English version Русская версия
Новини   Про нас   Інфоцентр   Конкурси/Тендери   Партнери   FAQ   Лінки   Карта сайту  
Програмні конкурси і тендериАдміністративні конкурси і тендери


Архів новин

Веб-сайт Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД:

Проект Альянсу зі зменшення шкоди в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії:

Регіональний центр техничної піддтримки
у Східній Європі та Центральній Азії (Україна, Київ):

База даних інформаційно-освітніх
матеріалів у сфері ВІЛ/СНІД:

Кодекс найкращих практик:

Замісна підтримувальна терапія


   Карта ЗПТ України


Опіоїдна залежність – складний стан здоров'я, який часто потребує тривалого лікування та догляду. При застосуванні забрудненого інструментарію для введення наркотичних речовин, цей стан може бути пов'язаним з високим ризиком інфікування ВІЛ. Лікування наркотичної залежності – важлива стратегія в процесі покращення благополуччя та соціального функціонування людей з опіоїдною залежністю, а також – зменшення наслідків для здоров'я та соціальних наслідків, включаючи ВІЛ-інфекцію.
Оскільки просте ефективне лікування пацієнтів з опіоїдною залежністю відсутнє, мають бути доступні різноманітні варіанти лікування. Замісна підтримувальна терапія – одна із можливостей ефективного лікування опіоїдної залежності. Ця терапія дозволяє зменшити високу вартість опіоїдної залежності людям, їх сім'ям та суспільству в загалі, знижуючи показники застосування героїну, а також зменшити кількість пов'язаних з цим летальних випадків, ризикованої стосовно зараження ВІЛ поведінки та злочинної діяльності.
Замісна підтримувальна терапія - критичний компонент громадсько-заснованих підходів в управлінні опіоїдною залежністю та у запобіганні інфікування ВІЛ серед споживачів ін'єкційних наркотиків. Надання замісної підтримувальної терапії – яке керуватиметься доказовими дослідженнями та підтримуватиметься адекватною оцінкою, навчанням та акредитацією – слід розцінювати як важливий варіант лікування у суспільствах з високою поширеністю опіоїдної залежності, особливо в тих, в яких ін'єкції опіоїдів створюють споживачам ін'єкційних наркотиків небезпеку зараження ВІЛ та іншими вірусами, які містяться у крові.
В цьому розділі Інтернет-сайту МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» Ви зможете знайти як специфічну інформацію, корисну для спеціалістів, які працюють в сфері надання допомоги пацієнтам з опіоїдною залежністю, так і повідомлення матеріали для людей, які небайдужі до проблем наркоманії, ВІЛ/СНІД та громадського здоров'я.    Публікації за тематикою ЗПТ (Zip, 75 Мб)    


НОВИНИ

30.09.2015    Оперативна інформація щодо ситуації з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС/ЗПТ у Донецькій та Луганській областях (випуск № 9, станом на 30.09.2015 )   

07.09.2015 02-03 вересня відбулась зустріч NIATx з представниками команд змін з 12 сайтів ЗПТ та 6 головними наркологами.
   Дана зустріч проходила в рамках зусиль з впровадження проектів циклів швидких змін, які направлені на вдосконалення організаційних процесів на сайтах ЗПТ, що сприяє підвищенню показників вступу та утримання в ЗПТ. Міжнародні експерти NIATx - тренери Лінн Медден, Скотт Фарнум та головний дослідник проекту Фредерік Л. Алтіс, відмітили різноманітність та якість нових стратегій, що розроблені з метою подолання структурних бар’єрів. Проект реалізується у міцній співпраці з ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України".
   Ви можете дізнатись більше про впровадження NIATx на сайтах ЗПТ за наступним посиланням05.08.2015 Оперативна інформація щодо ситуації з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС у Донецькій та Луганській областях    29.07.2015 Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні і Всеукраїнська Мережа ЛЖВ направили керівництву держави звернення Глобального фонду стосовно кризової ситуації у сфері охорони здоров’я на Донбасі і Сході України.    26.06.2015 У Києві відбулася «СПЕЦОПЕРАЦІЯ» по боротьбі з наркобізнесом в рамках глобальної кампанії у 150 найбільших містах світу.    

   Фотоальбом   
   Відео акції
    https://www.youtube.com/watch?t=1338&v=_WXKdPcbcl0    
    http://www.radiosvoboda.org/media/video/27095065.html    
    http://zik.ua/ua/news/2015/06/26/na_stolychnomu_maydani_demonstruvaly_karalni_metody_roboty_z_narkozalezhnymy_602547   
    http://video.infoua.org/video-61363-fleshmob-protiv-narkotikov.html    
    http://tsn.ua/video/video-novini/na-maydani-vlashtuvali-fleshmob-do-mizhnarodnogo-dnya-borotbi-z-narkotikami.html    25.06.2015 «Акція-спецоперація по боротьбі з наркобізнесом» 26 червня о 12:00 на Майдані Незалежності, прес-анонс    

   

11.06.2015 Альянс-Украина презентует первый документальный фильм о катастрофическом положении пациентов заместительной терапии на оккупированной территории Донбасса. В фильме представлены уникальные интервью реальных пациентов ЗПТ из Донецка, Луганска и Стаханова. 1 июня 2015 года предоставление ЗПТ на территории Луганской области, неподкотрольной Украине, было прекращено. Более 750 пациентов ЗПТ в зоне боевых действий потеряли возможность лечения. Уже известно, что некоторые из них покончили жизнь самоубийством. 270 пациентов в Донецке, Горловке и Макеевке все еще получают получать минимальные дозировки метадона, остатки которого подходят к концу. Больше о ситуации можно узнать из регулярного отчета Альянса по ситуации с программами профилактики и лечения ВИЧ/ТБ/ВГС в Донецкой и Луганской областях.

04.06.2015 Оперативна інформація щодо ситуації з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС у Донецькій та Луганській областях   

22.04.2015 Оперативна інформація щодо ситуації з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС у Донецькій та Луганській областях   

01.04.2015 Оперативна інформація щодо ситуації з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС у Донецькій та Луганській областях   05.03.2015 Стаття «Путін засудив кримських наркоманів до смерті?» з'явилася в журналі Newsweek. Її автор Ігор Кузьменко сам є кримчанином, пацієнтом ЗПТ та автором відомих адвокаційних фільмів, створених за підтримки Альянсу. Стаття присвячена річниці анексії Криму і подальшої кризи ЗПТ в регіоні. У статті наголошується, що проблема продовжує поглиблюватися, залучаючи не тільки самих наркозалежних, а й членів їх сімей і близьких.
    Стаття у перекладі російською мовою.    05.03.2015 Авторитетне видання The Foreign Policy статтю де висвітлюються проблеми наркозалежних на територіях Луганської та Донецької областей, тимчасово непідконтрольних Україні. В статті, зокрема, відзначається позитивна роль Альянсу-Україна у впровадженні програм замісної підтримувальної терапії, що привело до суттєвого зниження рівня поширення ВІЛ серед СІН, а також описується діяльність організації щодо збереження безперервності надання послуг пацієнтам ЗПТ. Разом з тим у статті відмічається, що нова політика влади самопроголошених ДНР та ЛНР, спрямована на переслідування наркоспоживачів загнала назад в підпілля тих, хто раніше отримував допомогу у програмах зменшення шкоди та ЗПТ, і тепер ставить під загрозу недавні досягнення в сфері боротьби з наркозалежністю та ВІЛ-інфекцією в одному з найбільш неблагополучних з точки зору розповсюдження ВІЛ регіонів України.
    Стаття у перекладі російською мовою.    

25.02.2015 Оперативна інформація щодо ситуації з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС у Донецькій та Луганській областях   

12.02.2015 Оперативна інформація щодо ситуації з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС у Донецькій та Луганській областях   


11.02.2015 Пацієнти ЗПТ-переселенці отримали додаткову підтримку та надію!
    Альянс-Україна отримав можливість продовжити термін реалізації свого гуманітарного проекту з прийому переселенців-пацієнтів ЗПТ зі сходу України. У січні завершилося фінансування від МБФ «Відродження», та СНІД-Фонду Елтона Джона, завдяки якому більше 200 пацієнтів-переселенців з Криму і сходу України мали можливість переїхати в безпечні регіони України, продовжити лікування і адаптуватися до життя на новому місці або на деякий час не думати про те, як виживати під ракетними обстрілами.
    Дуже важливо, що в результаті тривалих переговорів, що тривали з липня 2014 року, завдяки Групі Помпіду, Ради Європи за кошти через Королівства Норвегія, нам вдалося не перервати впровадження проекту. Новий авторитетний донор вчасно підставив плече у допомозі хворим, надавши можливість продовжити підтримку 75 пацієнтів-переселенців на період до середини березня 2015 року. Ми щиро вдячні Групі Помпіду за своєчасне життєво-важливе рішення.
    Станом на 11.02.2015 послуги гуманітарного проекту отримували 93 пацієнти у 7 містах України, у т.ч. 8 з Криму, 33 – з Донецької та 52 – з Луганської областей.
    Нове фінансування дасть змогу пацієнтам ЗПТ отримати допомогу з тимчасового розміщення, а також отримати інтегровані послуги – медичні, соціальні, юридичні. Альянс-Україна шукає можливостей подальшого фінансування свого гуманітарного проекту, зокрема наприкінці січня 2015 року нами поданий запит до Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією щодо можливості фінансування проекту підтримки для 200 пацієнтів за рахунок перерозподілу коштів поточного гранту.
    Сподіваємося, що питання буде вирішено позитивно за результатами візиту в Україну представників Глобального фонду, що має розпочатися 19 лютого.


news 30.01.2015 На вістрі уваги світової преси: Проблеми з АРТ та замісною терапією на сході України і в Криму. Короткий огляд публікацій в світовій пресі, присвячених проблемам з доступом до лікування ВІЛ-позитивних людей та пацієнтів з замісною терапією на сході України та в Криму.
28.01.2015 28 січня в приміщенні Українського кризового медіа-центру відбувся прес-брифінг на тему “Кризова ситуація із забезпеченням хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз та пацієнтів замісної терапії життєво-важливими ліками у зоні АТО”.
28.01.2015 Оперативна інформація щодо ситуації з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС у Донецькій та Луганській областях   

   Спільний прес-реліз Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД та МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» з приводу небезпеки переривання лікування людей, що живуть з ВІЛ та пацієнтів з туберкульозом через бойові дії на контрольованих сепаратистами територіях Донецької та Луганської областей.    

17.01.2015 Оперативна інформація щодо ситуації з програмами профілактики та лікування ВІЛ/ТБ/ВГС у Донецькій та Луганській областях   

121

11.12.2014 «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» представляє публікацію Європейського бюро ВОЗ «Good practices in Europe: HIV-prevention for People Who Inject Drugs implemented by the International HIV/AIDS Alliance in Ukraine»/Кращі практики в Європі: Профілактика ВІЛ серед людей, які вживають наркотики за підтримки Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні».

Ця публікація є відображенням досвіду України з подолання епідемії ВІЛ-інфекції серед споживачів ін'єкційних наркотиків, він демонструє весь спектр діяльності державних і громадських організацій, спрямований на досягнення цієї мети, на високому, європейському, рівні.

04.09.2014    У Сумах затверджено прогресивну обласну програму з наркополітики
   У Сумській області, вперше в Україні, розробили і прийняли обласну цільову програму щодо реалізації політики в сфері наркотиків на 2014-16 роки згідно затвердженої торік Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року. Відповідне рішення було прийняте на 36-й сесії Сумської обласної ради 6-го скликання.
    Ініціатором розробки обласної програми виступила громадська організація «Клуб «Шанс», яка з 2008 року впроваджує в Сумській області медико-соціальні програми для найбільш уразливих до соціально небезпечних захворювань верств населення, в тому числі і за підтримки Альянсу-Україна. «Розробку та затвердження обласної програми ми вважаємо спільним досягненням влади та громадськості, адже без підтримки з боку керівництва обласної державної адміністрації, обласної ради та громадських діячів, без експертної допомоги МФ «Відродження», МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», БО «Світло надії» наша ініціатива майже не мала шансів на втілення в життя», – говорить Олексій Загребельний, керівник громадської організації «Клуб «Шанс».
    Заходи програми передбачають закупівлю препаратів замісної підтримувальної терапії за кошти місцевих бюджетів, підтримку роботи пунктів обміну шприців та громадських центрів для споживачів наркотиків і звільнених із місць позбавлення волі, комплексну роботу по лікуванню та реабілітації наркозалежних в установах пенітенціарної системи та інші.

19.06.2014     19 червня в інформаційній агенції УНІАН пройшла прес-конференція «Наказано вижити: порятунок пацієнтів-біженців з Криму та Донбасу», присвячена висвітленню проблем, з якими стикаються пацієнти програми замісної терапії, змушені виїхати з місць постійного проживання, і проміжним результатам впровадження проекту підтримки пацієнтів-переселенців, що впроваджується Альянсом-Україна за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Відкритого Суспільства. На прес-конференції виступили Павло Скала, директор з політики та партнерства Альянсу-Україна, Олена Кучерук, директор програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», Тетяна Логінова, лікар наркологічної клініки «Соціотерапія», а також пацієнти програми ЗПТ – біженці з Криму та Слов’янська.
    Детальніша інформація про прес-конференцію – у прес-релізі.   


29.05.2014 Прогресивні рекомендації Профільного комітету ООН для України
   Комітет ООН з прав людини нещодавно опублікував низку важливих рекомендацій з боротьби з ВІЛ/СНІДом, проблем забезпечення доступу до замісної підтримувальної терапії, державного фінансування і неадекватно високого рівня криміналізації наркозалежних для уряду України.
    Рекомендації надані за результатами регулярного перегляду звіту України в частині виконання вимог Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права на основі альтернативного «тіньового звіту», представленого Альянсом-Україна спільно з Канадською правовою мережею з ВІЛ/СНІДу та Євразійською мережею зі зменшення шкоди у жовтні 2013 року.
    Повний текст інформаційного повідомлення    
26.05.2014 Альянс-Україна повідомляє про зупинення програм замісної підтримуючої терапії на території Автономної Республіки Крим.
   

16.05.2014 Інформаційне повідомлення
    ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ ЗАМІСНОЇ ПІДТРИМУЮЧОЇ ТЕРАПІЇ У РАЙОНАХ ПРОВЕДЕННЯ АНТІТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ НА ДОНБАСІ   

ОНОВЛЕННЯ
    22 травня препарати для пацієнтів замісної підтримуючої терапії були доставлені у місто Донецьк. Далі очікується розподіл препаратів по медичнім закладам області, в залежності від ситуації у кожному окремому районі.
30.04.2014 Представники громадських організацій та пацієнти ЗПТ Криму звернулися з відкритим листом до Генерального секретаря ООН Пан Ги Муна з проханням допомогти вирішити проблему подальшого забезпечення програм профілактики ВІЛ в регіоні.
    Повний текст звернення
  


09.04.2014 806 пацієнтів замісної терапії в Криму — заручники російської окупації та бездіяльності МОЗ України.


20.03.2014 Анексія Криму призведе до позбавлення 14 тисяч наркозалежних доступу до ключових профілактичних послуг

14.03.2014 Близько 800 пацієнтів замісної терапії можуть стати першими біженцями з Криму!
   На сьогодні запасу лікарських препаратів для замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), а саме метадону та бупренорфіну, на півострові вистачить лише на декілька тижнів. Найскладніша ситуація у м. Севастополь, де пацієнтам вже почали вимушено знижувати дозування препаратів. Як відомо, ЗПТ та препа...рати для неї заборонені у Російській Федерації, тому ліки можуть бути поставлені лише з материкової частини України. Сьогодні, через заблоковані озброєними людьми автошляхи, що ведуть до Криму, здійснення поставки ліків неможливе (кожна партія наркотичних засобів має супроводжуватися озброєною міліцейською охороною).
    У Криму ЗПТ впроваджується вже 9 років, майже 800 наркозалежних пацієнтів щоденно отримують відповідне лікування на базі місцевих лікувальних закладів у Сімферополі, Севастополі, Ялті, Євпаторії, Феодосії, Керчі та інших міст. Позбавлення пацієнтів Криму життєво-важливого лікування може призвести до соціального вибуху. Зупинка ЗПТ у Криму через вичерпання препаратів може призвести до того, що сотні пацієнтів та члени їх сімей поповнять ряди біженців з півострова.
    Вчора Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні офіційно звернувся до влади Криму задля оперативного врегулювання цієї серйозної проблеми. Як міжнародна недержавна організація Альянс готовий виступити посередником між уповноваженими органами України та Криму аби найближчим часом здійснити гуманітарну поставку запасу ліків, якого має вистачити для потреб ЗПТ на 6 місяців. Звертаємося до представників нової влади Криму не допустити настання вкрай негативних наслідків, проявити гуманізм та негайно приступити до організації поставки ліків!