспорти від новеньких переобладнаних мікроавтобусів «IVECO Daily» разом з представниками Альянсу-Україна урочисто вручали заступник Міністра охорони здоров’я України Євген Мороз, в.о. Голови Держслужби України з соцзахворювань Олена Єщенко, директор Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України Наталія Нізова, заступник голови Київської міськдержадміністрації Михайло Радуцький.

Прес–реліз акції    
ТВ-сюжеты:
http://www.kievtv.com.ua/stn/item/11811-v-ukraini-z-iavylos-12-mobilnykh-ambulatorii-z-profilaktyky-vil-ta-virusnykh-hepatytiv
https://www.youtube.com/watch?v=jsnbTXNFUVI
https://www.youtube.com/watch?v=sCcq1E8pRwc
https://www.youtube.com/watch?v=n7Ish0u6MHU
http://sockraina.com/news/12519
http://reporter.novy.tv/episode/reporter-26-11-2014-vipusk-18-00 (з 3.44)
24.11.2014Глобальний фонд прийняв рішення щодо забезпечення безперервності лікування гепатитів
    20-21 листопада 2014 року відбулося засідання Правління Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, на якому вперше було приділено значну увагу питанню лікування вірусних гепатитів. Зокрема, завдяки спільним зусиллям делегації НУО з країн, що розвиваються, до якої входить виконавчий директор Альянсу-Україна Андрій Клепіков, делегації спільнот, які живуть з ВІЛ, та яких торкнулися ВІЛ, туберкульоз та малярія, та делегації НУО з розвинутих країн, до рішення Правління були внесені поправки, завдяки яким буде забезпечена безперервність програм лікування ко-інфекцій ВІЛ/гепатит С у тих країнах, де вони вже впроваджуються (Україні, Грузії, Македонії та В’єтнамі). На наступному засіданні Правління, яке відбудеться на початку 2015 року, планується ухвалити системне рішення щодо включення питання щодо фінансування лікування ко-інфекцій, в тому числі і вірусних гепатитів у рамках програм Глобального фонду.
    На засіданні Правління Глобального фонду було ухвалено план дій щодо розробки нової стратегії Фонду на період 2017-2021, та низку інших рішень, з якими більш детально можна ознайомитися у додатку.
    Рішення правління Глобального фонду    
    Звернення Імплементаційного блоку Правління Глобального фонду    20.11.2014 Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні спільно з Українсько-Німецькою Клінікою розпочинає проект «Здорова країна» зі швидкого тестування громадян України на ВІЛ-інфекцію, гепатити В та С й сифіліс    

14.11.2014 МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" розпочинає благодійну акцію «Листи до Святого Миколая»    

12.11.2014 Вже кілька років Альянс спільно з партнерськими НУО впроваджує інтервенцію з профілактики ВІЛ серед споживачів ін'єкційних наркотиків шляхом консультування пар. Її основні завдання - це навчання пар більш безпечної ін'єкційної і сексуальної поведінки; покращення доступу жінок, сексуальних партнерок СІН, до послуг з профілактики ВІЛ та ІПСШ, а також надання первинної допомоги при передозуваннях.
    На основі матеріалу, апробованого в проектах, відділ технічної допомоги зняв методологічний відеофільм, в якому всі бажаючі можуть ознайомитися з основними етапами інтервенції. Альянс дякує за допомогу у зйомках фільму керівникам, співробітникам і клієнтам проектів БФ «Інсайт», Черкаси, БФ «Надія та Порятунок», Сімферополь, БФ «Громадське здоров'я», Полтава.10.11.2014 Вступила у дію нова Загальнодержавна програма з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки
    Починаючи з 1992 року в Україні діяли загальнодержавні цільові програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, які мали на меті впровадження системи епідеміологічного нагляду за ВІЛ інфекцією, пропаганду профілактики ВІЛ/СНІДу, надання психологічної та соціальної допомоги пацієнтам з ВІЛ-інфекцією.
    У 2009 році Альянс-Україна став співвиконавцем Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфокованих і хворих на СНІД, розрахованої на 5 років. У результаті виконання програми виникла тенденція до стабілізації епідемічної ситуації, зокрема зниження показників темпів приросту нових випадків ВІЛ-інфекції (з 16,8% у 2006 році до 3,6% в 2011 році), зменшення частки випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію у віковій групі від 15 до 24 років, зниження майже у шість разів показника частоти передачі ВІЛ від матері до дитини.
    У кінці грудня 2013 програма припинила свою дію, і вже майже рік, як прийняття нової програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу залишалося під великим питанням. 20 жовтня 2014 року, напередодні Парламентських виборів, Верховна Рада України ухвалила Закон "Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу на 2014-2018 роки". 6 листопада Президент України Петро Порошенко підписав закон про затвердження програми, співвиконавцем якої також виступає Альянс-Україна. 8 листопада програма офіційно вступила у дію.
    Виконання Програми дасть змогу значно зменшити кількість нових випадків інфікування ВІЛ серед населення; зменшити на 50% ризик інфікування ВІЛ медичних працівників, а також - кількість нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику. Окрім того очікується зменшення до 1% інфікування внаслідок передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.
    Затверджена програма також передбачає розробку та впровадження національних стратегій забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ до послуг профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу та забезпечення надання комплексних профілактичних послуг уразливим групам населення, за сприяння Глобального фонду, із запланованими показниками охоплення до 2018 року: 259 406 особи (174 406 споживачів ін’єкційних наркотиків, 36000 осіб, які надають сексуальні послуги, 49000 чоловіків, які мають секс з чоловіками) також програмою передбачено до 2018 року забезпечити доступ до замісної терапії 20 892 споживачів ін’єкційних наркотиків.
    Також виконання Програми має на меті формування серед населення толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, і зниження на 50% рівня дискримінації таких людей.
    Офіційне джерело: http://www.president.gov.ua/news/31551.html
    http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1708-18
06.11.2014 в Міністерстві соціальної політики відбулася робоча нарада в рамках діяльності з розробки проекту Стратегії забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ до профілактичних послуг (далі Стратегія). В нараді взяли участь представники Держслужби України соцзахворювань ( Зеленська М.В., начальник управління протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, голова робочої групи), Міністерства соціальної політики (Пінчук І.М., заступник директора та В.А. Сановська, начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Департаменту сім’ї та дітей; О.В. Суліма, начальник управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг), представники МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», консультанти залучені до підготовки документу Стратегії.
    Учасникам наради були представлені результати напрацювань робочої групи з підготовки Стратегії, проінформовано щодо рішень засідання робочої групи (яке відбулося 30.10.2014 р. в Альянс Україна), обговорено функції та повноваження Міністерства Соціальної політики та Державної служби соцзахворювань в процесі забезпечення життєздатності послуг профілактики для груп ризику та розробці Стратегії забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ до профілактичних послуг, визначені подальші кроки взаємодії, уточнено завдання для консультантів щодо наповнення проекту документу.


05.11.2014 3 листопада 2014 року Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс-Україна) провів перше засідання Національного Наглядового Комітету у рамках проекту Альянсу-Україна «Лікування вірусного гепатиту С із застосуванням софосбувіру для представників груп ризику в Україні» за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією (ГФ). Основна мета проекту - розширення доступу до лікування вірусного гепатиту С із застосуванням нових препаратів для представників груп підвищеного ризику.
    Спільно з представниками МОЗ, Центрів контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров'я США в Україні та Росії, партнерськими НУО та активістами були розглянуті такі питання, як погодження Протоколу проекту з проведення лікування вірусного гепатиту С із застосуванням нових препаратів для представників груп ризику в Україні, закупівля Альянсом-Україна 1500 курсів софосбувіру, в тому числі 250 курсів за підтримки ГФ, погодження схем лікування, зазначених у протоколі, критерії відбору пацієнтів, діагностика пацієнтів та побічні реакції у пацієнтів. Також, під час засідання були розглянуті питання реєстрації препарату софосбувір в Україні та прийняття до Національного Наглядового Комітету нових членів.
    7 листопада проект буде надіслано на розгляд Міжнародного дорадчого комітету з реалізації проекту. Під час реалізації проекту буде розроблена та відпрацьована модель надання послуг з лікування ВГС та медико-соціального супроводу для уразливих груп. Також результати проекту будуть використовуватися задля подальшого розширення доступу до лікування ВГС вразливих груп та загального населення в Україні.


04.11.2014 30.10.2014 в Альянсі-Україна відбулося чергове засідання Міжсекторальної робочої групи з розробки проекту Стратегії забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ до профілактичних послуг (МРГ - офіційно створена наказом Держслужби соцзахворювань № 29 від 7.05.2014) . В її роботі взяли участь 33 представники від громадського та державного сектору (у тому числі представники ЦООВ: Міністерства молоді та спорту України, Міноборони України (Центрального санітарно-епідемічного управління), УБНОН МВС України; представники Державних служб та профільних інститутів: Державної служби України з контролю за наркотиками, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, ДУ «Український центр контролю по соцхворобами МОЗ України», ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України»; представники всеукраїнських громадських та міжнародних організацій .
    Під час зустрічі учасники обговорили основні складові майбутнього документу Стратегії. Визначили, що першочергово необхідно визначити предмет та види послуг, а також який державний орган має бути відповідальним за замовлення та надання відповідних послуг. Визначили які документи мають бути основою для розробки проекту документу, зокрема переліку профілактичних послуг для уразливих груп. Також був проведений аналіз ключових проблемних питань у сфері профілактики, зазначено брак коштів на профілактику з державного та місцевих бюджетів після закінчення донорського фінансування. Учасники проаналізували основні причини наявних проблем та обговорили шляхи їх вирішення.
    Також під час засідання було надано інформацію щодо висновків регіонального семінару «Механізми підтримки життєздатності медико-соціальних послуг для груп населення, уразливих до ВІЛ-інфекції», який відбувся 22-24 вересня 2014, у Тбілісі, Грузія.
    Наступне засідання МРГ заплановано на 25 листопада 2014 р.

04.11.2014 Під час міжнародної конференції з питань гепатиту та ВІЛ-2014: «ВІЛ та вірусний гепатит: Проблеми своєчасного тестування та лікування», у Барселоні було затверджено Заклик до Дій, який піднімає ключові проблеми охорони здоров’я у сферах ВІЛ та вірусних гепатитів, особам, які приймають рішення, представникам урядів держав, політикам, міжнародним донорам та представникам громадянського суспільства.
    Альянс-Україна виступав одним зі співорганізаторів конференції та приймав активну участь у підготовці документу. Уперше конференція зібрала одночасно провідних експертів зі стратегічних підходів до тестування на ВІЛ та вірусних гепатитів, науковців, представників міжнародних організацій, представників спільнот та активістів, які працюють у сферах ВІЛ та вірусних гепатитів. На конференції учасники обговорювали останні тенденції відповіді на епідемії ВІЛ та вірусних гепатитів. Досвід України з інтеграції послуг з ВГС в програми зниження шкоди був визнаний кращою практикою, що заслуговує розповсюдження та підтримки у регіоні та в світі, і ця рекомендація увійшла у Заклик до Дій, розроблений учасниками конференції.
    Офіційний прес-реліз та Заклик до Дій (англ. мовою)    29.10.2014 Проблема державних закупівель медпрепаратів для лікування ВГС загострюється
   29 жовтня об 11:00 в МОЗ, за участі, зокрема, і представників Альянсу-Україна, відбулося розкриття тендерних пропозицій щодо закупівлі лікарських засобів для дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит (Рибавірин в капсулах і таблетках і Пегінтерферон-альфа в ампулах/флаконах, оголошення №175851). У тендерних торгах взяли участь дві фармацевтичні компанії: ТОВ «Людмила фарм» та ТОВ «Фармадіс». За попередніми даними ТОВ «Фармадіс» запропонувало нижчу ціну по кожному з лотів, однак детальний розгляд тендерних пропозицій ще попереду.
    На жаль, все ще не пройшли відкриті конкурсні торги на закупівлю протигепатитних лікарських засобів для дорослих, які мали відбутися ще 14 липня 2014 року. Як відомо, минулого разу рішення по результатах конкурсних торгів було оскаржено з боку ТОВ "Валартін Фарма", оскільки, на думку компанії, опис вимог до одного з лотів був вузькоспеціалізованим і задовольнити його міг лише один виробник на українському ринку. Рішенням органу оскарження було постановлено призупинити процедури цієї закупівлі. 25 вересня на сайті МОЗ було оголошено про поновлення проведення відкритих торгів без зміни тендерних вимог, внаслідок чого постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг повторно постановила призупинити процедуру закупівлі через нову скаргу ТОВ "Валартін Фарма".
    В очікуванні проведення закупівель тисячі хворих на вірусні гепатити втрачають надію на отримання життєво важливих ліків цього року. Тим часом активісти слідкують за новими оголошеннями МОЗ та за прозорістю виконання процедур державних закупівель.

29.10.2014 За посиланням нижче – документ «Не відмовляти в лікуванні нікому», підготований в MDM і INPUD. У ньому підкреслено важливість інтеграції споживачів наркотиків в програми лікування вірусного гепатиту С, викладені ключові аргументи щодо того, чому включення споживачів наркотиків в національні рекомендації та програми з лікування хронічного вірусного гепатиту С є доцільним, економічно обґрунтованим і виключно важливим з точки зору як охорони здоров'я, так і прав людини. http://www.hepcoalition.org/novosti/article/ne-otkazyvat-v-lechenii-nikomu?lang=ru

24.10.2014 23-24 жовтня у Берліні проходила Перша Європейська конференція з питань гепатиту С та споживання ін’єкційних наркотиків, яка закликала забезпечити доступ до лікування гепатиту С для найуразливіших груп населення.
    На сьогоднішній день вірусом гепатиту С (ВГС) уражено приблизно 9 мільйонів людей у Європі. Поширеність ВГС серед споживачів ін’єкційних наркотиків у деяких східно-європейських країнах сягає 90%. В інших групах населення, таких як МСМ, поширеність інфекції останнім часом також стрімко зростає. ВГС – серйозна хвороба, яка без належного лікування стає смертельною.
    Перша Європейська конференція з питань гепатиту С об’єднала ключових партнерів у сфері боротьби з цією хворобою, включаючи експертів зі зменшення шкоди, медичних спеціалістів, представників фармацевтичних компаній, представників спільноти споживачів наркотиків, дослідників та осіб, які приймають рішення і розробляють способи ефективної протидії поширенню епідемії.
    Під час конференції були представлені кращі з існуючих політик і практик у сфері боротьби з гепатитами, зокрема щодо розширення доступу до лікування, тестування, догляду та підтримки у Європі та за її межами. Особлива увага була приділена питанням доступу до лікування уразливих груп. Альянс-Україна на конференції представив власний позитивний досвід з розширення доступу до лікування гепатиту С у СІН в Україні.
    Одним із пріоритетних питань конференції стала презентація «Берлінської декларації» – термінового заклику до національних та європейських урядів та організацій, щодо покращення доступу та якості лікування гепатитів для найбільш маргіналізованих груп та осіб.

14.10.2014 6-7 жовтня 2014 року в рамках Проекту МЕТІДА у м. Львові відбувся семінар з обговорення результатів регіональних проектів з тріангуляції даних у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. На семінарі було представлено та обговорено результати 4 регіональних проектів з тріангуляції даних у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу (Дніпропетровська, Чернігівська, Херсонська області та місто Київ). Участь у семінарі взяли представники державних та неурядових організацій, які працюють у сфері МіО, представники донорських та міжнародних організацій, а також міжнародні експерти Центру співробітництва ВООЗ з дозорного епіднагляду за ВІЛ (Загреб, Хорватія) та Каліфорнійського університету (Сан-Франциско, США).    

6.10.2014 Альянс-Україна виступає одним з організаторів міжнародної конференції з питань гепатиту та ВІЛ-2014: «ВІЛ та вірусний гепатит: Проблеми своєчасного тестування та лікування», яка відкрилась 5 жовтня 2014 року в Барселоні (Іспанія). В Європі виникла нагальна потреба змінити стратегію тестування ВІЛ та гепатитів. Пізня діагностика означає вищий рівень смертності, вищій ризик передачі і відповідно збільшення витрат на лікування. Уперше конференція зібрала одночасно провідних експертів зі стратегічних підходів до тестування на ВІЛ та вірусних гепатитів оскільки труднощі, пов’язані з діагностикою пацієнтів з ВІЛ та з гепатитами багато в чому перетинаються.
    Альянс-Україна на конференції презентує доповіді і постери з актуальних питань ВІЛ/Гепатитів у Східній Європі, складнощів у зв’язку з лікуванням. 7 жовтня представник Альянсу-Україна також виступатиме модератором сесії «Тестування та зв’язок з лікуванням ключових груп».
   Програма конференції   

30.09.2014 30 вересня 2014 в Альянсі-Україна відбулася робоча зустріч регіональних координаторів з ВГС. Під час зустрічі учасники проаналізували зміни у сфері ВГС за останній рік у країні загалом та окремо у кожній області, розглянувши, як досягнення і позитивні зрушення, так і негативні зміни. Також був проведений аналіз ключових проблемних питань у сфері ВГС (недостатня поінформованість населення, відсутність єдиної надійної системи реєстрації випадків інфікування ВГС , брак коштів на лікування з державного та місцевих бюджетів, відсутність доступу уразливих груп до лікування, зависока ціна на лікування). Учасники проаналізували основні причини наявних проблем та обговорили шляхи їх вирішення.

29.09.2014 Перші результати лікування гепатиту С у ВІЛ-позитивних пацієнтів ЗПТ в Україні
    Перша програма з лікування гепатиту С у ВІЛ-позитивних пацієнтів ЗПТ почалася в України майже рік тому, 15 жовтня 2013 року.
    Лікування проводиться на базі клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб і 9 Центрів СНІДу в наступних регіонах/містах: Київ, Вінниця, Донецьк, Дніпропетровськ, Луганськ, Полтава, Суми, Миколаїв, Харків.
    Соціальна підтримка лікування проводиться партнерськими НУО Альянсу. На сьогоднішній день, 100 пацієнтів отримують лікування ВГС в 11 медичних установах в 9 регіонах України.
    В даний час спостерігається висока ефективність лікування.    


17.09.2014 Інформаційне повідомлення "9 місяців із новим логотипом: народження Європи в Україні"   

04.09.2014    У Сумах затверджено прогресивну обласну програму з наркополітики
   У Сумській області, вперше в Україні, розробили і прийняли обласну цільову програму щодо реалізації політики в сфері наркотиків на 2014-16 роки згідно затвердженої торік Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року. Відповідне рішення було прийняте на 36-й сесії Сумської обласної ради 6-го скликання.
    Ініціатором розробки обласної програми виступила громадська організація «Клуб «Шанс», яка з 2008 року впроваджує в Сумській області медико-соціальні програми для найбільш уразливих до соціально небезпечних захворювань верств населення, в тому числі і за підтримки Альянсу-Україна. «Розробку та затвердження обласної програми ми вважаємо спільним досягненням влади та громадськості, адже без підтримки з боку керівництва обласної державної адміністрації, обласної ради та громадських діячів, без експертної допомоги МФ «Відродження», МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», БО «Світло надії» наша ініціатива майже не мала шансів на втілення в життя», – говорить Олексій Загребельний, керівник громадської організації «Клуб «Шанс».
    Заходи програми передбачають закупівлю препаратів замісної підтримувальної терапії за кошти місцевих бюджетів, підтримку роботи пунктів обміну шприців та громадських центрів для споживачів наркотиків і звільнених із місць позбавлення волі, комплексну роботу по лікуванню та реабілітації наркозалежних в установах пенітенціарної системи та інші.

29.08.2014     31 серпня – Міжнародний день боротьби з передозуванням наркотиків    

11.08.2014    Державна установа «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в з’язку з ситуацією, яка наразі склалась на території Донецької та Луганської областей, ВІЛ-інфіковані особи, які потребують медичної допомоги або продовження антиретровірусної терапії та не мають можливості отримати послуги за місцем проживання, можуть звернутися до будь-якого обласного або міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом України, а також до ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України». Контактна інформація всіх Центрів профілактики та боротьби зі СНІДом розміщена сайті http://ucdc.gov.ua/uk/ в розділі «Діяльність в регіонах».

07.08.2014    ПРЕС-РЕЛІЗ.
    Результат всеукраїнського тестування на гепатит С - 9% інфікованих!      

28.07.2014     Прес-реліз 28 липня 2014 року - Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами.
    Час дбати про здоров’я по-новому!    

24.07.2014     28 липня в рамках Всесвітнього дня боротьби з гепатитами у Києві та 30 містах України відбудуться акції «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!»    

21.07.2014       20 липня 2014 року у Мельбурні (Австралія) відкрилась 20-а Міжнародна конференція зі СНІДу. Делегація Альянсу-Україна бере активу участь у роботі конференції – з усіма заходами, які відбуваються за участі Альянсу можна ознайомитись тут (англійською мовою).    
    Конференція відкрилась у непростий час. Нам особливо боляче усвідомлювати, що серед загиблих пасажирів рейсу Malaysia Airlines були і наші колеги, які летіли у Мельбурн . Висловлюємо глибокі та щирі співчуття рідним, близьким та друзям загиблих.
   

10.07.2014     Благодійний аукціон “Inspired for Life”: Альянс-Україна допомагає ВІЛ-позитивним дітям у Запорізькій області    

26.06.2014     Евразійська мережа людей, що вживають наркотики (ENPUD) спільно з МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», в рамках глобальної кампанії «Support.Don’t punish», 26 червня 2014 року у Києві навпроти будівлі Кабінету Міністрів України провела акцію «Війна з наркотиками вбиває!».
    Мета заходу – висловити протест проти жорсткої наркополітики держави та вимагати від уряду України конкретних дій щодо дотримання засад та положень нової наркостратегії України, схваленої 28 серпня 2013 року.   


19.06.2014     19 червня в інформаційній агенції УНІАН пройшла прес-конференція «Наказано вижити: порятунок пацієнтів-біженців з Криму та Донбасу», присвячена висвітленню проблем, з якими стикаються пацієнти програми замісної терапії, змушені виїхати з місць постійного проживання, і проміжним результатам впровадження проекту підтримки пацієнтів-переселенців, що впроваджується Альянсом-Україна за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Відкритого Суспільства. На прес-конференції виступили Павло Скала, директор з політики та партнерства Альянсу-Україна, Олена Кучерук, директор програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», Тетяна Логінова, лікар наркологічної клініки «Соціотерапія», а також пацієнти програми ЗПТ – біженці з Криму та Слов’янська.
    Детальніша інформація про прес-конференцію – у прес-релізі.   


12.06.2014 Меморандум до 67-ї Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я
   До 67-й Всесвітньої асамблеї з охорони здоров'я міжнародні організації MDM, TAG, ACT UP Basel, APN Plus, INPUD, ITPC і Альянс-Україна підготували і опублікували меморандум, в якому описані основні/глобальні проблеми у сфері ВГС та рекомендовані шляхи їх вирішення.
    Особливу увагу приділено необхідності зниження вартості препаратів для лікування ВГС, яка повинна стати пріоритетом для урядів країн-членів ООН та ВООЗ, лікуванню в пріоритетному порядку СІН та ВІЛ-позитивних людей, розвитку послуг зменшення шкоди.
    Організації закликають ВООЗ до дії через негайне впровадження програм прекваліфікації біоподібних пегільованих інтерферонів і просять вжити необхідних заходів для включення дженерикових противірусних препаратів прямої дії в перелік основних лікарських засобів.
    Наостанок конкретні рекомендації були надані щодо ефективної боротьби зі світовою епідемією гепатиту С країнам-членам ООН і Генеральному директору ВООЗ д-ру Маргарет Чан.
    Меморандум    
    Веб-сайт коаліції    
   
12.06.2014 10-11 червня Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД провів тренінг з лікування вірусного гепатиту С та адвокації розширення доступу до лікування для вразливих груп.
    Перша частина тренінгу була присвячена поглибленню знань учасників щодо ВГС, його проявів, показаннях до тестування на ВГС, методах діагностики та лікування гепатиту С, його проявів при ко-інфекції з ВІЛ. Також учасники тренінгу мали змогу ознайомитися з методологією використання швидких тестів та по-практикувати їх застосування. Крім того, тренер ознайомила учасників з нормативно-правовою базою, яка регулює діагностику та лікування ВГС та побочні ефекти терапії і методи роботи з ними.
    Друга частина тренінгу була присвячена заходам з адвокації збільшення доступу до діагностики та лікування гепатитів. Учасники представили поточну ситуацію в різних областях України та дізналися про важливість ухвалення регіональних цільових програм та подальші дії для їх затвердження. Також під час тренінгу була розглянута та прийнята концепція акції до всесвітнього дня боротьби з гепатитами, як важлива складова адвокаціїної діяльності та етапах підготовки до акції в рамках всеукраїнської адвокаційної кампанії «Вимагаємо лікування».
   
10.06.2014 П’ятого червня учасники першої глобальної зустрічі партнерів з боротьби з гепатитами, що проводилася під егідою ВООЗ у березні 2014 року, погодили історичний документ – «Заклик до дій із посилення боротьби з епідемією гепатитів на глобальному рівні». Альянс-Україна, як учасник Стратегічного та технічного дорадчого комітету ВООЗ з питань гепатитів, а також першої зустрічі партнерів з протидії цим захворюванням, брав активну участь у розробці цього документу. У цьому «Заклику до дій» державні, неурядові та наукові організації – партнери звертаються до світової спільноти із вимогою вжити невідкладних одностайних заходів щодо розширення доступу до профілактики, діагностики та лікування вірусного гепатиту. Близько 500 млн. людей в усьому світі інфіковані хронічним вірусним гепатитом, і без лікування їм загрожуватиме розвиток тяжкого захворювання печінки, наприклад, цирозу чи раку печінки.
    Наступні сфері є пріоритетними для узгоджених дій партнерів у боротьбі з епідемією:
    • Адвокація та підвищення обізнаності;
    • Наукові знання та докази;
    • Профілактика передачі;
    • Скрінінгове обстеження, догляд та лікування.
   Детальніше   
29.05.2014 Прогресивні рекомендації Профільного комітету ООН для України
   Комітет ООН з прав людини нещодавно опублікував низку важливих рекомендацій з боротьби з ВІЛ/СНІДом, проблем забезпечення доступу до замісної підтримувальної терапії, державного фінансування і неадекватно високого рівня криміналізації наркозалежних для уряду України.
    Рекомендації надані за результатами регулярного перегляду звіту України в частині виконання вимог Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права на основі альтернативного «тіньового звіту», представленого Альянсом-Україна спільно з Канадською правовою мережею з ВІЛ/СНІДу та Євразійською мережею зі зменшення шкоди у жовтні 2013 року.
    Повний текст інформаційного повідомлення    
26.05.2014 Альянс-Україна повідомляє про зупинення програм замісної підтримуючої терапії на території Автономної Республіки Крим.
   

23.05.2014 Під час 67 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві було затверджено резолюцію, що закликає країни-члени ООН до мобілізації ресурсів для боротьби з епідемією гепатитів. Альянс-Україна прийняв активну участь у підготовці документу. Разом з партнерськими організаціями вдалося досягти включення до резолюції теми доступу до лікування гепатитів для представників уразливих груп в рамках програм зменшення шкоди.
    Офіційний прес-реліз (англ. мовою)    
    Повідомлення на веб-сайті ВООЗ   


21.05.2014 Охорона здоров’я в контексті глобального розвитку після 2015 р.: як забезпечити потреби найбільш маргіналізованих груп.
    Останні два роки організації, що входять до складу системи ООН, та представники громадянського суспільства обговорюють програму розвитку після 2015 р., яка замініть Цілі розвитку тисячоліття (Millennium Development Goals). Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД з самого початку приймав активну участь в офіційних консультаціях та дискусіях стосовно підготовки нового документу, що буде визначати глобальне бачення у сфері охорони здоров’я після Цілей розвитку тисячоліття.
    Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД підготував документ з пропозиціями для нової програми з фокусом на універсальну доступність охорони здоров’я для найбільш маргіналізованих груп у контексті ВІЛ.
    Повний текст документа англ.. мовою    


16.05.2014 Інформаційне повідомлення
    ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ ЗАМІСНОЇ ПІДТРИМУЮЧОЇ ТЕРАПІЇ У РАЙОНАХ ПРОВЕДЕННЯ АНТІТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ НА ДОНБАСІ   

ОНОВЛЕННЯ
    22 травня препарати для пацієнтів замісної підтримуючої терапії були доставлені у місто Донецьк. Далі очікується розподіл препаратів по медичнім закладам області, в залежності від ситуації у кожному окремому районі.
16.05.2014 17 травня — Міжнародний день боротьби з гомофобією та трансфобією, день протидії гомофобії та трансфобії, а також підвищення обізнаності про права ЛГБТ, що відзначається на глобальному рівні. У цей день в 1990 році Всесвітня організація охорони здоров'я ( ВООЗ) виключила гомосексуальність зі списку психічних розладів. Ми, як учасники Альянсу, вважаємо, що ця дата має велике значення.
    З того часу значно виросли як масштаби, так і змістовність цієї дати. Минулого року заходи, приурочені до Міжнародного дня боротьби з гомофобією та трансфобією, проводилися майже в 120 країнах. За десятиліття він став найважливішою датою для мобілізації спільнот ЛГБТ на світовому рівні.
    Глобальне партнерство Альянсу докладає багато зусиль для протидії дезінформації про ЛБГТ, забезпечення солідарності з людьми, що потерпають від порушень прав людини.


14.05.2014 Кримським пацієнтам замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) забезпечена можливість продовжити лікування в медичних установах на території материкової України.   


30.04.2014 Представники громадських організацій та пацієнти ЗПТ Криму звернулися з відкритим листом до Генерального секретаря ООН Пан Ги Муна з проханням допомогти вирішити проблему подальшого забезпечення програм профілактики ВІЛ в регіоні.
    Повний текст звернення
  


30.04.2014 Альянс-Україна разом з партнерськими організаціями продовжує роботу з розширення доступу до лікування вірусного гепатиту С.
   Незважаючи на складну політичну ситуацію в Україні, регіональні активісти проводять адвокаційну роботу в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» з метою затвердження обласних програм та виділення коштів з місцевих бюджетів для боротьби з епідемією вірусного гепатиту С (ВГС).
    Відсутність адекватної відповіді на епідемію ставить під загрозу життя тисяч пацієнтів ВГС, які досі перебувають без жодних гарантій отримати лікування за рахунок держави. Обласні програми з протидії поширенню гепатиту С вже затверджено у семи областях, але цього недостатньо для покриття існуючих потреб у лікуванні.
    На даному етапі активісти залучились підтримкою місцевих ЗМІ з метою актуалізації проблеми. Завдяки цьому у більшості областей до загальної аудиторії вдалося донести інформацію про існуючий стан епідемії ВГС.
    Наступні кроки в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!» - проведення круглих столів та робочих зустрічей за участю представників обласного керівництва та громадських активістів з метою розробки стратегії протидії ВГС в областях. Також розпочато підготовку до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, що традиційно проводиться 28 липня.
   Підсумки моніторингу ЗМІ   


28.04.2014 Альянс-Україна виступив співавтором звернення організацій громадянського суспільства на ім’я голови Об’єднаної програми ООН по ВІЛ/СНІД (UNAIDS) Мішеля Сідібе з критикою через підтримку вбивчої російської політики у справах ВІЛ/СНІДу та відмову бойкотувати заплановану на 12-13 травня в Москві ІV Конференцію з питань ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії. До звернення приєдналися понад 20 громадських організації з Росії, Литви, Канади, Румунії, Грузії та інших країн.
    Раніше в березні цього року Альянс-Україна ініціював бойкот регіональної конференції з питань ВІЛ/СНІДу у Москві під патронатом Уряду РФ у зв'язку з окупацією Автономної Республіки Крим російськими військами. Ініціативу підтримали органи державної влади та неурядові організації України.
    Повний текст звернення    


25.04.2014 АНОНС
   Конференція з питань гепатиту та ВІЛ-2014: «ВІЛ та вірусний гепатит: Проблеми своєчасного тестування та лікування».    


23.04.2014АНОНС
    Перша Європейська конференція з гепатиту С закликає забезпечити доступ до лікування гепатиту С для найбільш вразливих груп.

    На сьогоднішній день вірусом гепатиту С (ВГС) уражено приблизно 9 мільйонів громадян Європи. Споживачі ін’єкційних наркотиків, або люди, що споживали ін’єкційні наркотики в минулому, є найчисельнішою із вразливих груп, серед якої поширеність ВГС у деяких європейських країнах сягає 90%. В інших групах, таких як МСМ, поширеність інфекції також стрімко зростає. Без належного лікування ВГС може бути серйозною, навіть смертельною хворобою.
    Перша Європейська конференція зможе об’єднати ключових партнерів у сфері боротьби з гепатитом С, включаючи представників спільноти споживачів наркотиків, експертів зі зниження шкоди, медичних спеціалістів, фармацевтичні компанії, дослідників та розробників політики, що розроблятимуть способи ефективної протидії пов’язаним із гепатитом медичним проблемам та забезпечення лікування для тих, хто найбільше цього потребує. Одним із пріоритетних питань конференції буде презентація «Берлінської декларації», термінового заклику до національних та європейських урядів та організацій, щодо покращення доступу та якості лікування гепатитів для найбільш маргіналізованих груп та осіб.

    Конференція відбудеться 22-24 жовтня 2014 р.

    Кінцевий термін реєстрації: 01 жовтня 2014 р.

    Пройти реєстрацію та подати стисле резюме виступу можна за посиланням:
    http://www.hepatitis-c-initiative.eu/conftool/
    За подальшою інформацією просимо перейти за посиланням http://conference.hepatitis-c-initiative.eu/index.html


22.04.2014 Альянс-Україна виступив співорганізатором зустрічі Регіональної мережі з протидії туберкульозу
    21-25 квітня у Києві проводиться перша регіональна зустріч з питань протидії туберкульозу (ТБ).
    Цей захід, організований Альянсом-Україна у співпраці з Європейською коаліцією з питань ТБ та фінансований Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ), відвідають учасники з 12 країн Східної Європи та Центральної Азії — спеціалісти з адвокації, люди, які живуть з ТБ, представники громадських організацій, що є суб-реципієнтами (СР) чи суб-субреципієнтами гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (ГФ).
    Зустріч Регіональної мережі з протидії ТБ буде присвячена навчанню учасників щодо Нової моделі фінансування, яка нещодавно була запроваджена ГФ. Цей захід має допомогти активістам та громадським організаціям брати більш змістовну та ефективну участь у процесах Глобального фонду в їхніх країнах, а також на рівні регіональної мережі. В результаті активісти зможуть зміцнити свій потенціал із адвокації щодо більшого залучення НУО у регіональні процеси ГФ, включаючи питання фінансування із національних бюджетів.
    Регіональний формат дозволяє учасникам обмінюватися інформацією, ділитися найкращими практиками та визначати потреби громадських організацій у подальшому зміцненні потенціалу.
    Проект “Зміцнення потенціалу НУО з метою більшого залучення у боротьбу з епідемією ТБ” фінансується GIZ та впроваджується Альянсом-Україна у співпраці з Європейською коаліцією з ТБ (TBEC). Діяльність проекту має на меті зміцнення потенціалу НУО для більшого залучення у протидію епідемії ТБ.


14.04.2014 Тисячі хворих на вірусний гепатит С (ВГС) мешканців України перебувають без жодних гарантій отримати лікування за рахунок держави. Незважаючи на затвердження державного бюджету на 2014 рік, Уряд продовжує ігнорувати зобов’язання перед пацієнтами в рамках Державної цільової програми протидії вірусним гепатитам, що має забезпечити кошти на закупівлю життєво важливих ліків.   
10.04.2014    ВООЗ опублікував перші протоколи з діагностики та лікування вірусного гепатиту С
   Протоколи ВООЗ – це дев’ять ключових рекомендації, заснованих на найкращих практиках та останніх наукових дослідженнях в галузі лікування вірусних гепатитів. Досвід роботи в рамках кампанії «Вимагаємо лікування» став у нагоді і на глобальному рівні.
    Члени Стратегічного Комітету ВООЗ по гепатитам також розробили рекомендації з реалізації протоколу ВООЗ. Ці два документи ВООЗ важливі для подальшої роботи в сфері гепатитів, а саме в розробці та внесенню змін до існуючих програм по гепатитам, в тому числі, до Держпрограми в роботі з ключовими відповідальними особами на обласному, місцевому та національному рівнях, у роботі з лікарями, консолідації зусиль громадянського суспільства, влади та фармацевтичних компаній.
    Альянс-Україна брав участь у їх розробці та фіналізації. Досвід роботи в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!» став у нагоді і на глобальному рівні.
    Повний текст протоколу (англ. мовою)    
09.04.2014 806 пацієнтів замісної терапії в Криму — заручники російської окупації та бездіяльності МОЗ України.


02.04.2014 Результати проведення акції 24-26 березня 2014 р., яка присвячена Всесвітньому Дню боротьби з туберкульозом
   Цього року акція проводилася фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» спільно з Департаментом охорони здоров'я КМДА та ТМО «Фтизіатрія», МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні» , Товариством Червоного Хреста в Україні.
    За три дні роботи пересувного цифрового флюоромобіля на київському залізничному вокзалі «Південний» було обстежено 399 осіб. У 93 осіб були виявлені зміни в легенях, з них у 6 виявлено ТБ, у 9 онкологічні захворювання і у 78 пневмонії та інші хронічні захворювання легень.
    Для тих, у кого були виявлені зміни в легенях, була надана можливість пройти консультацію фтизіатра та обстежитися на ТБ в київському протитуберкульозному диспансері, який оснащений сучасним діагностичним обладнанням.
    Усі бажаючі мали можливість пройти обстеження на ВІЛ/ІПСШ/гепатити з використанням швидких тестів в мобільній амбулаторії київської НУО «Клуб «Еней».
    Було проведено 146 тестувань. Виявлено 2 позитивних результату тесту на ВІЛ та 1 на сифіліс. Протестовані отримали інформацію про те, як і куди необхідно звернутися для підтвердження результату і подальшого нагляду лікаря.
    В рамках акції розповсюджували інформаційні матеріалі з профілактики ВІЛ, ТБ та вірусних гепатитів та презервативи.

20.03.2014 Анексія Криму призведе до позбавлення 14 тисяч наркозалежних доступу до ключових профілактичних послуг


20.03.2014 24 березня Всеукраїнський та Всесвітній день боротьби з ТБ У Всесвітній день боротьби з туберкульозом Альянс закликає забезпечити доступ до профілактики та лікування цієї хвороби усім, хто цього потребує
   До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня) фонд Ріната Ахметова «Розвиток України » в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» проводить традиційну акцію з безкоштовного анонімного і безпечного обстеженню на сучасних пересувних цифрових флюоромобілі .
    Всі бажаючі можуть пройти безкоштовне обстеження з 24 по 28 березня за таким графіком :
Київ :
24 березня
• Південний залізничний вокзал (перед входом) , з 10:30 до 18:00 (обід з 13:00 до 14:00) .
25 березня
• Південний залізничний вокзал (перед входом) , з 09:00 до 18:00 (обід з 13:00 до 14:00) .
• Автостанція «Поділ» ( вул. Нижній Вал , 15А ), з 09:00 до 18:00 (обід з 13:00 до 14:00) .
26 березня
• Південний залізничний вокзал (перед входом) , з 09:00 до 18:00 (обід з 13:00 до 14:00) .
• Центральний автовокзал ( просп. Науки , 1 / 2 ), з 09:00 до 18:00 (обід з 13:00 до 14:00) .
27 і 28 березня
• Вул. Хрещатик , 38 ( біля ЦУМу ), з 09:00 до 18:00 (обід з 13:00 до 14:00) .

МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ / СНІД в Україні » організовує заходи з первинної діагностики та профілактики ВІЛ , проведення консультацій та поширення інформаційних матеріалів з профілактики ВІЛ , ТБ та вірусних гепатитів.
Консультація та обстеження на ВІЛ в мобільній амбулаторії Альянсу з використанням швидких тестів.
24 -26 . 03.2014 з 12.00 до 16.00 Південний залізничний вокзал м. Київ (перед входом)


14.03.2014 Органи державної влади та неурядові організації України мають намір бойкотувати участь у IV Конференції з питань ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії, проведення якої заплановано на 12–13 травня в Москві

14.03.2014 Близько 800 пацієнтів замісної терапії можуть стати першими біженцями з Криму!
   На сьогодні запасу лікарських препаратів для замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), а саме метадону та бупренорфіну, на півострові вистачить лише на декілька тижнів. Найскладніша ситуація у м. Севастополь, де пацієнтам вже почали вимушено знижувати дозування препаратів. Як відомо, ЗПТ та препа...рати для неї заборонені у Російській Федерації, тому ліки можуть бути поставлені лише з материкової частини України. Сьогодні, через заблоковані озброєними людьми автошляхи, що ведуть до Криму, здійснення поставки ліків неможливе (кожна партія наркотичних засобів має супроводжуватися озброєною міліцейською охороною).
    У Криму ЗПТ впроваджується вже 9 років, майже 800 наркозалежних пацієнтів щоденно отримують відповідне лікування на базі місцевих лікувальних закладів у Сімферополі, Севастополі, Ялті, Євпаторії, Феодосії, Керчі та інших міст. Позбавлення пацієнтів Криму життєво-важливого лікування може призвести до соціального вибуху. Зупинка ЗПТ у Криму через вичерпання препаратів може призвести до того, що сотні пацієнтів та члени їх сімей поповнять ряди біженців з півострова.
    Вчора Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні офіційно звернувся до влади Криму задля оперативного врегулювання цієї серйозної проблеми. Як міжнародна недержавна організація Альянс готовий виступити посередником між уповноваженими органами України та Криму аби найближчим часом здійснити гуманітарну поставку запасу ліків, якого має вистачити для потреб ЗПТ на 6 місяців. Звертаємося до представників нової влади Криму не допустити настання вкрай негативних наслідків, проявити гуманізм та негайно приступити до організації поставки ліків!

28.02.2014 Міжнародна дорадча рада спільнот з лікування ВГС: люди, які живуть з гепатитом С, заслуговують на доступ до лікування та не повинні стати заручниками жадібності фармкомпаній.
10.02.2014 Альянс відзначає свою 20-ту річницю
    Секретаріат Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД у Брайтоні (Великобританія) цього тижня відзначає свою 20-ту річницю. Цій урочистій даті присвячений триденний з’їзд, який проводиться під гаслом «Зупинимо СНІД разом». З’їзд відкривається прийомом у Палаті лордів, який очолюватиме лорд Норман Фаулер, голова Спеціального комітету з ВІЛ/СНІДу Палати лордів.
    Близько 80 делегатів з різних країн світу цього тижня збираються разом, щоб обговорити сучасний стан глобальної епідемії ВІЛ/СНІДу та заходи, що допоможуть пришвидшити нашу роботу над остаточним подоланням СНІДу. Серед високоповажних доповідачів – Міністр охорони здоров’я Сенегалу Ава Марі Колл-Сек, Директор офісу UNAIDS у США Саймон Бленд та Марк Дайбл, Виконавчий директор Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
    Альваро Бермехо, Виконавчий директор Альянсу, зазначив: “Я пишаюся тим, що мені випало представляти Альянс на його 20-ту річницю, і в захваті від того, як багато наших закордонних партнерів приєдналися до нас. Завдяки їм ми змогли досягти прогресу у боротьбі з ВІЛ, хоча нам треба подолати ще довгий шлях”.
    У 1994 році Альянс започаткував свої перші програми профілактики ВІЛ у Бангладеш, Буркіні-Фасо, на Філіппінах, на Шрі-Ланці та у Сенегалі. Зараз організація співпрацює з національними громадськими організаціями у 40 країнах Африки, Азії, Східної Європи, Латинської Америки та Карибського басейну. У 2012 році благодійною допомогою було охоплено 4,7 млн людей, майже мільйон з них одержали послуги у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я.


21.01.2014 Підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Державною пенітенціарною службою України та Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні на період 2014-2016
    Цим документом керівництво ДПтСУ надає підтримку програмам профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів В та С, туберкульозу та інфекцій, які передаються статевим шляхом (ІПСШ) в установах та органах виконання покарань по всій Україні. Меморандум сприятиме більш ефективній взаємодії центрального апарату ДПтСУ, регіональних управлінь ДПтСУ, міжнародних донорів та громадських організацій в рамках реалізації Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018, Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки та Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки, схваленої Кабінетом Міністрів України.
    Основним напрямком співробітництва визначена профілактика ВІЛ/СНІДу, ТБ, вірусних гепатитів, ІПСШ серед осіб, які знаходяться на обліку кримінально-виконавчої інспекції, протягом року в який проходить понад 300 000 осіб. За оціночною кількістю, 30% з них є споживачами ін’єкційних наркотиків.
    Також, враховуючи реформування пенітенціарної системи та перспективи створення служби пробації, окремим пунктом та додатком до Меморандуму визначений такий інноваційний формат співпраці, як організація Денних центрів, робота з клієнтами в яких буде побудована на принципах зменшення шкоди, а головне, буде проводитись на базі підрозділів КВІ, спеціально підготовлених для такої діяльності Альянсом.
    Альянс-Україна протягом семи років у співпраці з Державною пенітенціарною службою України та у партнерстві з регіональними НУО впроваджував проекти з профілактики та лікування ВІЛ/СНІД у середовищі засуджених. За період 2006-2012 років послугами охоплено понад 146 000 засуджених.


Архів новин сайту:  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013